reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Mam nadzieje, ze jak ja jutro zwaze to będzie wszystko ok.Doradca lakracyjny będzie u mnie w czwartek. Ale Mala juz dziś w nocy lepiej ssala 10,14 a nawet 19 minut.Z tym , ze najpierw jak jest wyrzut to ssie bardzo szybko polyka za każdym razem gdy zassie a po chwili ssie wolniej i polyka rzadko.Martwia mnie te suche nocne pieluszki.I czy to normalne ze dziecko potrafi przespac od 21.30 do 9.30 oczywiście bylo karmione w tym czasie ale na śpiocha tylko raz sie wzbudziła jak zmuenialam pampersa ale po zjedzeniu spokojnie zasypia.To moje pierwsze dziecko, strasznie wszystko przeżywam. Moj pediatra z przychodni należy raczej do lekarzy, ktorzy traktują wszystkich szablonowo.Jesli w czwartek doradca laktacyjny nas obejrzy i mnie nie uspokoi to pojadę do lekarza do Podkowy Leśnej podobno super pediatra dr Pleskot, może któraś z Was była?
[/QUOTE]
Moja karmiona mm ale zasypia ok 21 i budzi się ok 6,7 rano i to jest dopiero jej pierwsze picie. Tylko, że ja wiem ile mniej wiecej mi mleka wypije w dzień
 
reklama
Dziewczyny naprawde wam tak długo śpią dzieci? Jak to robicie ? My mamy minimum 3/4 pobudki w nocy a ostatnio coś jej się poprzestawiało i budzi się co 1 lub 2 godziny, nie muszę chyba dodawać ze jestem jak zombie.
 
Dziewczyny naprawde wam tak długo śpią dzieci? Jak to robicie ? My mamy minimum 3/4 pobudki w nocy a ostatnio coś jej się poprzestawiało i budzi się co 1 lub 2 godziny, nie muszę chyba dodawać ze jestem jak zombie.
Naprawdę ☺️ to moje 3 dziecko starsze się budziły co 2 godziny. Corka do 3.5 roku, syn do 2 lat a Agatka śpi narazie. Poprostu taki typ☺️
 
Moja śpi 9-10h bez przerwy - nie karmię w między czasie, nie wybudzam, nie sprawdzam pieluszki - budzi się sama, wtedy karmię, zmieniam piekuszkę, karmię z drugiej piersi i można zacząć dzień :)

Co do czasu jedzenia - Hania to cyckoholik, więc je dużo, długo itd [emoji23] ale jak w nocy odciagam (Hania śpi, ale moje piersi nie...), to odciagniecie z jednej piersi 80-100ml zajmuje ok 4-5 minut - więc czas jedzenia nie zawsze jest miarodajny.
Co do pieluszki - jest sucha jak się obudzi, czy jak ją budzisz? Hania nie sika przez sen, tylko po przebudzeniu - więc jak ją budzisz albo na śpiocha sprawdzasz, to jeszcze nie zdąży się obudzić i wysikać?
Jak ja karmie w nocy to sprawdzam czy cos jest w pieluszce i dzis oieluszka sucha.O 6.30 obudziła sie podczas karmienia sprawdzam pieluszke i sucho ale cos mnie tknelo i sprawdziłam po karmieniu i bylo siku.Przewinelam i mała znów poszla spać.
 
Dziewczyny naprawde wam tak długo śpią dzieci? Jak to robicie ? My mamy minimum 3/4 pobudki w nocy a ostatnio coś jej się poprzestawiało i budzi się co 1 lub 2 godziny, nie muszę chyba dodawać ze jestem jak zombie.
Naprawdę tyle śpi - najpierw się stresowałam, potem zaczelam cieszyć [emoji5]
Nic nie robię, po prostu ten typ tak ma [emoji16]
Ewentualnie spokój, itd, bo jak jest dużo ludzi, no byliśmy na imprezie, to śpi gorzej i bardziej nerwowo..
Mając 6 tyg zaczęła spać w nocy ponad 6h, i stopniowo doszła do 10h - tylko jedzenie nadrabia w dzień - właśnie je swój 11-sty posiłek dzisiaj, a jeszcze dwa przed nią - przed kąpielą i przed snem [emoji6]
 
Jak ja karmie w nocy to sprawdzam czy cos jest w pieluszce i dzis oieluszka sucha.O 6.30 obudziła sie podczas karmienia sprawdzam pieluszke i sucho ale cos mnie tknelo i sprawdziłam po karmieniu i bylo siku.Przewinelam i mała znów poszla spać.
Ale dzieci zwykle nie sikają przez sen, tylko jak się budzą - jak dajesz jeść bez budzenia, to przed jedzeniem może być sucho, jak wcześniej w nocy nie było pobudki
 
hej dziewczyny poradzcie cos. moj synek ma zatkane kanaliki lzowe z jednego oczka strasznie wypkywaja mu lzy i podrazniaja skórę kolo oka. powiedzcie co moge na to stosowac. obecnie uzuwam masci z wit a. i linomagiem smaruje
 

Załączniki

  • 20181023_081641.jpg
    20181023_081641.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 112
Dziewczyny naprawde wam tak długo śpią dzieci? Jak to robicie ? My mamy minimum 3/4 pobudki w nocy a ostatnio coś jej się poprzestawiało i budzi się co 1 lub 2 godziny, nie muszę chyba dodawać ze jestem jak zombie.
To samo pomyślalam jak to jest że moje dziecko noc czy dzień wisi na cycu, w nocy śpi ze mną póki co i nawet w sumie nie wiem bo jak się budzi daje cyca spimy dalej czasami nawet nie je tylko trzyma A jestem wykończona i nie mam nawet siły tego wszystkiego sprawdzać.
Co do tego siusiania zrób sobie zeszyt i to wszystko notuj napewno pediatra wtedy będzie miała jakiś konkretny obraz.
Co do spania to mój śpi od około 21 do 7 właśnie z cycem oczywiście
 
hej dziewczyny poradzcie cos. moj synek ma zatkane kanaliki lzowe z jednego oczka strasznie wypkywaja mu lzy i podrazniaja skórę kolo oka. powiedzcie co moge na to stosowac. obecnie uzuwam masci z wit a. i linomagiem smaruje
Jak starszy syn miał zatkane kanaliki masowalam mu takim ruchem od wewnetrznych kącików oczu w dół noska i pomogło. I wlasnie moj straszak też miał coś takiego ale musieliśmy iść do okulisty bo okazało się że to jakiś wirus i bakteria w oczkach no i smarowalam taka mascia i dodatkowo kropelki i przeszło. Może być tak że to tylko podrażnienie więc nie wiem co może pomóc tym bardziej, że to bardzo blisko oka.
 
reklama
Ale dzieci zwykle nie sikają przez sen, tylko jak się budzą - jak dajesz jeść bez budzenia, to przed jedzeniem może być sucho, jak wcześniej w nocy nie było pobudki
Uogolniajac do okolo 4 roku życia dziecko ma za mało hormonu zageszczajacego mocz (wazopresyny) stąd dzieci sikaja generalnie przez sen i nie muszą się obudzić, jednak biologia to nie matematyka i kazde dziecko inne więc i sika inaczej. U mnie jest odwrotny problem mój 8 latek bardzo często moczy łóżko i może wstawać kilka razy albo się nie budzi nawet albo budzi się i wstaje z łóżka a już sika, problem jest tylko w nocy. Badanie moczu ok w wieku 4 lat miał usg też było ok pediatra stwierdził że może to na tle nerwowym lub wlasnie za malo wazopresyny bo u nas jest spokój, dzieci nie dostają klapsow dużo rozmawiamy spędzamy czas i na codzień jest ok już załamuje ręce muszę iść jeszcze do innego urologa może po prostu lepiej jeszcze gdzieś się skonsultować.
 
Do góry