reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
A jak Wasze maluchy reagują na lustro? Ja się dziś poczulam jakby mała zdała na Harvard, bo dotąd konsekwentnie ignorowała lustro, a dzisiaj zauważyła najpierw mnie, a potem odbyła pogawędke ze swoim odbiciem :-D
Moja dzis intensywnie się interesowała lusterkiem na macie;)

Thriade jak dawkujesz Delicol? I jak postępy? Lepiej?
Daje 8 kropel przed każdym popołudniowym karmieniem. Rano i w nocy nie daje. U nas problemem było prężenie i stękanie w nocy, głównie o 3-4 rano. Trwało to 1.5h, dwie godziny. Teraz ustąpiło, pierwszego dnia jak dałam delicol, więc zakładam ze pomógł, chociaż jest też opcja, że coś zmieniłam w diecie na tyle mało istotnego, że nie jestem w stanie tego skojarzyć.

Byliśmy na usg bioderek i wszystko ok.
 
U nas chyba jednak skaza bo jesteśmy 1,5 tyg na diecie bezmlecznej i dodatkowo Bebilon pepti i skóra się poprawiła a prowokacja zwykłym mm od razu dała suche i czerwone plamki... Tak więc teraz dieta :-( :-( a ja prawie na samym nabiale do tej pory funkcjonowałam przez pół życia. Ile dam radę tyle będę karmić a potem przejdziemy na samą butlę. I tak młoda woli mm od cyca... Muszę zrobić wyniki sobie bo coraz mniej energii mam i coraz bladsza skóra więc pewnie hemoglobina spadła mi...
 
nasz mały jest teraz mega zafascynowany łapaniem wszystkiego, jak już coś dorwie, to nie da mu się tego odebrać :D

mnie za to okrutnie włosy wychodzą, kupiłam na to h-pantoten, bardzo skuteczny, ale 120 tabletek (czyli kuracja na 1-2 miesiące, zależnie od tego, czy się przyjmuje 2 czy 4 tabletki) to ponad 30 zł /: no ale cóż. jeszcze muszę do dentysty się wybrać, bo też mnie coś pobolewa...
 
U mnie też włosy wylatuja ale to podobno taki okres, że mało co im pomoże, trzeba przeczekać aż hormony się unormują bo to wypadają te, które w ciąży nie wypadły(właśnie przez hormony) a powinny :p
 
U nas malutka ma lusterko w macie to strasznie się usmiecha jak zauważy :))
Piękny słoneczny weekend, ja robie obiadek i zbieramy się do parku na spacer ;)
Co do czytania, to chyba jestem w tyle.. jakieś specjalne bajki polecacie ??
 
Ja czytam starszakowi zwyczajne standardowe bajki a mała słucha przy okazji przy cycu. Czasem zasypia podczas tego czytania. Starszak jak był mniejszy najbardziej lubił "Lokomotywę", tylko trzeba we wlaściwym tempie czytać, tak żeby było wyraźnie słychać dźwięki pociągu i dziecko jak zaczarowane sluchalo.
 
ja małemu czytam różne rzeczy, aktualnie przerabiamy "Aksamitnego Królika" :)
polecam jeszcze:

- "Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham"
- "Proszę mnie przytulić"
- "Co się dzieje, kiedy śpisz"
- "Lukrecja"
- "Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe"
- "Pierwsze urodziny prosiaczka"
- "Pan pierdziołka spadł ze stołka"
- "Wierszyki domowe" Rusinka
- "Robimisie" i "Różnimisie" (to do oglądania)
- "Gruffalo"

no i mnóstwo więcej, ale już nie pamiętam (;
 
reklama
Do góry