reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

reklama
Witam was dziewczyny. Moja Majka ma już 19 tyg. Cały czas kp. Mała jest dzieckiem bezbutelkowym i bezsmoczkowym. Waży 7,5 kg. Mały klopsik z niej. Ostatnio odkryła że może przewracać się na brzuszek i teraz gdy chcę przebrać pieluszkę to odrazu się przekręca. Tak więc normalna zmiana pieluchy graniczy z cudem.
Jakie te nasze dzieciaczki już duże są. A niedawno z brzuchami chodziłyśmy.
Pozdrawiam.
 
Witam was dziewczyny. Moja Majka ma już 19 tyg. Cały czas kp. Mała jest dzieckiem bezbutelkowym i bezsmoczkowym. Waży 7,5 kg. Mały klopsik z niej. Ostatnio odkryła że może przewracać się na brzuszek i teraz gdy chcę przebrać pieluszkę to odrazu się przekręca. Tak więc normalna zmiana pieluchy graniczy z cudem.
Jakie te nasze dzieciaczki już duże są. A niedawno z brzuchami chodziłyśmy.
Pozdrawiam.

U Nas Alesio już będzie miał 8kg! [emoji85] I też wyłącznie kp. W sobotę zaczął przewracać się na brzuszek, a dzisiaj skończył 4msc :)
Na przewijaku na szczęście jest jeszcze w miarę spokojny, chociaż czasem podnosi tyłek i tak „podskakuje” przez co nie można go spuścić z oka. No i jak ma grubszą poduszkę pod plecami, czy jak jest na kolanach to się spina do siadania i trochę to mnie martwi, że za wcześnie. Broń boże go nie sadzam (a widziałam w necie jedną matkę co 3msc dziecko sadzała i się śmiała, że głowy nie trzyma🤦🏼‍♀️).
Z innej beczki, jaki rozmiar ubranek noszą Wasze maluszki? Bo my niektóre rzeczy na 68 mamy już małe! 🤭 Jestem w szoku, jak maluszek szybko rośnie. [emoji5]
 
U Nas Alesio już będzie miał 8kg! [emoji85] I też wyłącznie kp. W sobotę zaczął przewracać się na brzuszek, a dzisiaj skończył 4msc :)
Na przewijaku na szczęście jest jeszcze w miarę spokojny, chociaż czasem podnosi tyłek i tak „podskakuje” przez co nie można go spuścić z oka. No i jak ma grubszą poduszkę pod plecami, czy jak jest na kolanach to się spina do siadania i trochę to mnie martwi, że za wcześnie. Broń boże go nie sadzam (a widziałam w necie jedną matkę co 3msc dziecko sadzała i się śmiała, że głowy nie trzyma[emoji2360]).
Z innej beczki, jaki rozmiar ubranek noszą Wasze maluszki? Bo my niektóre rzeczy na 68 mamy już małe! [emoji2960] Jestem w szoku, jak maluszek szybko rośnie. [emoji5]
Nat waży 6200 ale my tylko mm. Ubieramy 68 chociaż na upartego niektóre 62 się naciagna ;p
5 dni temu skończył 4 miesiące ale u nas bez rewelacyjnych nowych umiejętności .
 
Mój dzidek na przewijaku tez tak pupę unosi i skacze jak żaba [emoji16]
We wtorek skończył 5 miesięcy, nie wiem ile wazy ale około 8 kg. Ciuszki nadal 68 ale już napięte wiec na dniach wchodzimy w 74. Z umiejętności, ze względu na obniżone napięcie mięśniowe muszę go mocno zachęcać do podnoszenia raczek do góry gdy leży na pleckach, ale coraz częściej już sięga po zabawki. Przewraca się na brzuszek i z brzuszka na plecki, przemieszcza się wokół własnej osi. Zauważyłam tez kilka razy ze zjada swoje stopy. Różne dźwięki wydaje, jest bardzo wesoły i pogodny. Mało płacze, dużo obserwuje i się uśmiecha. W nocy wstajemy teraz raz, około 2-3. Ćwiczymy mocno asymetrię, dwa razy w tygodniu rehabilitacja i są efekty.
 
Mój okruszek ma lekko ponad 6kg ;) 4 miesiące stuknęły 4. Obraca się na brzuch i z powrotem. Zaczał podnosić pupę i odpycha się nogami. Na brzuszku kręci się jak w zegarku. Przewijak poszedł w odstawke. A o ile pampersa da zmienić tak ubieranie po kąpieli to nie lada wyczyn, bo się obraca [emoji23]
 
U Nas Alesio już będzie miał 8kg! [emoji85] I też wyłącznie kp. W sobotę zaczął przewracać się na brzuszek, a dzisiaj skończył 4msc :)
Na przewijaku na szczęście jest jeszcze w miarę spokojny, chociaż czasem podnosi tyłek i tak „podskakuje” przez co nie można go spuścić z oka. No i jak ma grubszą poduszkę pod plecami, czy jak jest na kolanach to się spina do siadania i trochę to mnie martwi, że za wcześnie. Broń boże go nie sadzam (a widziałam w necie jedną matkę co 3msc dziecko sadzała i się śmiała, że głowy nie trzyma[emoji2360]).
Z innej beczki, jaki rozmiar ubranek noszą Wasze maluszki? Bo my niektóre rzeczy na 68 mamy już małe! [emoji2960] Jestem w szoku, jak maluszek szybko rośnie. [emoji5]
Bez obaw, dzieci nie siadają z leżenia na plecach. To normalny odruch ale właśnie dlatego powinny leżeć na płaskim [emoji6]

U nas też podskoki, na brzuchu podnosi tyłek i próbuje się odpychać. No i kręci na boki. Obrotów jeszcze brak. Mamy 3,5m. Nosimy 68, w porywach do 74.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry