reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Mikel już od 3 tygodni buja się na czworaka ale ruszyć nie może. I ostatnio zaczyna się odbijać od stóp także nie wiem czy w ogóle będzie raczkował czy od razu stanie 🤷🏼‍♀️
Martitta, u nas podobnie było, Mirek prawie miesiąc się huśtał na czworaka i często był w pozycji niedźwiadka 🙈 ale nadal nie raczkuje, tylko pełza na maxa 😁😁💪 Raczkowanie zupełnie go nie interesuje (na razie), bo on już 3 tygodni jak wstaje i kilka dni temu usiadł z pozycji stojącej i teraz tak robi cały czas.
Są dzieci, które nie raczkują / nie pełzają w ogóle, a zaczynają odrazu chodzić.
Ja już zaczynam myślec, że może jednak Miruś raczkowanie ominie, bo on nie tylko stoi przy meblach / placu zabaw, ale robi już kroczki w bok 🥰 i się przemieszcza na stojąco powolutku.
Nie martwię się, bo on pełza od 6 miesięcy cały czas i z tego co wiem, ważne jest by dziecko pełzało / raczkowało zanim pójdzie.
Więc macie jeszcze kawał czasu na raczkowanie 💪 zobaczysz, może Mikelek będzie chciał prędzej chodzić 💪
 
reklama
Masakra jak się nam sen posypał odkąd Kostek raczkuje, na nowo musimy układać plan dnia,bo nie daj boze złapie drzemkę po południu to nijak nie może zasnąć wieczorem, wczoraj hopsał do 23.30,teraz tez jeszcze hopsa, co za los 😑
 
A widzisz, to może dlatego mój Olek od jakiegoś miesiąca śpi jeszcze gorzej niż spał 😪 A ja już tych nocy nie ogarniam. Jeszcze zanim się położę, już kilka razy się budzi. Dosłownie nienawidzę nocy i jedynym moim marzeniem jest już nawet nie przespana cała, A chociaż z dwiema pobudkami tylko...😕😴🙇‍♀️
 
Ostatnia edycja:
A widzisz, to może dlatego mój Olek od jakiegoś miesiąca śpi jeszcze gorzej niż spał 😪 A ja już tych nocy nie ogarniam. Jeszcze zanim się położę, już kilka razy się budzi. Dosłownie nienawidzę nocy i jedynym moim marzeniem jest już nawet nie przespana cała, A chociaż z dwiema pobudkami tylko...😕😴🙇‍♀️
Jestem z Tobą🙃
 
Moja Zosia to na czworaka dosłownie biega, staje wszędzie. Po co się bawić na pupie jak najlepsza zabawa jest na stojąco przy stole czy kanapie, do lustra daje buzki buzki, czasem czoło smiesznie nadstawia chyba żeby dostać buzi 😊 skubana nawet po schodach umie iść 😳 a co ciekawe to idzie po nich na przemian nóżkami, ta co podciągnie na schodek to zmienia na druga i nią wchodzi na kolejny. zebow nie mamy dalej. A noce tak samo budzi się często i tez zanim się położę to chodzę co chwila i nijak nie mogę jej uspokoić tylko cyc 🤷🏻‍♀️
zaczelam jej czasem dawać mm w nocy ok 3-4 bo już myśle ze może głodna i dlatego się tak budzi. Daje jej w łóżeczku, ładnie sobie trzyma. Jak zje to się kładę i czekam i o dziwo zasypia sama ale tez potrafi się obudzić za godzinę np. Już nie mam pomysłu. A sama codziennie mówię dzisiaj pójdę wcześniej spać. A jest jakaś dziwna czasoprzestrzeń ze po 20 jest od razu 24😂💁🏻‍♀️
 
