reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

Ja Wam tylko napiszę, że na 6 tygodni Hubert miał niecałe 5kg. Waga urodzeniowa 3130 i spadek do 2920g. Teraz nie wiem, ma już 10 tygodni i nie był ważony od szczepienia. Ale dziwnie się czyta, że jakis maluch konczy miesiąc, kiedy mój ma 2 i pół [emoji12]
 
reklama
Mój ma 3 miesiące, ciuszki 62 ale już powoli wchodzimy w 68. Z wagą nie wiem, ponad miesiąc temu przy szczepieniu miał 5 kg. Na pewno sporo przybrał od tego czasu, czuje na rękach [emoji846] nabrał sporo ciałka, ma już pulchniutkie nóżki i pełniejszą buźkę.

@.jagódka dzięki za info, ja sobie sama nie uszyje ale już jestem pewna że muszę sobie taki śpiworek sprawić [emoji846]
 
Moja jutro będzie miec 7 tygodni. Nie wiem dokładnie jaką ma wagę bo ostatni raz ważona tydzien temu i wtedy było 4560. Urodzeniowa 3860 i spadek do 3700. Z rozmiaru 62 juz wyrasta. Jeszcze niektóre rzeczy w tym rozmiarze ubiore ale raczej bodziaki bo w pajacykach nóg nie wyprostuje. 2/3 ubrań z r 62 nie używane :)
 
Ciężko porównać, mamy tu niezły rozstrzał wiekowy [emoji854] ale rosną dzieci, rosną.

Młoda ma pewnie już 6kg z hakiem. Ma 6tyg, ubranka 62, chyba że lidlowe to 56 bo 62 ciut przydługie.
 
Hej Mamuśki ;)
Co do śpiworka to kupiłam-właśnie na spacery(chociaż są w nim miejsca na zapięcie pasów).Staram się chodzić z małym codziennie na spacery i już w tej chwili bywa zimno.Sam śpiworek jest genialny-bardzo ładny i ciepły.Nadaje sie do spacerówki i gondoli.
Temperament Kacpra.... no cóż... bywa czasem mega marudny ;) Na ogół dni są średnie-troche popłacze,troche się pośmieje.Nie jest źle.Usypia nam około 21 i śpi przeważnie do 1-2 rano,potem budzi się około 4-5.W nocy zero rozpaczy.Odkładamy go do łóżeczka,gasimy światło i nawet jeśli nie śpi to usypia sam-bez noszenia itp.
Wagowo nie wiem jak sprawa wygląda.Jest długi i szczupły.Ubranka 62 są przeważnie ok na długość(chociaż zależy to od sklepu),ale zawsze za szerokie.Szczepienie mamy za tydzień,wtedy będę mądrzejsza.Urodził się z wagą 3140(przy wyjściu ze szpitala 2950) i mierzył 50 cm.W 4 tygodnie przybył mi 1kg i 6 cm.Tempo miał ładne ;) I teraz też tak jest-idzie w długość i wagę równocześnie.
Wiek-zaczął 10 tydzień.Zaraz kolejny skok rozwojowy... niby super-tzn.że dziecko czyni postępy,ale mogłby się obyć bez tego marudzenia :p
A jak Wy się czujecie?też macie takie dziury w mózgu?u mnie naprawdę z młodym nie jest źle,ale chyba przez ten przerywany sen jestem momentami jak zombie.Wróciłam do ćwiczeń 3x w tyg. i psychicznie czuję się lepiej,ale mimo wszystko zapominam o różnych rzeczach na potęgę.
 
Jak tam lipcówki? Maluszki zdrowe? Mamy zdrowe? Czy jesienne choróbska Was złapały? U nas póki co w miarę. Dość nawet ze szkół nie przywlekli, choć coś nosem pociągają ;) Na szczęście mała póki co zdrowa.
 
Mama zdrowa choć niewyspana, a Maluszek dopiero wyszedł z infekcji przywleczonej przez siostrę ze żłobka. Ponad dwa tygodnie nie byliśmy na spacerze [emoji853] teraz już możemy ale w niedziele chrzciny wiec poczekam.
 
A no właśnie dawno się tu nikt nie odzywał :)

U nas narazie wszystko w porządku . Mnie od czasu do czasu coś zaczyna łapać ale się nie rozwija. Młody. Gilem tylko rano i wieczorem więc nawet katarem bym tego nie nazwała .
 
reklama
Do góry