reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Ola W tobie też gratuluje miesiąca:-) [emoji173] moja czasem ma takie godziny że płacze w każdej pozycji i na rękach i leżąc itd i wczoraj udało mi się ja uspokoić na brzuszku a do tej pory zawsze płakała na brzuszku. I dziś zrobiłam to samo, zasnęła na brzuszku a potem ja obrocilam na bok i spala godzinkę - zawsze cos:)

Kasia831 z nadmiaru bodźców - chciałaby spać a my jej ciśniemy muzyczka karuzela bujaczek karty kontrastowe.. To potem ino płacze:p trzeba ja wtedy porządnie wyciszyć i uspokoić żeby zasnela, a jak nie to pada że zmęczenia w koncu (gorsza opcja)

Ewella to się wcześnie kaplam jak na szczepienie mamy iść:D na spacerze jej nie karmiłam nigdy, bo i nie spaceruje dłużej niż 2h. Daje smoka, o dziwo przeprosiła się już ze wszystkimi smoczkami i te z aventu i te z lovi:) jak jej wypada smoczek to kładę w wózku na boku i opatulam pieluszkami żeby nie wypadł ale żeby mogła wypluc jak cos

Misia też tak czasem ma moja że tak steka to ciągle czuwam. Ale rzadko w nocy raczej w dzien.

Abed nie strasz:D

My się chyba wykulamy na spacer bo młodą nosi a pogoda fajna - 17 stopni i słońce:) idę w poszukiwaniu jakiegoś samoopalacza:D

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
I u nas kiepska noc, częste pobudki jak nigdy. Stekanie i brak kupki pomimo tego że na wieczór mm nie było. Rano tak szukał że myślałam że głodny ale chyba nie o to chodziło bo solidnie dwukrotnie ulał.

Misia być może w trakcie odciagania jakieś naczynko pękło i stąd krew. Swoją drogą ciekawa jestem stąd tyle wydzieliny u Grzesia. U nas pomimo furczenia nie udało mi się nigdy nic odciagnac.

Córka ma 4 lata i z teorii byłam przygotowana że jej zachowanie może sie.zmienic ale już czasami ręce mi opadają. Wstaje i już ma.fochy, że wszystkim problem- ubieranie, jedzenie, wykonywanie jakiś czynności, krzyczy, pyskuje. A co najgorsze pomimo tłumaczenia potrafi Kubie scisnac nogę, rękę, rzuca się obok niego... :-/ prośby, tłumaczenia, kary nie pomagają. Nie była taka wcześniej.. .

Dziś przychodzi fizjoterapeuta, pasuje się ogarnąć i dzieciaki też ale nie mam mocy.
 
Aim, Kasia straszna głośne te nasze dzieci.
Jeśli chodzi o vit D to Grześ je z przyjemnością, zresztą hak wszystko co mu się zbliży do buzi. Jest jak odkurzacz, wszystko wsysa :)
Karuzela ponoć może być zwiększona ilość wydzieliny. Jak mu churczy w nosku to zapuszczam sól fizjologiczna i wtedy jak troszkę rozmieknie da się wyciągnąć. Ogólnie to jest to zabita wydzielina a nie katar. Już się położnej pytałam. Terez w środę jej pokaże. My mamy problem u babci z drugim wnukiem, ma trzy lata i nic mu przetłumaczyć się nie da, jego mama nie reaguje, twierdzi że wymyslam. A Sebastian wchodzi na kółko i zagląda do wózka. Jak trzymam to spoko tyle że podchodzi kiedy chce i kiedy się nie patrzy i może wózek przewrócić. Lapkami z piaskownicy wsadza smoczka oczywiście za to co Grześ do buzi bierze. Rzuca się koło niego niesamowicie i zero reakcji mamy. Dzidź mu się bardzo podoba, przynosi mu zabawki z kałuży :/

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas też był stekajacy poranek. Zauważyłam że czasem chodzi o kupę i wtedy cyc najlepszy A czasem po prostu musi sobie porządnie odbić mimo że jadła już jakiś czas wcześniej. Powoli zaczynam rozumieć swoje dziecko [emoji16]
Byłyśmy w niedzielę na urodzinach chrzesniaka mojego. Ale on ma już 8 lat i zakochał się w siostrzyczce [emoji4]
Czy tylko ja nie używam smoczka? Jakoś nie czuje takiej potrzeby. Maja mało płacze, bardziej jeczy i steka. Jedynie na sesji miała gorąco przez chwilę w buzi.
Spokojnego dnia wszystkim [emoji8]

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ika i u mnie narazie bez smoczka mała jak płacze to i tak go nie chce ;)

Pumelova ale podobno ta karta już nie potrzebna ale dla pewności możesz cioci swojej zapytać:)
My ma działce jest fajna pogoda Iga śpi :)

Iga też steka w nocy ale nie każda noc i też wtedy cały czas na nią patrzę o co jej chodzi.
 
