reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Ola a po jakim czasie zaczyna płakać? i czy po zjedzeniu z obu piersi też musisz jeszcze podać mm?
Może masz jakiegoś fajnego doradcę laktacyjnego w okolicy, bardzo polecam skorzystać z pomocy takiej osoby.

A do mnie nikt nie pisze, w towarzystwie dużo maluchów to już nikt się nie przejmuje:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zobacz załącznik 700637Kornelek urodził się dziś o 9.38 3220 i 55 cm 10 pkt

Gratulacje ślicznotka :)

Klara gratulacje!

Angi skoro synek się najada to bym się nie przejmowała, przystawiała dużo do cyca i tyle.

Wiem ale chciałam zacząć robić zapas Sierpień dość mocno zawalony w wszelakie imprezy a zabieranie tak małego dziecka do spędu dla mnie to głupota :/ ehh w sumie i tak sytuacja się wali na innym podłożu więc zobaczymy jak będzie z kp


Dziewczyny ja się krociutko melduje bo mam tu problem z netem. Henio urodził się SN wczoraj o 14:24. Będzie chyba naszym forumowym rekordzista bo urodził się z waga 4290g i dł. 60 cm. Jest ok, ale zostaniemy w szpitalu dłużej bo dostaje antybiotyk. Ja ledwo zywa, ale dziś już wstaje na badania czy do łazienki. Trzymam kciuki za pozostałe mierozpakowane!

Gratulacje kawał chłopa :D długi i już odchowany he he ;)

Dziewczyny rozpakowane- jak idzie zrzucanie kg ? Czy któraś się orientuje kiedy można zacząć ćwiczyć brzuch po cc?

Rozmawiałam z moim lekarzem o tym przy zdejmowaniu szwów. Powiedział że basen mogę już po 6 tyg, siłkę w zasadzie też ale bez szarżowania.



No to tak....Miłosz jest już wśród nas!!!!urodził się o 0:55 16.07,poród SN,waga 4120g,długość 57 cm,10pkt :).do szpitala przyjechaliśmy przed północą z 7 cm rozwarcia,wody były lekko seledynowe.cieszę się,że ten etap juz za mną i teraz idę spać :)!

Gratulacje :) Kawał dobrej roboty :)

Malf gratulacje!!

Ola pokarm nie może być za mało treściwy to są zabobony. Może jest go po prostu za mało, może to wina tego, że podajesz obie piersi w czasie jednego karmienia i jest za mała stymulacja.

No i tu się Ewcia nie zgodzimy. Od wyjścia ze szpitala czyli od 28.06 do 9 lipca mały przybrał aż 90 g i był na samej piersi (no może 1 x na dobę dokarmiany mm )... z zalecenia lekarza po wizycie 9.07 dokarmianie 4x na dobę, daje cycka na żądanie i przed butlą co skutkuje tym że zamiast zjadać 60-90mil zjada ok 45-60mil efekt taki, że znowu przybrał średnio bo 3224g teraz waży. Dziś kończy 3 tygodnie a nie dogonił wagi urodzeniowej 3320g. Niestety jestem chodzącym przykładem że mleko może być mało treściwe. Walczę oczywiście dalej, niech chociaż skorzysta z przeciwciał tyle ile da radę. Jak się skończy to się skończy ;)

Ola mi tez 6 kg zostalo:) pas mam juz dawno kupiony ale wlasnie nie wiedzialam czy nie za szybko na niego po cc ale ty mialas dwa dni po mnie i juz bedziesz sie wbijac w niego??

Klaudia mój lekarz powiedział że mogę zakładać po zdjęciu szwów :) oczywiście o nim zapomniałam :/ musze znaleźć i się z nim przeprosić :D



My dzisiaj po wizycie jak pisałam wyżej niestety mały znowu szału nie zrobił, jest lepiej bo przybrał w 7 dni ok 140 g no ale liczyliśmy na co najmniej 200 cóż.. Zwiększono nam ilość żelaza i dostałyśmy zapobiegawczo skierowanie na echo serduszka. Za tydzień kolejna wizyta z pobraniem krwi wrrr Łukasz musi jechać ze mną bo znowu będe wyła jak głupia pewnie :/

Dalej głucha na jedno ucho jestem i strasznie męczy mnie kaszel aż wytrzymać nie idzie jak mnie atak złapie :/ Oliwia chyba już lepiej, w pt idę z nią do pediatry żeby obejrzał uszy a w week zabieram ją na "dzień" mamy i córki ;) czyli zabieram ją do kina ;)

Ogólnie podziwiam ludzi, którzy siedzą z niemowlakami i starszymi dziećmi, które jeszcze nie chodzą do żlobka/przedszkola :D ogarnianie dwójki to na prawde momentami wyzwanie zwłaszcza jak starsze od 5tej nie śpi a młodsze budzi się co 3-4h :D normalnie na rzęsach :D
 
Angi to że nie ma nietreściwego mleka z piersi to nie jest moja opinia, tylko fakt, więc nie ma z czym się niezgadzać. Przyczyny małego przybierania na wadze szukałabym gdzie indziej. Może się z jakiegoś powodu szybko męczy i dlatego mało zjada, albo nie ma siły/nie chce mu się ciągnąć tego bardziej gęstego pokarmu, który leci po jakimś czasie i w związku z tym zjada tylko "zupkę". Czy zasięgałaś opini dobrego doradcy laktacyjnego? Mogę Ci dać kontakt do super dziewczyny z Warszawy.
 
Husky ja kupiłam w sklepie medycznym pas poporodowy wkladany bez zapięć żadnych wtedy nie odznacza się pod ciuchami. Tylko trzeba wkładać najlepiej na lezaco bo wtedy narządy leżą na "swoim miejscu". Jestem 8 dni po cc wczoraj zdjęli mi szwy i lekarz powiedział że mogę go już zakładać.

a jakiej firmy masz ten pas? bo ja też się zastanawiałam nad nim. i ten Bebilon w Biedronce to 1200 g za 55 zł?
 
reklama
Dziewczyny nie chwalicie się ile wam waga juz spadła tutaj nadal są ciężarne i waga idzie im do góry :D :D :D :D

Po pierwszym porodzie nie miałam żadnego pasa teraz se kupiłam w aptece jakiś :)

Od wczoraj mam te skurcze przepowiadajace mocniejsze ale dalej lipa....

Dziewczyny jak dajecie se rade z maluszkami? Pierwszy spacerek spokojny był? :D
 
Do góry