reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

U mnie to było 12+1 i 5,2cm :)
Hej dziewczyny, zapisałam się na wizytę na 4.01 do innego lekarza z najnowszym sprzętem, jak dzidzia będzie już dobrej wielkości to zrobi mi prenatalne, to będzie według OM 12+3. Do mojego lekarza mam na 10.01 ale zobaczę po tej prywatnej wizycie 04.01 czy nie zmienię prowadzącego, u swojego miałam już 3 wizyty i tylko po 1 miałam skierowanie na badania, a dzisiaj usłyszałam o nim bardzo niepochlebne opinie. Wiec dla swojego spokoju przejdę się jeszcze do innego. W którym dokładnie tygodniu wy miałyście/macie prenatalne? I ile dzidzia wtedy mierzyła? [emoji8]
 
reklama
A do dziewczyn które zmieniły lekarza, jak to wyglada? Karta ciąży zostaje ta sama? I czy muszę informować dotychczasowego prowadzącego o tym? I jak później z zaświadczeniem do becikowego? 🤔 tak mnie dzisiaj dziewczyna (była pacjentka doktora) nastraszyła opinia o nim ze wole wszystkiego się na zaś dowiedzieć. A tym bardziej ze teraz widzę ze dużo jej spostrzeżeń pokrywa się z moimi wizytami tez, a myślałam ze to taaaki super lekarz :/
 
A do dziewczyn które zmieniły lekarza, jak to wyglada? Karta ciąży zostaje ta sama? I czy muszę informować dotychczasowego prowadzącego o tym? I jak później z zaświadczeniem do becikowego? 🤔 tak mnie dzisiaj dziewczyna (była pacjentka doktora) nastraszyła opinia o nim ze wole wszystkiego się na zaś dowiedzieć. A tym bardziej ze teraz widzę ze dużo jej spostrzeżeń pokrywa się z moimi wizytami tez, a myślałam ze to taaaki super lekarz :/
Mysle ze nie musisz informowac lekarza ze zmieniasz prowadzacego ciaze. Co do becikowego ja w pierwszej ciazy zmienialam lekarza od 15 tyg i nie musialam do tego pierwszego isc tyle ze musialam pokazac badanie USG z przed 10tyg lekarzowi i wystawil mi zaswiadczenie.
 
@Wiki99r - nie miałam takiej sytuacji, ale najprawdopodobniej dostaniesz nową kartę ciąży. Każdy lekarz je jakoś po swojemu wypełnia. Weź ze sobą wyniki badań krwi, które już robiłaś.
Jeśli w starej karcie masz wpis o pierwszej wizycie lub jakieś inne potwierdzenie pierwszej wizyty, to ten prowadzący wystawi Ci później zaświadczenie do becikowego.
Jeśli masz obawy co do rzetelności lekarza to jasne że powinnaś sprawdzić innego. W takich sprawach trzeba mieć zaufanie do gina, a jeśli masz w głowie negatywne opinie to z tym zaufaniem będzie ciężko.

Ja miałam prenatalne w 11+5 wg OM, ale wg usg to było już 12+3 i dzidziuś miał prawie 6cm.
 
No właśnie do tej pory miałam w głowie super opinie, ale to były głównie opinie z neta, a teraz mam „naoczną” osobę, i jeszcze jej koleżanka, dziewczyna urodziła w 7 miesiącu bo jej wmawiał ze wyniki są okej a miała liczne bakterie w moczu i niedoczynnosc tarczycy 😳pójdę do drugiego to zobaczę jak wizyta będzie przebiegać itp czy według niego tez norma jest ze ostatnie skierowanie na wyniki miałam na początku listopada i do teraz zero :/
 
No właśnie do tej pory miałam w głowie super opinie, ale to były głównie opinie z neta, a teraz mam „naoczną” osobę, i jeszcze jej koleżanka, dziewczyna urodziła w 7 miesiącu bo jej wmawiał ze wyniki są okej a miała liczne bakterie w moczu i niedoczynnosc tarczycy 😳pójdę do drugiego to zobaczę jak wizyta będzie przebiegać itp czy według niego tez norma jest ze ostatnie skierowanie na wyniki miałam na początku listopada i do teraz zero :/
No ja badania mam zalecane co chwilę, moja Pani Doktor bardzo o to dba, bo ciąża jest wysokiego ryzyka, dzisiaj na wizycie byłam godzinę, Pani Doktor wszystko bardzo dokładnie bada, mierzy i tłumaczy, więc wiem, że tak naprawdę im więcej badań, tym lepiej się czujemy my mamy :)
 
U mnie ciąża przebiega bez komplikacji i miałam teraz zlecone drugie badania krwi. Częstotliwość badań na pewno powinna być dostosowana do stanu zdrowia i ewentualnego ryzyka. Ja nie choruje przewlekle więc nie ma konieczności regularnego kontrolowania jakiegoś konkretnego parametru we krwi.
 
No mnie właśnie teraz jak spojrzałam w karte ciąży sama zobaczyć wyniki to wynik od tarczycy mnie lekko zaniepokoił, 3,3 w ciąży chyba normy są niższe? Ale pójdę do tego drugiego to będę miała chociaż spokojną głowę i porównanie jakieś, tym bardziej ze to moja pierwsza ciąża i szczerze to nie bardzo mam skad wiedzieć jak dokładnie powinna przebiegać wizyta w ciąży
 
reklama
No mnie właśnie teraz jak spojrzałam w karte ciąży sama zobaczyć wyniki to wynik od tarczycy mnie lekko zaniepokoił, 3,3 w ciąży chyba normy są niższe? Ale pójdę do tego drugiego to będę miała chociaż spokojną głowę i porównanie jakieś, tym bardziej ze to moja pierwsza ciąża i szczerze to nie bardzo mam skad wiedzieć jak dokładnie powinna przebiegać wizyta w ciąży
TSH zdecydowanie niższe powinno być, ja w pierwszej ciąży z takim właśnie dostałam skierowanie do endokrynologa, na szczęście przy dobrze dobranej dawce leku szybko spada. W tej też TSH mi się podwyższyło i też mi ginekolog nic nie zalecił, ale wiedział, że do endokrynologa juz chodzę, badań teraz te nie miałam zleconych żadnych, w poprzedniej ciązy, co 4 tyg robiłam przeciętnie.
 
Do góry