reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Gratulacje! :-) Super wiadomość.
Ja się chyba mojego USG nie doczekam. Wypadnie dopiero gdzieś w marcu :-( Jedyna szansa to wyjazd do Pl na Święta i prywatna wizyta z USG. Będę też walczyć o prenatalne między 11-13 tc ze względu na wiek. Liczę, że mi przyznają.

Kurcze... z perspektywy opieki w PL, comiesięcznych wizyt wydaje się to naprawdę abstrakcją...

@Marika92 super, gratulacje [emoji5][emoji7]

Ja sie jednak wieczorami czuje najgorzej. Mecza mnie mdlosci, zgaga i bol glowy.
Jak wszystko bedzie dobrze z fasolka to jutro ide ostatni raz do pracy. Nocke mam akurat.

Napisane na LG-M250 w aplikacji Forum BabyBoom

O rety, współczuję nocnej pracy :/


Mi też sie przykro zrobilo jak plakala i mowila ze kolezanki żadnej nie ma :-( tak bardzo chce mieć chociaż jedną koleżankę i cały czas jest sama. Ma tylko nas :-( a dzieci też widzą i jak jedno z jakiegoś zachowania się zaśmieje to potem wszyscy tą daną osobę wyśmiewają. W dodatku ocwny ma trochę słabsze niż rok twmu no ale materialu też więcej i trochę trudniejszy jest niż rok temu. Ale to nic. Ona tak się boi wszystkiego, boi się cokolwiek mówić bo chyba boi się że zareaguję krzykiem. A jak byla mlodsza to qielokrotnie widziala jak nade mna sie slownie znecano i wyzywano od szmat dziwek itp itd i to pewnie w niej głęboko siedzi :-( na naprawdę sporo przeszla. Niejeden dorosły by dostał na łeb przy takim bagażu doświadczeń. A to tylko dziesięcioletnie dziecko :-( tak.bardzo chciala jechac na szkolną wycieczke trzydniową w czerwcu....ale teraz się boję bo co jeśli pojedzie i trzy dni będzie tam sama z boku siedziala a reszta dziewczyn razem? Juz lepiej zeby ten czas spedzila ze mną bo samotna nie będzie przynajmniej. Kurka przepraszam ale się popłakalam. Chyba jej powiem wczesniej onmaluchu niż zamierzalam, niech chociaz tym się w klasie pochwali to może wtedy koleżanka jakaś się odezwie.

f2wlk6nllyt56xuu.png

3jgxskjohplcokwj.png

Strasznie to przykre :/ sama wiem, że kiedy mój syn sporadycznie skarżył się na jakieś nieporozumienia z rówieśnikami to mega to przeżywałam. Chcialam zaproponować właśnie zaproszenie koleżanek do domu, żeby przełamać lody, ale doczytałam, że to też może być problem... ciężka sytuacja. Może właśnie nauczyciel- o ile będzie miał odpowiednie podejście- będzie mógł jakoś pomóc.. w końcu może obserwować relacje w klasie na bieżąco...


Ja obudziłam się z masakrycznym bólem gardła.. jak przy anginie :crazy: Idę ok 13.00 do lekarza, ciekawe co mi przepiszą poza herbatą z cytryną i miodem :hmm::hmm::hmm:
 
reklama
Póki co nie zauważyłam, żeby niechętnie do szkoly szla. Ba. Nawet mi mowila teraz rano że z jednego kolegi chłopaki się ostatni nabijali bo coś śmiesznego zrobił. Aaa prezenty sobie będą wydawać na mikołajki może wtedy też coś ruszy.....

f2wlk6nllyt56xuu.png

3jgxskjohplcokwj.png


Albo taka poprostu jest , może niepotrzebuje aż jakiegoś mega kontaktu z otoczeniem każde dziecko inne nawet dorośli też tak maja jedni bez ludzi zyc niepotrafia a inni lubią spokój ciszę i spokój:)
 
@Sabinaaa81 no mnie - o dziwo - nawet ta polozna sluzbistka sama zaproponowala CUB - choc ja tez o nim juz wiedzialam wiec jkaby co sama bym prosila. ja w sumie zrobilam je tylko ze wzgledu na Usg. inaczej by mi nie zrobili. a, ze maluch uciekal przed pomiarami to w sumie mialam dwa usg w odstepie tygidnia zeby dalo sie pomierzyc wszystko.
na wczorajsze usg zalapalam sie z powodu poronienia. i napraede bylam bardzi zaskoczona taki cieplym podejsciem lekarza. co prawda luteiny sam mi nie zaproponowal. ale kiedy ja o tym wspomnialam to od reki dostalam recepte. nie zalecil lezenia caly czas, ale kazal sie oszczedzac, nie dzwigac. a luteine mam na 3tyg - trzy razy dziennie jedna tabletka dopochwowo. poki co mam w domu dawke na tydzien a reszta czeka w aptece
Po tych trzech tygodniach masz kolejną wizytę u lekarza czy przejmuje Cię położna a do lekarza będzie kierowała tylko w razie potrzeby? U nas od stycznia ma pracować nowa położna (te, które teraz są, nie mają dobrych notowań wśród pacjentek ;-) ) Będę próbowała się do niej dostać.
Ja tak miałam z antybiotykami. Wydawali na tydzień a po kolejną część trzeba było się zgłosić jak ta pierwsza się kończyła.
 
Elodia a jakie córcia ma zainteresowania? Może jakieś kółko plastyczne, taniec, śpiew (z tej wiadomości od nauczycieli wnioskuję, że lubi śpiewać ;-) ) Może warto byłoby ją posłać? Poznałaby inne dzieciaki i wzmocniła swoją pewność siebie. W szkole macie jakieś zajęcia pozaszkolne lub kluby sportowe?
Zaczęła chodzić na kółko dziennikarskie. Sama powiedziala że chce. Z dzieciakami o rok starszymi ale to nic. Ważne że chciala sama.

f2wlk6nllyt56xuu.png

3jgxskjohplcokwj.png
 
Boże ale mam super ginekologa przedstawiłem sytuację i jeszcze dziś mnie przyjmnie szkoda że tej bety nie mam była by podstawa

uwo9yx8dax5wct20.png
To super :-) to bierz od gina elkę. A co do zmian to może być ciężko bo jesli bety nie będziesz miala wiecej niz 1000 to pęcherzyka może nawet nie widać. Ale nakwazniejsze że się dostalas :-)

f2wlk6nllyt56xuu.png

3jgxskjohplcokwj.png
 
JustMe55 tutaj też będą wizyty co miesiąc z tym, że dopiero po 12 tc jak zostanie założona karta. No i bez lekarza, sama położna (one tu mają trochę wyższe uprawnienia jak położne w Pl) Lipa z tym USG trochę, że przysługuje jedno. Ciekawe jak diagnozują ciąże bliźniacze (czy jest ona jednokosmówkowa, jednoowodniowa czyli najbardziej niebezpieczna w przypadku bliźniąt) jak to można stwierdzić tylko do 12 tc. Więc to USG w 18 tc to trochę za późno a przecież tego typu ciąża musi być prowadzona przez szpital z odpowiednim stopniem referencyjności.
 
Zaczęła chodzić na kółko dziennikarskie. Sama powiedziala że chce. Z dzieciakami o rok starszymi ale to nic. Ważne że chciala sama.

f2wlk6nllyt56xuu.png

3jgxskjohplcokwj.png
To bardzo dobrze! To nic, że są starsze :-) A może ona jest bardziej poważna niż dzieci w jej wieku, ze względu na to co przeszła i nie potrafi znaleźć z rówieśnikami kontaktu, ponieważ są dla niej za dziecinni?
 
reklama
Do góry