reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

Hej!
Nie wiedziałam,że jest taki wątek! I dopiero przypelzłam:/
Czytałam wpisy z tego miesiaca- nie martwcie się mamy! Ma wszystko przyjdzie czas..
Wczesne chodzenie też super nie jest (syn chodzi od ponad 2m)- dużo wypadków, bo rozumku nie za wiele... I pelna mobilność, więc wszystko trzeba robić z wiążącym dzieckiem na nogawkach:/
 
reklama
@Elencza witaj 😉 nasz wątek był nieco żywszy kiedy bobaski były jeszcze w brzuszkach ale czasem jeszcze ktoś zaglądnie 😉

To prawda, nie ma co przyspieszać z chodzeniem, mój chodzi tylko przy meblach i jak czasem za rączkę go wezmę ale staram nie za czesto. Wiem, że jak przyjdzie pora to sam się ośmieli. Jak dziecko się takie mobilne robi to właśnie oczy naokoło głowy to czasem za mało 🙈
 
Hej Dziewczyny! :)
U Nas Aleksio zaraz skończy 11 miesięcy, pełza jak torpeda, raczkuje jak mu się chce (szorstkie powierzchnie), siada, staje przy meblach i próbuje się wspinać (a nawet podciągać na przeszkodach). Po mału przymierza się do samodzielnego stania, ale jeszcze się boi. Za to zdażyło mu się zrobić 2-3 kroczki jak się czegoś trzymał. Ząbków ma 8, apetyt dopisuje i jeszcze kp na Dzień Dobry i czasem popołudniami - ostatnio nawet znowu się nasiliła jego potrzeba kp. Mówi mama, tata, daj, czasem baba i ostatnio Karo (na siostrę Karolinke). Potrafi zrobić kosi łapki i rano mi macha z łóżeczka jak wstanie 😅 Tak poza tym to łobuz z Niego jak nie wiem. Za nic się nie słucha, wręcz przeciwnie, jeszcze się upewnia czy patrzę i paskudzi z uśmieszkiem na twarzy. Teraz muszę się wziąć za planowanie i ogarnianie roczku bo do 14 lipca coraz bliżej.
Nie mogę uwierzyć jak ten rok szybko zleciał! Dopiero co się staraliśmy i przeżywałam każdy tc, a tu już zaraz roczek. 😍 Ale muszę przyznać, że jak po porodzie chciałam jeszcze potem jedno dziecko, tak po tym roku stwierdzam, że dwójka w zupełności wystarczy.😂 Aleksio jest mega absorbującym i żywotnym dzieckiem, więc jak podrośnie to będzie pora odpocząć. 😅
 
Cześć dziewczyny. Za chwilę 14 miesiąc. Majka chodzi sama, wszędzie jej pełno, wszystko ją interesuje. Szczerze powiem ,że byłam bardziej wypoczęta kiedy była malusieńka, a teraz to jakaś masakra nie mogę nawet sama do toalety iść, bo odrazu jest wielki krzyk. Maja jest strasznie marudna pewnie przez wyżynające się 4. Mówi bardzo dużo ,swoje siostry woła po imieniu Olijka (Oliwka) i Lela(Mela). Gdy się złości to potrafi ugryźć lub tupać nogami. Wogóle nie reaguje na słowo nie wolno. Lubi wszystko jeść i kocha kotki.Chyba wkrótce zacznę małą sadzać na nocnik bo wie ,że zaraz zrobi kupę i woła puta puta i robi w pampersa.Zobaczymy co z tego wyjdzie.Ja niestety już wróciłam do pracy. Tak fajnie się w domku siedziało. Napiszcie dziewczyny jak tam wasze maluchy. Rozrabiają czy grzeczniutkie?
 
Dzieci jak dzieci. Poznają świat więc wszędzie ich pełno, nie rozumieją że czegoś nie mogą [emoji23]
U nas zaraz 13m. Póki co jest rodzeństwo więc mam luz. Ale łazi, wspina się, kombinuje, więc oczy dookoła głowy. Na tapecie ostatnio "a cio to" i pokazuje, wciska paluchy w oczy, gryzie matkę [emoji23]
 
Dziewczyny pomocy, jestem mamą prawie 14 miesiecznego agenta, ktorego od dwóch dni męczy biegunka (czasem sluzowata) . Ma dopiero 6 zębów i wydaje mi się, że górna czwórka się szykuje do wyjścia. Rozmawiałam wczoraj z lekarka, która twierdzi że to najprawdopodobniej zęby są przyczyną tej biegunki. Synek od wczoraj bierze enterol i dicoflor. Ma apetyt, bawi się ale bywa marudny. Zaczęłam czytać w internecie i znalazłam że biegunka nie ma nic wspólnego z zabkowaniem. Czy któraś z Was Mamuśki miała podobny problem? Czy to faktycznie może być zabkowaniem? Ile to trwa i co pomaga?
 
Hej, u mnie córeczka prawie 14 miesięcy, kilka razy sama stanęła przy łóżku, mówi mama tata, oczywiście wszędzie jej pełno 😉 czasem ciężko do WC pójść 😄 no i ostatnio bardzo często chce cycusia. Do mam kp, czy u was też tak jest że w tym okresie dzieciaczki chcą być tak często przy piersi?
 
Hej, u mnie córeczka prawie 14 miesięcy, kilka razy sama stanęła przy łóżku, mówi mama tata, oczywiście wszędzie jej pełno [emoji6] czasem ciężko do WC pójść [emoji1] no i ostatnio bardzo często chce cycusia. Do mam kp, czy u was też tak jest że w tym okresie dzieciaczki chcą być tak często przy piersi?

Tak, często często [emoji6][emoji106]
 
Dziewczyny pomocy, jestem mamą prawie 14 miesiecznego agenta, ktorego od dwóch dni męczy biegunka (czasem sluzowata) . Ma dopiero 6 zębów i wydaje mi się, że górna czwórka się szykuje do wyjścia. Rozmawiałam wczoraj z lekarka, która twierdzi że to najprawdopodobniej zęby są przyczyną tej biegunki. Synek od wczoraj bierze enterol i dicoflor. Ma apetyt, bawi się ale bywa marudny. Zaczęłam czytać w internecie i znalazłam że biegunka nie ma nic wspólnego z zabkowaniem. Czy któraś z Was Mamuśki miała podobny problem? Czy to faktycznie może być zabkowaniem? Ile to trwa i co pomaga?
Z doświadczenia: na zęby pojawiają się częstsze, zielone, kwaśne kupy - takie co to od razu odparzają pupę, wczoraj córeczka miała trochę śluzu, może być to objawem alergii, ale póki co na nic nie jest uczulona i podejrzewam ząbkowanie, bo 5 ząbków wychodzi/wyszło. Obserwuję :) U nas mija gdy ząb się przebije.
 
reklama
Hej, u mnie córeczka prawie 14 miesięcy, kilka razy sama stanęła przy łóżku, mówi mama tata, oczywiście wszędzie jej pełno 😉 czasem ciężko do WC pójść 😄 no i ostatnio bardzo często chce cycusia. Do mam kp, czy u was też tak jest że w tym okresie dzieciaczki chcą być tak często przy piersi?
Moja też ciągle wisiałaby przy cycu. Musi sobie chociaż przez chwilę pocycać.
 
Do góry