reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Moja w sumie nie ogląda bajek w tv ale za to o YouTube w telefonie robi awanturę na całą wieś. Sporadycznie wlaczalam jej trochę w ciągu dnia ale źle się to kończyło. Zauważyłam że robi się uzależniona i teraz jest zakaz. Piosenki nagrałam jej na USB i puszczam z wieży. Potrafi przyjsc i powiedzieć 'mama pokaż cha cha cha (czyt.zdjecia)' a później bierze tel i wchodzi w YouTube. Albo mówi 'włącz mi lalala nie będę plakac' więc już taka cwana jest. Ale naprawdę widzę że w złą stronę to idzie więc robię jej teraz detoks. Książeczki uwielbia. Bardzo lubi żeby jej opowiadać, zna już wszystkie zwierzęta i tak śmiesznie jak sama czyta. Zauważyłam że ma też pamięć do piosenek, śpiewa sobie Przedszkolaczka, Jagodki, Wlazl kotek, Baby shark i teraz odkryła Koła autobusu. Ogląda i naśladuje jak śpiewają.
 
reklama
Agatce puszczam na netflixie mickey mouse clubhouse albo peppe, bo te bajki lubi. Staram się pół godziny dziennie nie więcej. Czasem nie ogląda w ogóle a jak długo jestem sama z dwójką to wtedy obowiązkowo:p
 
U nas rano czasem leci jakaś 1-2 bajki, wieczorem 30-40 minut - włączamy TVP abc. Była dawno temu faza na telefon ale szybko zauważyliśmy uzależnienie i skończyliśmy. Było kilka dni ciężko ale teraz zero zainteresowanie tel. Rano bajek często nie chce, nie patrzy nawet ale dobranocka być musi.
 
A jak jest u Was z bajkami? Moja ma swoje ulubione. Z baby tv. Tam nie ma reklam, tylko bajki dla maluchów i piosenki

U nas totalne ZERO. Tylko książki. Z bajkami z yt miał mega krótki epizod kiedy musiał dostawać lek do inhalacji i musiał wysiedzieć w totalnym spokoju kilka min. Bo ogólnie inhalacje spoko, ale czasem lubił sobie zdjąć, a przy tamtym leku nie mógł ;) ale
To była chwila
 
O matko.... Moja uwielbia ogladac tv. W naszym domu gra od rana do wieczora. Ona oglada tak ciągiem moze z godzine... Tak to się bawi przy tv[emoji44]
 
Linoone u nas też kaparka w ruchu w piasku kinetycznym i w tv. Ale i dak miłością Grzesia jest traktor :) ma ich z 50. I też ogląda np zawody traktorów, wyścigi. Ostatnio zaczął się też interesować pociągami więc pora na wizytę w Ikea. Ach te chłopaki.
 
Jakie kolory czy pełne zdania? Dajcie spokój ,L ledwo mówi słowa typu mama, tata, papa i odgłosy zwierząt ,pięknie Mu to wychodzi i słodki jest w tym ,ale zazdroszczę Wam, że tyle Wasze dzieci mówią.
Zaczęliśmy nocnikowanie i na pewno idzie nam o niebo lepiej niż z K . Lata z sisiorkiem gołym gdy jesteśmy w domu. Siada chętnie, sukcesy są, jest wtedy ogromne brawo, ale są również porażki jak poślizgnięcie się na qpie:p Gdy założę Mu majteczki czy pieluche to ładuje w nie wszystko, ale będziemy pracować dalej.
Wiem że muszę z Nim wcześniej niż z K pracować żeby w p-kolu umiał już na tip top.
W ogóle bardzo ładnie je sam łyżką i widelcem, bardzo się od początku garnął do tego.
Jest mega mądry, wszystko o co Go poproszę to zrobi czy przyniesie, odniesie, ale niech jeszcze ta mowa ruszy.
Tv u nas leci cały dzień w tle, ale w sumie rano są tylko bajki ,o 10 zazwyczaj wychodzimy, a późnej to już Mtv Rock ,malowanie ,gry ,zabawy :) Ma swoje ulubione bajki np Tomek ,Sam,świnka Peppa ,Bing ,a i czasem na telefonie ogląda Teletubisie ,ale to tak raz dziennie na chwilę.
Książeczki i malowanki uwielbia:)

Oj fajny dzień był dzisiaj, sałatkę jarzynową zrobiłam i ciasto marchewkowe i pojechaliśmy do rodziców, posiadówa rodzinna, brat przyjechał, śmiesznie było. No ale cały weekend zapowiada nam się super, buziaki:-*
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny czy Wasze dzieci też obgryzaja paznokcie? Moja teraz to cały czas, nąwet nie mam co jej obcinać. Morfologie ma w normie.
 
reklama
Do góry