reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Hej dziewczyny, niestety nie nadrobię ponad 70 stron postów, a nie miałam niestety dostępu do internetu, żeby na bieżąco Was informować :(
Za to chciałam się pochwalić, że Wiktorek jest już z nami cały i zdrów po pewnych przebojach i przygodach, ale całe szczęście wszystko zakończyło się dobrze. :) Poród musiał być zakończony cc ze względu na brak postępu porodu. Wody mi odpłynęły w domu, ale nie miałam żadnych skurczy stąd miałam indukowany poród oksytocyną -ból tak jak mówiłyście dosyć specyficzny.... :p rozwarcie 10 cm i przyszły bóle parte, które niestety nie były miarodajne i za długo cała akcja by mogła potrwać i zagrozić życiu dziecka, stąd zdecydowali się mnie zgarnąć na cc.
Teraz już czuję się dobrze, mały jest przekochany tylko miałam problem z karmieniem - Wiktorek nie był w stanie złapać brodawki stąd musiałam się ratować kapturkami, całonocnymi pracami laktatorem, żeby laktacja nie zanikła i dzisiaj czasami mu się udaje już załapać a czasami nie. Ćwiczymy i walczymy ! :D
Czy któraś z Was miała podobny problem i pomimo tego laktacja się utrzymywała bez problemów (przy używaniu kapturków) ? Jakie wy polecacie ? Albo jakieś metody na to, żeby mały łatwiej chwytał ??

EDIT : zapomniałam jeszcze napisać : waga : 3180 g i dł. 55 cm; poród trwał 22h ......
 
reklama
Joanna ja tak miałam i też myślałam że to wody [emoji3]nie wiem co to było ale przed ciążą też mi się zdarzało

Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziwnie sie czuje jak macie problemy lakatacyjne i zadajecie jakies pytanie, a ja prawie to wszystko "mialam" boje sie ze odbierzecie mnie jak zarozumiala
Ale
Mamusia tak ja karmilam pierwszego w glownej mierze sciagnietym mlekiem i przy pomocy nakladek przez rok :). Laktacja miala sie swietnie. Koniecznie idz zeby ktos (dobry) apojrzal na jego wedzidelko. Zwykle problemy z chwytem brodawki spowodowane sa zla ruchomoscia jezyka. Grzes mial podciete dosc szybko, ale za malo. Wiec nigdy nie zlapal golej piersi. Do tej pory ma jezyk za malo ruchomy i poroblem z jego pionizacja, czyli wymowa sz, cz, r. Michaal tez mial podcinane, ale tu efekt bdb
No i gratulacje!!!

Tea wszystkie te krople sa takie same. Maja za zadanie pomoc z gazami nie kupka. Delicol jest inny to enzym laktazy (cukru) ktorego najwiecej jest w mleku poczatkowym.
 
Kasia a ja tam się wcale dziwnie nie czuję , że tyle wiesz o laktacji . Masz prawo przy 3 dziecku pewnie już przez wszystkie problemy przeszłaś :)

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aim gratulacje!
Mamusia gratulacje! Córkę wykarmilam w kapturkach, synka teraz też karmię a przez 8 dni nie mogłam karmić wogole tylko odciagalam laktatorem i laktacja się utrzymała. Także spokojnie. Może to banalne ale naprawdę laktacja siedzi w głowie:-)

Naprawdę dobrze czytać że wasze maluchy też aktywniejsze w dzień. U nas już dawno nie ma spania od razu po karmieniu. Dziś od 8 właściwie non stop cycus. A najlepiej to na raczkach nawet nie wiem kiedy tak się przyzwyczail. Mały terrorysta rośnie:p
 
Kasiulka a coś na mój problem poradzisz?:D że mi zbyt szybko leci? Nie umiem karmić w pozycji żeby mleko leciało pod górkę bo mi się mała zapada w piersi:D nie ogarniam. Więc odciagnelam laktatorem trochę przed karmieniem żeby nie było takiego ciśnienia (tak na necie wyczytalam) ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą mete. Napisałam do mojej szkoły rodzenia może mi coś poradzą
Podobno kapturki sprawiają że mleko leci równym tempem, wiesz coś o tym?

Joanna nie miałam nic takiego:D

Tea to raczej na neutralizacje pęcherzyków powietrza w organizmie a nie kupkę. Nie wiem co na kupke pomoze:(
Książkę mam w wersji papierowej:D

Mumusia gratulacje[emoji173][emoji173][emoji173][emoji173] współczuję 22h.. musiałas się biedna nameczyc. Szkoda że nie można tego przewidzieć i od razu cc. Można stwierdzić czemu nie bylo.postepu?

Karuzela moja też od 8:-) teraz ma kimke ale pewnie za 15 minut znów będzie ssala:D



Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mamusia ogromne gratulacje!

Widzę że nie tylko ja mam problemy z karmieniem i jakoś ma tak raźniej. Nie żebym się cieszyła z waszych trudności ale człowiekowi jakoś tak raźniej na duszy jak wie, że nie tylko on ma takie problemy. Chyba naczytalam się za dużo o kp i wbilam sobie do głowy że jak dam butlę (nawet ze swoim mlekiem) to już nie będzie odwrotu. Ale jak widzę spokojne, najedzone dziecko, to czuje że to warte tego.
Pumelova tobie udało się wrócić do kp. Nie miała Agatka problemów z zassaniem piersi? Powiedz mi jeszcze co ile czasu sciagalas? Ja staram się co 3 godz metoda 753. Boję się zastojow.
Kasiulka, dla mnie Twoje rady są bardzo cenne! Więc "madrz" się ile chcesz [emoji16] położnej zgłosić ta chęć rozmowy z doradcą? Ja leżę na patologii, ale to chyba nie ma znaczenia

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Pumelova odciagnij trochę przed karmieniem, mój jest zachwycony jak mu tak płynie, cała broda uciapciana i rozkoszna mina.
Tea mi położna kazała próbować probiotyki, ale nie było w najbliższej aptece, to wzięłam espumisan, sam nie pomagał, dorzucilam delicol i jest lepiej.
Mamusia_muminka gratulacje serdeczne, nie zazdroszczę porodu, ale ważne że mały jest już z wami. Mi na chwytanie pomogły muszle laktacyjne. Problem miałam z chowaniem bradawek i Grześ nie mógł złapać. Kapturki się nie sprawdziły.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Pumelova na Twoj problem nic nie pomoge, oprocz tego co robisz. Bedzie starsza wieksza lepiej poradzi sobie w wyrzutem pokarmu. Na ten moment to chyba wszystko mozliwe robisz.

Na kupke pomoze tez Windi. On pomaga na ulotnienie gazow i kupka tez plynie strumieniem, baaa czasmi rwie jak rzeka :D

Jak pisalam z kapturkami sie da, ale tez nie polecam. Lepiej znalezc przyczyne. Raz ze madrzy mowia ze zaburzaja laktacje (choc mi wcale), a dwa malo wygodne. Wyparzac trzeba i o nich pamietac. Ja bylam przerazona jak Grzes krzyzal glodny gdzies dalej od domu, a ja nie mialam.

Ika tak idz do konsoli poloznych i popros zeby przyszla, albo osobiscie sie do niej pofatyguj. Ona siedzi na polozniczym 1. Dosc niska z lekka nadwaga ciemna blondynka ok 50-55 lat wlosy do brody :D
 
Do góry