reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

reklama
Kurczę a już myślałam, że tylko moja nie usypia sama[emoji12]Plecy mi odpadają bo żeby usnęła to muszę się nad nią nachylać i tak zdecydowanie jakby wciskać w materac za ramię i udo jak leży na boku.Inaczej nie uśpi się.Fizjo mówi, że mogą to być jakieś zaburzenia SI i że są takie specjalne kołderki obciążające, które powodują, że dziecko czuje się bezpiecznie.Chyba popatrzę za taką kołderką bo im bardziej obniżone łożeczko tym mi ciężej ją usypiać.
 
Moja albo na piersi albo noszona (ale trzeba chodzic) usypia. Sama na lezaco nie ma opcji.
Kasia czytałam o takich kolderkach, to się specjalnie dobiera do dziecka do wagi i wzrostu:) ciekawa sprawa, sama bym chciała taka kołdrę:p
 
Ja też ogólnie lubię zdecydowany dotyk, nie znoszę miziania hehe Może ona ma to po mnie:) Jest taki blog na Fb Dylematki-matka 3 dzieci wychowuje je wg metody self-reg i pisała kiedyś, że jej najstarszy synek lubi kiedy ona go bije po plecach bo to rozładowuje jego napięcie.Oczywiście tłumaczyła, że nie chodzi o lanie pejczem[emoji16]ale o takie mocne poklepywanie po plecach.I że on sam ją o to prosi:)
 
Moj zasypia tylko przy piersi. Najlepsze jest to, ze jak zasypia na noc to najlepuej zeby jeszcze tata byl obok. Ja karmie, a maz go trzyma za reke. Jakis kosmos.
Idziemy dzisiaj na usg brzuszka dowiedziec sie czegos o tej przepuklinie. Bede sama wiec nie wiem jak uda mi sie go polozyc na plecach. Bede musiala go trzymac na sile... Bedzie afera, juz sie stresuje.
 
Poranna burza nie stresuj się, jeszcze Cię syn zaskoczy. Będzie efekt nowości, obca baba z czymś w ręce- położy się na plecach, zobaczysz. A usypianie- dobre haha! U nas się posypalo trochę bo młoda raz ma 1 drzemkę raz dwie (druga o 18:/) i o naszej normalnej porze kąpieli 19;30 nie zasypia tylko bawi się dalej i zasypia na rękach, czasem na piersi gdzieś o 21,22. Ostatnio nawet bez drzemki nie chciała zasnąć przed 21.
 
U nas usypianie lepiej idzie. Kładę go w łóżeczku i czekam aż usnie. U nas to trzeba było do tego dorosnąć :) on sam zaczął chcieć się położyć bo mu nie wygodnie na rękach było.

U nas że żłobkiem lepiej :) płakał przy oddawaniu ale później już i spał i jadł. Był 5 godzin :)

A w pracy fajnie jest wrócić :) umalować się ubrać ładnie i wyjść z domu. Ja mam fajny zespół, wracam do znanego środowiska trochę się zmieniło ale jest ok :) cały dzień raczej zszedł na odzyskaniu kompa i dostępów ;)
 
U nas usypianie lepiej idzie. Kładę go w łóżeczku i czekam aż usnie. U nas to trzeba było do tego dorosnąć :) on sam zaczął chcieć się położyć bo mu nie wygodnie na rękach było.

U nas że żłobkiem lepiej :) płakał przy oddawaniu ale później już i spał i jadł. Był 5 godzin :)

A w pracy fajnie jest wrócić :) umalować się ubrać ładnie i wyjść z domu. Ja mam fajny zespół, wracam do znanego środowiska trochę się zmieniło ale jest ok :) cały dzień raczej zszedł na odzyskaniu kompa i dostępów ;)
U mnie będzie taki sam początek, komputer, dostępy.. korpo?
Kurczę wczoraj próbowaliśmy, zgasilismy swiatlo, ale ona nie chce spac tylko ma jeszcze więcej energii. Jak to robisz, kładziesz w łóżeczku i on sobie leży? Nie wstaje?
 
reklama
Pumelova u nas też juz z drzemkami kicha.Jak.szła spać ok 11 na 30 min a później koło 14 na 90min tak teraz jest śpiąca dopiero koło 13 i czasem tylko pół gdz jej wystarczy i to by było na tyle...jedyny plus taki że ok 19 już śpi.No ale w ciągu dnia niewiele mam czasu dla siebie...
 
Do góry