reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

A jak ze spaniem wasze dzieciaczki? U nas dalej kilka pobudek i mały śpi z nami...martwię się kiedy wkoncu bedzie chciał spać w swoim łóżeczku... mamy które karmiły piersią jak odstawienie? Tak się tego boję... Czasem przez chwilę droczę się z małym, że mu nie dam cyca to zachowuje się jak by go szatan opetala...
u nas dokładnie to samo
 
reklama
Mój też się chyba budzi kilka razy, nie jestem pewna, bo często daję mu automatycznie pierś i nawet o tym nie pamiętam 😅 mieliśmy go przenosić do jego pokoju jak będzie miał roczek ale chyba jednak zostanie z nami na dłużej bo będzie tak wygodniej i mi, i jemu. Odstawiać od piersi też na razie nie zamierzam, bo nie widzę takiej potrzeby. A Ty dlaczego chcesz już odstawić?
ja chcę odstawić bo małą mnie gryzie... ale nie mam pojęcia jak do tego się zabrać, w nocy za każde 5 minut snu człowiek da się poćwiartować...
 
Hej Dziewczyny, powiedzcie mi, czy któreś z Waszych maluchów późno ząbkuje?
moja Natalka ma już skonczone 11 miesięcy i ma tylko 2 ząbki, chciałam się dopytać jak to u Was wygląda, bo się martwię

nam dopiero jakoś w 10m wyszły dolne jedynki a teraz 11m i nie dawno przebiła się pierwsza górna jedynka.
każdemu dziecku wychodzą indywidualnie i nie ma czym się stresować koleżanki synek urodzony pięć dni wcześniej ma chyba osiem zębów jak nie więcej a koleżanki córeczce wyszły dopiero po roczku pierwsze jedynki
 
A jak ze spaniem wasze dzieciaczki? U nas dalej kilka pobudek i mały śpi z nami...martwię się kiedy wkoncu bedzie chciał spać w swoim łóżeczku... mamy które karmiły piersią jak odstawienie? Tak się tego boję... Czasem przez chwilę droczę się z małym, że mu nie dam cyca to zachowuje się jak by go szatan opetala...

ja mała od początku daje do łóżeczka tylko czasem nad ranem biorę do łóżka z nadzieja ze jeszcze zaśnie i da coś pospać. Cyca daje głównie w nocy ale czasami w dzień jak nie chce zbytnio jeść bo ja bolą dziąsła albo tak dla uspokojenia przy gorszym dniu. Tak powoli żeby powoli laktacja sama się uspokoiła i żeby mala tez sie przyzwyczaiła. Jakoś szczególnie nie ciągnie do cyca żeby chcieć się jakoś dobrać ale jak się ubieram i widzi to się cieszy ze cycus. Ale nie ma afery ze nie dałam. Wiec chyba dobrze. Niby fajnie czasem dać ale z zębami to już nie takie przyjemne a tym bardziej jak czasem ugryzie :/
 
ja chcę odstawić bo małą mnie gryzie... ale nie mam pojęcia jak do tego się zabrać, w nocy za każde 5 minut snu człowiek da się poćwiartować...

ja np zaczęłam w nocy raz dawać mm, nie wyciągam jej tylko daje do łóżeczka. Wypije trochę i zasypia. Budzi się mniej więcej z 2 razy ale wiadomo różnie bywa.
w dzień kiedy mniej więcej jest pora ze dostałaby cyca to daje jej Np coś na drugie śniadanie czy przekąskę. Usypiam na rękach a to był wyczyn bo od urodzenia nie usnęła inaczej niż na cycku. I zaczęła smoka ciągnąć. Pewnie jej brakuje ssania plus idące zeby to pewnie tez daje ukojenie.
Wieczorem tez zasypia przy butelce bez cyca. Szczerze mam wrażenie ze jak już mniej cycka ma to mniej się budzi. Bo w większości bobas się budzi żeby się przytulić pociumkac niż zjeść. Tez można spróbować podać wodę w nocy.
ja wolałam zacząć odstawiać zanim mała już będzie taka bardziej świadoma pod tym katem.
kolezanki córka ma ponad 2 latka i za nic nie chce się odstawić… przychodzi mama cyca i mama daje. Dla mnie to już nie fajne takie duże dziecko
 
ja np zaczęłam w nocy raz dawać mm, nie wyciągam jej tylko daje do łóżeczka. Wypije trochę i zasypia. Budzi się mniej więcej z 2 razy ale wiadomo różnie bywa.
w dzień kiedy mniej więcej jest pora ze dostałaby cyca to daje jej Np coś na drugie śniadanie czy przekąskę. Usypiam na rękach a to był wyczyn bo od urodzenia nie usnęła inaczej niż na cycku. I zaczęła smoka ciągnąć. Pewnie jej brakuje ssania plus idące zeby to pewnie tez daje ukojenie.
Wieczorem tez zasypia przy butelce bez cyca. Szczerze mam wrażenie ze jak już mniej cycka ma to mniej się budzi. Bo w większości bobas się budzi żeby się przytulić pociumkac niż zjeść. Tez można spróbować podać wodę w nocy.
ja wolałam zacząć odstawiać zanim mała już będzie taka bardziej świadoma pod tym katem.
kolezanki córka ma ponad 2 latka i za nic nie chce się odstawić… przychodzi mama cyca i mama daje. Dla mnie to już nie fajne takie duże dziecko
A dla mnie to "fajne" karmić tak duże dziecko... Sama zamierzam karmić 2 lata, ale jeżeli będzie bardzo ciężko wtedy odstawić to pewnie i dłużej. Dzięki Bogu mieszkam w Hiszpanii gdzie wiem, że nie będą na mnie patrzeć jak na kosmitkę, że karmię "takie duże dziecko". Generalnie ja nie oceniam żadnej mamy jak długo karmiła, karmi czy będzie karmiła, bo to każdego indywidualna sprawa i reszcie nic do tego. Ale teksty typu "To nie fajne karmić tak duże dziecko" mnie śmieszą.
 
A dla mnie to "fajne" karmić tak duże dziecko... Sama zamierzam karmić 2 lata, ale jeżeli będzie bardzo ciężko wtedy odstawić to pewnie i dłużej. Dzięki Bogu mieszkam w Hiszpanii gdzie wiem, że nie będą na mnie patrzeć jak na kosmitkę, że karmię "takie duże dziecko". Generalnie ja nie oceniam żadnej mamy jak długo karmiła, karmi czy będzie karmiła, bo to każdego indywidualna sprawa i reszcie nic do tego. Ale teksty typu "To nie fajne karmić tak duże dziecko" mnie śmieszą.

dlatego powiedziałam ze jak dla mnie wiec to moje zdanie. Mam znajoma co ma dzieci 5 i 3 lata i dalej obu karmi.jeżeli uważasz ze patrze na takie mamy jak na kosmitki to zle mnie ocenisz. Poprostu wg mnie są granice.
sa i mamy które wogole nie chcą karmić od początku i to tez jest ok
 
A to przepraszam, może źle to odebrałam. Jestem już wyczulona na tym punkcie bo wiem że niektórzy ludzie nazywają to wręcz "obrzydliwością" i "zboczeniem", a mi szkoda tych mam, które chcą dłużej karmić i są tak napiętnowane.

sa i mamy które wogole nie chcą karmić od początku i to tez jest ok
Dla mnie też jest ok :)
 
A to przepraszam, może źle to odebrałam. Jestem już wyczulona na tym punkcie bo wiem że niektórzy ludzie nazywają to wręcz "obrzydliwością" i "zboczeniem", a mi szkoda tych mam, które chcą dłużej karmić i są tak napiętnowane.


Dla mnie też jest ok :)

ja Poprostu boje się ze jak już dziecko będzie duże i bardziej świadome to będzie większy problem do odstawienia. Ta koleżanka co karmi 2 łatkę właśnie ma ten problem ze za nic w świecie nie chce się odstawić. Nawet nie zaśnie inaczej
 
reklama
ja Poprostu boje się ze jak już dziecko będzie duże i bardziej świadome to będzie większy problem do odstawienia. Ta koleżanka co karmi 2 łatkę właśnie ma ten problem ze za nic w świecie nie chce się odstawić. Nawet nie zaśnie inaczej
Ja też się trochę boję, ale zaryzykuję. Mój jest już takim cycoholikiem teraz że myślę że dużo gorzej nie będzie 😅
 
Do góry