reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

Dzisiaj mija 2 miesiące od porodu. I powiem Wam, że ja wyszłam ze szpitala już będąc na minusie. Przytyłam w ciąży 5kg, 2 tygodnie po porodzie było -10kg. I tak stałam. A dzisiaj stanęłam na wadze i okazało się, że znowu spada. W tej chwili jest -12. Jeszcze z 5kg bym chciała zrzucić. Tragedii nie ma ale boczki mi zostały :)
 
reklama
Ja w ciąży przytyłam jakieś 13/14kg, a teraz waga mi się waha i uśredniając ważę tyle co przed ciążą (raz mniej, raz więcej). I taki stan utrzymuje się odkąd minęły 4 tyg. po porodzie.

Z innej beczki - Jakie temperamenty mają Wasze dzieciaczki? [emoji5]
Ja nie nie mogę narzekać na mojego Alesia bo On głównie je, śpi, rozgląda się i zaczyna uśmiechać oraz łapać kontakt. Ale mocno wierze w to, że jest to zasługa mojego spokoju podczas ciąży. ‍♀️
 
Mi zostało z 5 kg, ale mówią ze mam nie zrzucać, przed ciąża ważyłam 53 kg przy prawie 170 cm wzrostu, teraz mam z 58 i każdy mówi ze wyglądam lepiej

Moja Melka juz na 3600g i 55 cm, w końcu wyglada jak prawdziwy noworodek :D Aktualnie 2 miesiące skończone /1 korygowany. Już dokazuje, rozpoznaje ju nas i zabawki, uśmiecha się i zaczyna dyskutować Jest bardzo żywa i ruchliwa, ale tak ma od urodzenia, w szpitalu zyskała przydomek Pchełki. Ale nie mogę narzekać potrafię przy niej zrobić obiad, zakupy, ogarnąć siebie i dom. Śpi coraz mniej w dzień :p Ponadto, jestesmy już po wizytach u wszystkich specjalistów, jeżeli chodzi o stała obserwacje to zostało serduszko i niedomknięte komory, które zamykają się w 35 tc, wiec u nas nie było szans, jest szansa ze zamkną się one samoistnie do 1 rż młodej, jeżeli nie to zostanie wprowadzone leczenie farmakologiczne w ostateczności operacja w wieku przedszkolnym. Dzisiaj jedziemy do pediatry ustalić kalendarz szczepień, z racji wcześniactwa przysługuje nam darmowa szczepionka 5w1 i jak wszystkim pneumokoki, później będę jej robić płatne meningokoki a nad Rota się zastanawiam :) ufff się rozpisałam.

A co do mleka u nas sprawdził się hipp, po bebilonie i nestle nan Melka miała mega zaparcia i problemy z opróżnianiem. Z laktacja u mnie od samego początku była walka, walka o każda kropelkę mleka udało się ściągać ale nie obyło się bez dokarmiania mm, niestety pare dni temu mleko całkowicie zanikło zapewne przez stres. Od 4 dni jedziemy już tylko na mm.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
My tez już tylko mm, półtora miesiąca po porodzie pokarm zanikł a tez musieliśmy od początku dokarmiać :/ synek miał straszne zaparcia po bebilonie i hippie, przy każdej kupie był płacz, oprócz tego szły z niego fontanny bo ulewaniem tego już nie można było nazwać. Padło podejrzenie alergii pokarmowej i teraz po bebilonie pepti od dwóch tygodni jak ręką odjął.
W nocy do jedzenia budzi się raz :D zasypia o 19 sama karmie go na śnie o 23 i potem budzi sie o 4
 
Super, że wszystko u was dobrze.

Temperament... Trudno powiedzieć. Młoda lubi cycac i się do mamy tulić [emoji38] Często [emoji6] Krzyknąć o swoje też potrafi.
 
Dziewczyny które miały już styczność z śpiworkami do wózka zimowymi, co i czy możecie polecić? Dużo spacerujemy i powoli szykuje się na chłodniejszy czas. Przy córce miałam tylko kombinezony, a te śpiworki wydają mi się być bardzo uniwersalne. Do gondoli, później do spacerówki. Tylko trochę to kosztuje wiec zastanawiam się czy inwestować [emoji846]
 
Dziewczyny które miały już styczność z śpiworkami do wózka zimowymi, co i czy możecie polecić? Dużo spacerujemy i powoli szykuje się na chłodniejszy czas. Przy córce miałam tylko kombinezony, a te śpiworki wydają mi się być bardzo uniwersalne. Do gondoli, później do spacerówki. Tylko trochę to kosztuje wiec zastanawiam się czy inwestować [emoji846]
Ja szyłam sobie sama, fajna sprawa, tylko warto kupić taki,żeby można było zdjąć górę cała (jak np wjeżdżasz do pomieszczenia) i od dołu rozpinany,żeby wystawić brudne buciki za burtę;)
 
Dziewczyny jak wygląda waga waszych pociech?
Moja Wiktoria 11 września skończyła 2 miesiące i waży juz ponad 6 kg. :) [emoji85] Waga urodzeniowa 3630
 
Synek za 3 dni kończy miesiąc ,waży 5,300 i mierzy 59 cm :D urodzony 3200 i 53cm. ❤️ A jakie noszą wasze maluchy już rozmiary? Bo mój Niko dopiero od niedawna 56, wisi na nim jeszcze 62
 
reklama
Do góry