reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Maria_0701

Początkująca w BB
Miasto
Gdańsk
Rozwiązania
0
Hej, dzięki za odpowiedź ❤
Poszłam o 7 rano do lekarza wepchnac się na tzw citową wizytę i udało mi się dostać. Lekarz nie widzi nic na co musiałabym antybiotyk brać, więc zalecił leżenie, płukanie gardła itd... Mam w domu trochę leków dozwolonych, naturalnych więc się wspomagam, na szczęście nie goraczkuje wysoko.
Czuję się już troszkę lepiej, ale spływa mi z zatok już niżej i czuję duszności w klatce piersiowej. Osluchowo wszystko ok, więc muszę to wylezec po prostu.
Dobrze, że poszłaś do lekarza. 🙂
Tak trzeba więcej leżąc, wszystko będzie dobrze. Infekcje co z lekami co bez nich za 5-7 dni już całkowicie odchodzą 😃

Trzymajcie się! 🥰

reklama

ŻabaDzika

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Granica gorączki u ciężarnej to 38 stopni do tego limitu można obejść się bez lekarza i leków i spróbować leczyć się naturalnie: wyleżec, jeść czosnek pić imbir itp (O ile objawy są typowo przeziebieniowe czyli np nie ma wymiotów itd) paracetamol trzeba brać jak gorączka przekracza 38 i wtedy też dobrze wybrać się do lekarza jeśli będzie potrzebny antybiotyk, to wiem że są już jakieś bezpieczne dla kobiet w ciąży więc dobrze jest dopytać o to lekarza.
Na pewno nie zaszkodzi wizyta jeśli się nie ma gorączki, zawsze lekarz może coś od siebie podpowiedzieć.

Ewka789

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
hej dziewczyny
Czytałam o waszej wyprawce i wszystko się zgadza tylko zastanawiam się nad ciuszkami.. czy długi i krótki rękaw. Wcześniej syna rodziłam w sierpniu to już cały czas chodził w pajacykach bawełnianych z długim rękawem ale mogą być upały.. hmm jakoś ciężko mi wyobrazić sobie takie maleństwo w rampersach ale może przesadzam. Jeśli chodzi o kołderkę to oczywiście przyda się ale u nas była używana dopiero po roku bo wcześniej była o wiele za duża, wystarczy kocyk bawełniany na noc lub śpiworek jeśli dziecko lubi.
Z gadzetów to marzy mi sie kosz na pieluchy i przewożne łożeczko chicco baby hug. Do pół roczku służyło by mi za łóżeczko a potem wzięlibyśmy standardowe ( mamy po synu).

Xylo93

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
hej dziewczyny
Czytałam o waszej wyprawce i wszystko się zgadza tylko zastanawiam się nad ciuszkami.. czy długi i krótki rękaw. Wcześniej syna rodziłam w sierpniu to już cały czas chodził w pajacykach bawełnianych z długim rękawem ale mogą być upały.. hmm jakoś ciężko mi wyobrazić sobie takie maleństwo w rampersach ale może przesadzam. Jeśli chodzi o kołderkę to oczywiście przyda się ale u nas była używana dopiero po roku bo wcześniej była o wiele za duża, wystarczy kocyk bawełniany na noc lub śpiworek jeśli dziecko lubi.
Z gadzetów to marzy mi sie kosz na pieluchy i przewożne łożeczko chicco baby hug. Do pół roczku służyło by mi za łóżeczko a potem wzięlibyśmy standardowe ( mamy po synu).
Ja biorę pół na pół, z tym że rampersy kupuję głównie w lumpeksie.
Krótkie body nawet pod pajac można założyć na chlodniejszy spacer.

Bab hug też był na liście marzeń, ale dorwałam z tiny love to mini łóżeczko z opcją kołysania i pozycji półsiedzącej więc będę młodą sobie w tym trzymać jak będę gotować

Ina_90

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny kochane ❤
powiedzcie mi, czy któraś z Was zmaga się z infekcją intymną w czasie ciąży? Kurcze, coś czuje, że i taka mnie dopadła... swędzi mnie, ciagle coś leci ze mnie, co prawda taki biało-żółty śluz i raczej bez zapachu... ale doskwiera mi to swędzenie, okropieństwo...wizytę u swojego gina mam w czwartek (19 tydzień), czym myślicie mogłabym się poratować, w domu mam maść clotrimazolum, maść pimafucort... ale kompletnie nie wiem, czy to bezpieczne, żeby stosować

Ina_90

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
A i powiedzcie mi, bo ja kompletnie zielona jestem, czy dziecko od 18 tyg wzmaga swoją ruchliwość w łonie matki? Nie wiem, czy to już pierwsze ruchy czy co, ale bywają dni, że mam takie jednorazowe kłucia jak ukłucie igłą i puszcza i czasami takie dziwne łaskotanie... to moja pierwsza ciąża i wszystko jest dla mnie takie nowe 🙈

Ewka789

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny kochane ❤
powiedzcie mi, czy któraś z Was zmaga się z infekcją intymną w czasie ciąży? Kurcze, coś czuje, że i taka mnie dopadła... swędzi mnie, ciagle coś leci ze mnie, co prawda taki biało-żółty śluz i raczej bez zapachu... ale doskwiera mi to swędzenie, okropieństwo...wizytę u swojego gina mam w czwartek (19 tydzień), czym myślicie mogłabym się poratować, w domu mam maść clotrimazolum, maść pimafucort... ale kompletnie nie wiem, czy to bezpieczne, żeby stosować
Ja bym sie skontaktowala z lekrzrm, choc sms napisac, nie bralabym nic na wlasna reke.

Ewka789

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
A i powiedzcie mi, bo ja kompletnie zielona jestem, czy dziecko od 18 tyg wzmaga swoją ruchliwość w łonie matki? Nie wiem, czy to już pierwsze ruchy czy co, ale bywają dni, że mam takie jednorazowe kłucia jak ukłucie igłą i puszcza i czasami takie dziwne łaskotanie... to moja pierwsza ciąża i wszystko jest dla mnie takie nowe 🙈
Jesli chodzi o ruchy to oczywiscie możesz juz czuć Ja w pierwszej ciąży czułam w 20 tyg. A teraz już w 16 :) ja to.opisalabym jako takie bąbelki w brzuchu które pękają, tak to czuje. Nawet mnie samą to dziwi że tak mocno już to czuje. Ciesz się tym bo to wspaniałe uczucie. Tylko czy kłucie.. hmm no nie wiem, może macica po prostu rośnie.

reklama

cytrynk4

Fanka BB :)
Miasto
k/Warszawy
Rozwiązania
0
Lactovaginum jest bezpieczne ALE lepiej jeśli dr zajrzy bo możesz uciszyć objawy i nie będzie w stanie postawić trafnej diagnozy

Ruchy jak najbardziej tak :)
Hej dziewczyny kochane

Do góry