reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Ja miałam w pierwszych 2 tygodniach ciąży TSH 3,6, miesiąc na Euthyroxie 75 i spadło do 1,2, więc naprawdę działa. Mam brać całą ciążę.
 
reklama
Cześć Dziewczyny,
Gratuluję udanych wizyt i dobrych wiadomości! :)
Ja dziś miałam długi i pracowity dzień. Mam nadzieję, że uda się zasnąć bez problemu, bo jutro rano i ja mam badania :)

Spokojnej nocy i dużo, dużo zdrowia!
 
Cześć, gratuluję pięknych zdrowych dzieciaczków, @Kazumi trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę :)

Ja mam pytanie czy wszystkie robiłyście test pappa czy samo badanie USG? Ja mam 28 lat i pappy robić nie chcę, w sobotę mam wizytę ale nie wiem właściwie jakie badanie mam zrobić - jest opcja że zwykle USG lub USG genetyczne.
Poradźcie coś. Czy jest sens robienia samego genetycznego? Bo mimo że płatne to chyba to zrobię.
 
O
Cześć, gratuluję pięknych zdrowych dzieciaczków, @Kazumi trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę :)

Ja mam pytanie czy wszystkie robiłyście test pappa czy samo badanie USG? Ja mam 28 lat i pappy robić nie chcę, w sobotę mam wizytę ale nie wiem właściwie jakie badanie mam zrobić - jest opcja że zwykle USG lub USG genetyczne.
Poradźcie coś. Czy jest sens robienia samego genetycznego? Bo mimo że płatne to chyba to zrobię.
Ja testu pappa nie robiłam, że względu na wiek, bałam się że może wyjść wynik fałszywie dodatni. Zrobilam w to miejsce test sanco(też z krwii)i na szczęście miałam na wczoraj wyniki (minus ogromny- koszt badania ponad 2000 zł) do tego standardowe usg genetyczne :)
 
O

Ja testu pappa nie robiłam, że względu na wiek, bałam się że może wyjść wynik fałszywie dodatni. Zrobilam w to miejsce test sanco(też z krwii)i na szczęście miałam na wczoraj wyniki (minus ogromny- koszt badania ponad 2000 zł) do tego standardowe usg genetyczne :)
Miałaś wskazania do tego testu czy zrobiłaś go sama z siebie?
 
@cytrynk4 - dzięki :) ja będę mieć też test pappa ze względu na wiek. Na własne życzenie bym raczej nie robiła.
Samo badanie USG pozwala podobno na wykrycie ok. 80% tych konkretnych trisomii. Test z krwi ma natomiast wykryć pozostałe 20%, w których na usg nie widać żadnych nieprawidłowości. Nie dość jednak, że może być fałszywie pozytywny to ten wynik w postaci "ryzyka" tak naprawdę niewiele mówi i w razie złego wyniku pasuje robić dalszą, już inwazyjną diagnostykę.

Natomiast co do samego usg to ja bym na Twoim miejscu wybrała raczej genetyczne. Trzeba zakładać, że wszystko jest ok i takie badanie może zapewnić dużo spokoju :)
 
Miałaś wskazania do tego testu czy zrobiłaś go sama z siebie?
zrobiłam go po konsultacji z moją gin, ze wzgledu na wiek i wcześniejsze poronienie. Ogolnie jest tak, że w razie jak pappa zle wyjdzie, kierują wtedy na te płatne badania (nifty, sanco), chyba że dana osoba od razu decyduje się na badanie inwazyjne (amniopunkcja)

poza tym, wyczytałam, ze pappa lubi zle wyjść, jak się bierze leki na podtrzymanie ciąży ( a ja takie biore), ale nie wiem, czy jest tak faktycznie, bo nie rozmawaiałm na ten temat z gin :)więc też nie chce Was wprowadzać w błąd :)
 
Ostatnia edycja:
Jestem po badaniach i teraz będziemy czekać na wyniki. Mąż sobie pooglądał dzieciątko, które nie chciało w pewnym momencie spokojnie "usiedzieć" i parametry przepływu lekarka usiłowała złapać po 2-3 razy. Dużo nie wiem, bo się nie znam na tych parametrach. USG jest podobno w normie :) Wyniki będą za tydzień, ale zalecają, żeby się zgłosić po nie wtedy gdy mam kolejne pobieranie krwi, czyli 9 stycznia.
No i jest to już drugie badanie, które wskazuje mi PTP na 30 czerwca 😆 czyli ciąża starsza o 5 dni.
 
reklama
zrobiłam go po konsultacji z moją gin, ze wzgledu na wiek i wcześniejsze poronienie. Ogolnie jest tak, że w razie jak pappa zle wyjdzie, kierują wtedy na te płatne badania (nifty, sanco), chyba że dana osoba od razu decyduje się na badanie inwazyjne (amniopunkcja)

poza tym, wyczytałam, ze pappa lubi zle wyjść, jak się bierze leki na podtrzymanie ciąży ( a ja takie biore), ale nie wiem, czy jest tak faktycznie, bo nie rozmawaiałm na ten temat z gin :)więc też nie chce Was wprowadzać w błąd :)
Mi powiedział że to nie ma nic wspólnego (chodzi o leki na podtrzymanie) ale dużo stresu mnie to kosztowało same czekanie czy wszystko będzie ok . Koleżanka robiła miesiąc temu jest młodsza ode mnie i wyniki pappa wyszły jej źle ,robiła test harmony nie zgodziła się na amino,wyszło wszystko dobrze po teście więc trochę strachu można się najeść, na szczęście chyba wymodlilam ,że jest wszystko dobrze .
 
Do góry