reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Zulugulka moja ma 7 tygodni i się śmieje. Ale czy to jest taki kontrolowany uśmiech to nie wiem. Niby uśmiecha się jak do niej "cwierkamy ". Pewnie w jego wieku jeszcze trzeba brać pod uwagę wiek płodowy, moja urodziła się trzy dni przed terminem.
 
reklama
Moja uśmiecha się od tygodnia (czyli po 7tyg) do mnie jak się nachyle nad nią. Ewidentnie zaczęła mnie poznawać :)) generalnie bardzo się zmieniła od tygodnia, jest bardziej kontaktowa i zaczęła jakby gaworzyc :)
 
Ja nie do końca jestem pewna czy to świadomy uśmiech czy przypadkowy...choć ostatnio leżałysmy sobie w łóżku nosek przy nosku i na mój uśmiech odpowiedziała uśmiechem...:-)
Ale ewidentnie rozpoznaje mój głos i wodzi za mną wzrokiem...
Ale miałyśmy dobra noc i dzień...w nocy tylko jedna pobudka i cały dzień albo spała albo sama zajmowała się sobą :-D kochane dziecko... A wszystko tylko dlatego że spała z mama i tata...;-)
 
My w końcu w domku ale fajnie :) jak ją tesnkinlam za swoim prysznicem :)

Nasza zaczęła się uśmiechać w szpitalu czyli mniej więcej jak skończyła 6 tygodni i to nie jest przypadkowy uśmiech ahhh kocham ją :D nie mogłam się tego doczekać jak zacznie się uśmiechać :)
 

Załączniki

  • 1440880381792.jpg
    1440880381792.jpg
    12,8 KB · Wyświetleń: 44
zulugulka - nie przejmuj się. Mój się urodził równo w 36 tygodniu i zaczął się uśmiechać około 8 tygodnia, albo i dalej. Teraz za to nadrabia i non stop się śmieje i to w głos :) Mnie bardziej martwi to, że mało łapie kontaktu wzrokowego i cały czas rozgląda się na boki albo do tyłu. Najbardziej na okno czy strych jak jest otwarty. No i uparcie trzyma główkę cały czas na lewym boku i ma płaską z tej strony. W dzien staram się go kłaść na drugim boku, ale uparciuch często zmienia pozycję. W środę mamy wizytę w szpitalu ze względu na to, że wcześniaczek więc podpytam co i jak..
 
Julia troszkę mnie pocieszylas, moj maly też sie bardzo dużo rozgląda na boki. Ubzduralam sobie ze to może być autyzm wiem przesadzam i schizuje
 
Nasza też już się uśmiecha i to już od dłuższego czasu ale tak gdzieś od tygodnia chyba już świadomie szczególnie jak leży bez pampersa i zrobi kupke to wtedy taka się śmieje z mamusi która w poplochu proboje ogarnąć sytuację :-D a jej gaworzenie to aż mnie dziwi że tak maluch już tak 'gada' ;-) a szczególnie przy czkawce to jest i laaa guuu i itd ;-)
 
moj tez sie zaczol usmiechac gdzies po 8 tygodniu :) teraz to naprawde swiadomie robi a szczegolnie jak go smyram po policzku albo daje glosne caluski to sie cieszy strasznie :-)
co do gaworzenia to sie smieje ze juz pierwsze slowo mowi ejj hehehe
 
reklama
Dziewczyny musze się pochwalić dzisiejsza nocą - położyłam małą o 20 zjadła o 24 później o 7 rano !!! Nakarmilam ja i od 8 obie usnelysmy do 11! Normalnie dawno nie spałam tak dużo godzin pod rząd :)))
 
Do góry