reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

reklama
Hej dziewczyny :) Widzę, ze szał wyprawkowy trwa :) Ja właśnie jestem po 3 badaniu prenatalnym, jestem dokładnie w 29t6d, Melasia wazy 994 g. Jakas taka malutka sie wydaje. I niby wszystko ok, ale pani doktor zwróciła uwagę na mały brzuszek dzieciątka oraz łożysko.. oczywiście jesteśmy zmartwieni :( Dostaliśmy zalecenia czyli regularna kontrole wzrostu płodu oraz łożyska. Następna wizytę mam za tydzień w środę i wtedy zobaczymy, czy mała urosła jak nie to szpital i obserwacja i leczenie pod katem hipotrofii płodu.... ech.

Współczuję stresów. :-( :(
Oby wszystko zakończyło się pomyślnie. :tak:
Trzymam kciuki.

U nas w piątek wizyta kontrolna. Też problem z łożyskiem, ale u nas mało wód.
Wyprawka zrobiona. Ewentualnie jeszcze biustonosz do karmienia i koszula.
Torba na piątek się spakuje.
 
Współczuję stresów. :-( :(
Oby wszystko zakończyło się pomyślnie. :tak:
Trzymam kciuki.

U nas w piątek wizyta kontrolna. Też problem z łożyskiem, ale u nas mało wód.
Wyprawka zrobiona. Ewentualnie jeszcze biustonosz do karmienia i koszula.
Torba na piątek się spakuje.

O jej to trzymam kciuki za Was :*

Ja chyba od jutra tez zacznę prac rzeczy dla Małej i siebie, coś mi się wydaje ze w środę zostanę odesłana do szpitala, bo mój lekarz nie posiada super nowoczesnego sprzętu do pomiarów, robi mi co wizytę usg, ale tylko pokazuje bijące serduszko, pomiarów zero. Moje łożysko jest pogrubione, aktualnie ma 55 mm, także wole się przygotować na szpital i nie zostawiać narzeczonego samego z praniem rzeczy dla naszej Kruszynki.
 
O jej to trzymam kciuki za Was :*

Ja chyba od jutra tez zacznę prac rzeczy dla Małej i siebie, coś mi się wydaje ze w środę zostanę odesłana do szpitala, bo mój lekarz nie posiada super nowoczesnego sprzętu do pomiarów, robi mi co wizytę usg, ale tylko pokazuje bijące serduszko, pomiarów zero. Moje łożysko jest pogrubione, aktualnie ma 55 mm, także wole się przygotować na szpital i nie zostawiać narzeczonego samego z praniem rzeczy dla naszej Kruszynki.

Si.Kat na spokojnie się przygotuj, upierz, spakuj torbę. Żebyś w razie W miała wszystko ready. Ale nawet jak będziesz musiała do szpitala, to trzymaj się tego, co Jagódka napisała. Wszystko będzie dobrze, wiesz jak USG potrafi się mylić, a nawet jak się nie myli... Mały dziziuś, byle zdrowy. Trzymam kciuki, dawaj znać!
 
Hej dziewczyny :) Widzę, ze szał wyprawkowy trwa :) Ja właśnie jestem po 3 badaniu prenatalnym, jestem dokładnie w 29t6d, Melasia wazy 994 g. Jakas taka malutka sie wydaje. I niby wszystko ok, ale pani doktor zwróciła uwagę na mały brzuszek dzieciątka oraz łożysko.. oczywiście jesteśmy zmartwieni :( Dostaliśmy zalecenia czyli regularna kontrole wzrostu płodu oraz łożyska. Następna wizytę mam za tydzień w środę i wtedy zobaczymy, czy mała urosła jak nie to szpital i obserwacja i leczenie pod katem hipotrofii płodu.... ech.
@Si.Kat ja z podobna w sumie bolaczka siedze od jakis kilku godzin.Wczoraj bylam na usg i maly wg terminu z usg 32.4 t.c.wazy ok 1759, ale wg terminu z om wiek juz 33.2 wazy za malo troche.Jednak wczoraj lekarz powiedzial ze taka jego uroda.Dzisiaj jednak rozmawialam z nim przy okazji interpretacji posiewu moczu i powiedzial mi ze trzeba go jednak monitorowac czesciej i bede chodzic co tydzien na usg i dodatkowo na ktg.Dodam ze przeplywy ksiazkowe i lozysko w tej pierwszej kategorii czyli najlepsze i ilosc wod w normie.Nie wiem co myslec, staram sie byc dobrej mysli ty tez badz.Takiej urody mamy dzieci;)
 
Ale przecież rozbieznosci 1-2 tygodnie to jest norma.. trochę chyba wyrost Was straszą lekarze. Kontrolować należy, ale to nie jest jakaś nieprawidłowość, dzieci przecież rodza się z różna waga. Mój pewnie też będzie przybierać mniej, bo ja rodzę małe dzieci
 
Ale przecież rozbieznosci 1-2 tygodnie to jest norma.. trochę chyba wyrost Was straszą lekarze. Kontrolować należy, ale to nie jest jakaś nieprawidłowość, dzieci przecież rodza się z różna waga. Mój pewnie też będzie przybierać mniej, bo ja rodzę małe dzieci
U mnie rozbieżność była 3 tygodnie w pierwszej ciąży i to młody był według usg wiekszy o te 3 tygodnie. W ostatecznosci urodził się w 42 tygodniu z wagą 3700g więc nie był wcale taki duży.
 
reklama
Ale przecież rozbieznosci 1-2 tygodnie to jest norma.. trochę chyba wyrost Was straszą lekarze. Kontrolować należy, ale to nie jest jakaś nieprawidłowość, dzieci przecież rodza się z różna waga. Mój pewnie też będzie przybierać mniej, bo ja rodzę małe dzieci
Ja mam nadzieje taka @.jagódka :) Ja sie nie boje ze bedzie za maly jak sie urodzi, nadrobi pewnie szybko.Bardziej ze moze cos przegapione, ze czegos nie zauwazyl, matko mysli mi juz chyba zbyt mocno lataja po glowie i wyobraźnia mi szaleje :o
 
Do góry