Moja Zosia to na czworaka dosłownie biega, staje wszędzie. Po co się bawić na pupie jak najlepsza zabawa jest na stojąco przy stole czy kanapie, do lustra daje buzki buzki, czasem czoło smiesznie nadstawia chyba żeby dostać buzi 😊 skubana nawet po schodach umie iść 😳 a co ciekawe to idzie po nich na przemian nóżkami, ta co podciągnie na schodek to zmienia na druga i nią wchodzi na kolejny. zebow nie mamy dalej. A noce tak samo budzi się często i tez zanim się położę to chodzę co chwila i nijak nie mogę jej uspokoić tylko cyc 🤷🏻‍♀️
zaczelam jej czasem dawać mm w nocy ok 3-4 bo już myśle ze może głodna i dlatego się tak budzi. Daje jej w łóżeczku, ładnie sobie trzyma. Jak zje to się kładę i czekam i o dziwo zasypia sama ale tez potrafi się obudzić za godzinę np. Już nie mam pomysłu. A sama codziennie mówię dzisiaj pójdę wcześniej spać. A jest jakaś dziwna czasoprzestrzeń ze po 20 jest od razu 24😂💁🏻‍♀️
Mam tak samo z tym wcześniejszym chodzeniem spać 😄

Mój Mikel tylko przy piersi zasypia. I tak sobie myślę, bo moja przyjaciółka się hajta w czerwcu, jak ja to ogarnę z weselem... Chociaż w sumie nawet nie wiadomo czy będzie można wyprawić 🤦🏼‍♀️
 
Mam tak samo z tym wcześniejszym chodzeniem spać 😄

Mój Mikel tylko przy piersi zasypia. I tak sobie myślę, bo moja przyjaciółka się hajta w czerwcu, jak ja to ogarnę z weselem... Chociaż w sumie nawet nie wiadomo czy będzie można wyprawić 🤦🏼‍♀️

Bobasy są cwane bo czuja cycusia. Jak nie mam jej to zasypia w zaskakujących dla mnie momentach.
Np pojechałam do dentysty i mówię mamie ze ta godzina (po11) to pewnie zaśnie. Zaraz jak wyszłam siedziała z nią miała ja na kolanach i nagle patrzy a ona śpi. Nic jej nie robiła nawet nie bujala czy coś, później jej już ręka zdrętwiała to wziala ja na klatkę (bo odłożona raczej by się obudziła) i co ? Spała 2h😱
Moj w sobote pojechał z mała do babci a matka sprzątała chatę 🙈 i co ? Spała mu ponad godzinę.
a mi ?! Z 30 min na cycku a nawet nie drgne żeby dłużej pospala. I gdzie tu sprawiedliwość ?!🙁

tak wiec myśle ze jak z kimś innym go zostawisz to nie masz się co martwić ze nie zaśnie
 
reklama
Bobasy są cwane bo czuja cycusia. Jak nie mam jej to zasypia w zaskakujących dla mnie momentach.
Np pojechałam do dentysty i mówię mamie ze ta godzina (po11) to pewnie zaśnie. Zaraz jak wyszłam siedziała z nią miała ja na kolanach i nagle patrzy a ona śpi. Nic jej nie robiła nawet nie bujala czy coś, później jej już ręka zdrętwiała to wziala ja na klatkę (bo odłożona raczej by się obudziła) i co ? Spała 2h😱
Moj w sobote pojechał z mała do babci a matka sprzątała chatę 🙈 i co ? Spała mu ponad godzinę.
a mi ?! Z 30 min na cycku a nawet nie drgne żeby dłużej pospala. I gdzie tu sprawiedliwość ?!🙁

tak wiec myśle ze jak z kimś innym go zostawisz to nie masz się co martwić ze nie zaśnie
Zgadzam się w 100% 🙂
Dzieci są cwane 😅 Wiedzą, że z rodzicem można TAK się zachowywać, i że rodzic na to pozwoli 😃❤️

Mi na przykład w żłobkach panie mówiły i dużo czytałam na forum, że w żłobku zasypiają może w pierwszy dzień w 15 minut, a na drugi to już 5 minut i rąbią po 2-2,5 godziny ciągiem 😃 oczywiście dużo więcej się tam dzieje, ale dzieciaki szybko się dostosowują do sytuacji i zasypiają z jakąś ciocią 10 razy szybciej i w zupełnie inny sposób, który w domu oczywiście nie działa i działać nie będzie 😃😃😃
 
Do góry