Ja wczoraj pochwalilam za wcześnie. W ogóle nie wyszlysmy na spacer, mi się udzieliły złe emocje no i wieczór miałyśmy z głowy.
Dziś już nastał lepszy dzień. Nie powiem niedawno się ubralam :D susze włosy właśnie i młoda zasypia. Czy szumisie mają podobny dźwięk???
Rano pospalysmy do 10 ogarnelam małą i dzwonek do drzwi... przyszła położna ja w gatkach , włos po spaniu ale nic zarzucilam spodenki i wpuscilam :D akurat od jutra ma urlop i fajnie że już po pierwszej wizycie teraz będzie w czwartek albo pt za tydzień.
Generalnie nic nowego mi nie powiedziała, interesowaly mnie glownie szczepienia. Pocieszyla mnie ze wróciły 5w1 więc dziewczyny pytajcie w swoich przychodniach.
Odezwę się później... miłego wtorku.
 
Ostatnia edycja:
Kasia nie pamietam o co pytałam [emoji23]

Ewella dziekuje! Ja tez tego nie ogarnelam :D ale widzisz-ten sam dzien, podobna godzina i podobne ryki dzieci ;D


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ika my tez nie mamy smoczka. Bo mala nie chce. Nie dopajam tez. Tylko cyc.

Dobrze ze wrocily 5w1 musze spytac u siebie w przychodni. Inna nie wchodzi dla mnie w gre.
Ma ktos aktualny kalendarz szczepien? Tak zeby bylo ujete kiedy te obowiazkowe pneumokoki?
 
Ewella najlepszego dla Iguni❤
Mam nadzieję że te nasze bobasy będą coraz spokojniejsze i dają nam odpocząć.
Kartę NFZ wyrabiają na poczekaniu??
Moja mała też nie chce smoka, żadnego

Pumelova dzidzi musi mieć kartę bo będą robili problem z kolejnymi wizytami u lekarza.
Tak, wiem że ta gonitwa się kiedyś skończy. Ale wiem też że mąż jest pracoholikiem i nie usiedzi na miejscu. Niby to dobrze że nie jest leniem, ale....trzeba potrafić wypośrodkować.
Kiedy macie chrzciny?

Ola W spokojnego brzuszka dla Kubusia❤

Chybra delikol/kolzym, probiotyki od pierwszych dni życia, espumisan po 28dniu życia.
U nas w nocy tylko stękanie i prężenie było, ale za to od rana do południa był cyrk. Dziś dziecko jak anioł(narazie). Też tęsknię za mężem, ale co zrobić? Dobrze że masz rodziców.

Misia u nas tak samo. Jęczy, stęka, a ja przez to w ogóle nie śpię. Biedny Grzesiu z tymi glutkami.
Nie masz starszego dziecka, a też problem z młodym u babci i musicie też Grzesia więcej pilnować.

Ika ja też nie używam smoka, ale dlatego że malutka go nie chce.

Karuzela twoja jeszcze jest malutka, a mój synek prawie 9 lat i to samo. Nie jesteś sama. Wiem że to nie jest złośliwe, bo on ją bardzo kocha, tylko w ten sposób zwraca na siebie uwagę, ale nie raz mam ochotę go potrzepać. Zawsze był grzeczny, a teraz cyrk. Jak mu zwracam grzecznie uwagę i proszę to mówi "ok" i za chwilę to samo, a jak podniosę głos to mu przykro i się obraża , "bo tylko ona Cię interesuje" a ja naprawdę się staram poświęcać jemu czas. Nie wiem kiedy to minie?

W piątek znów do nas ma przyjść położna. Ja już naprawdę mam jej dość. Jakoś tak stresuję się jak ma być. Niby fajna i pomocna, ale teorię to każdy zna, a praktykę trzeba dopasować do dziecka. Tym bardziej że to już nie pierwsze moje dziecko.
Dziewczyny jak po kolei te szczepienia teraz lecą? Jakie pierwsze? Kto jest w temacie? Czyli te 5w1 są jakieś dobre, czy w zamian za jakieś inne one są?
 
reklama
Aniek właśnie nie wiem o co chodzi, skok nam się już skończył więc nie wiem skąd u niej zmiana zachowań. W dzień dość mało śpi, jest głodna ale nie je bo zasupia ale jak ją się odłoży to się budzi i płacze bo głodna.
Ale zapowiada się poprawa bo po północy zasnęła na 3 h [emoji2]
Mąż inwestuje czas dla Was :)

Kasia znam ból moja też nie najada się moim pokarmem :(




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry