reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

reklama
Sprawdź na yt, na FB nazywa się yoami chyba Link do: Joanna Mróz
Też dostałam polecenie na forum
Ta dziewczyna ma zamiar prowadzić szkole rodzenia online, ja obejrzałam na razie pierwszy odcinek i mnie zaciekawiła. Są dwa a docelowo ma być bodajże pięć.
Położna Kasia na ig też ma kurs rodzenia online ale jest to platna opcja
Polecam Asię Mróz. Obejrzałam 2 odcinki i bardzo fajnie prowadzi.
 
Dziewczyny robicie normalnie wyniki krwi? Mam zrobić krzywa cukrowa, morfologie i mocz.

Orientuje się się ile się czeka na wynik krzywej?? Czy jest tego samego dnia?
 
@Kasiula_84 mi lekarz nal razie kazał poczekać z robieniem morfologię i moczu i nie wychodzić z domu. Na szxzescie już miałam krzywa, wynik był bardzo szybko w ten sam dzień po paru godzinach ale teraz może być różnie.
 
Cześć dziewczyny. Czy zdaza wam się takie napinanie brzucha? Jakby wam brakowało skóry? I po jakimś czasie ustępuje.....
Skurcze przepowiadające tzw. Braxtona Hicksa:) Pojawiają się od ok 20 tygodnia ciąży (najwczęsniej). Uczucie napinania, stawiania się macicy. Średnio przyjemne, ale nie boli jakoś. Całkiem normalne, macica zaczyna trenować do porodu. Jeżeli jednak dzieje Ci się to często, to trzeba zasięgnąć porady lekarza ponieważ może prowadzić do skracania szyjki macicy. Ja z tego powodu biorę magnez i nospę 3x dziennie.
Normalnie nie powinno ich być więcej niż 10 w ciągu dnia (tak mi mówiła moja lekarka) :)

PS. Sorki dziewczyny, że się wtrącam nie u siebie :D ale myślałam, że to u nas na sierpniówkach :)
 
Skurcze przepowiadające tzw. Braxtona Hicksa:) Pojawiają się od ok 20 tygodnia ciąży (najwczęsniej). Uczucie napinania, stawiania się macicy. Średnio przyjemne, ale nie boli jakoś. Całkiem normalne, macica zaczyna trenować do porodu. Jeżeli jednak dzieje Ci się to często, to trzeba zasięgnąć porady lekarza ponieważ może prowadzić do skracania szyjki macicy. Ja z tego powodu biorę magnez i nospę 3x dziennie.
Normalnie nie powinno ich być więcej niż 10 w ciągu dnia (tak mi mówiła moja lekarka) :)

PS. Sorki dziewczyny, że się wtrącam nie u siebie :D ale myślałam, że to u nas na sierpniówkach :)
nie masz za co przepraszam tym bardziej, że prosiłam o pomoc a ty jej udzieliłaś. Lekarz dziś przez telefon mi wlasnie magnez z potasem zalecił i mówił, ze gdybym czuła, ze cos nie tak mam do niego do szpitala przyjechać. Profilaktycznie tez już nospe wziełam . Może to uczucie przejedzie
 
Hej dziewczyny ;)
Dawno się nie odzywałam i z góry przepraszam, ale nie nadrobię waszych postów (za dużo ominełam).
U nas dzis 22 tydzien kopniaki bardzo wyczuwalne ;) 18.03 mąż położył mi rękę na brzuchu i poczuł kopniaka <3 Teraz w piątek 27.03 idę na usg połówkowe (prywatnie, mam nadzieje, że kobitka mi nie odwoła wizyty), bo byłam na wizycie w szpitalu we wtorek, to mi lekarz powiedział, że oni ze względu na sytuację USG nie robią i ratuje Panią ewentualnie prywatna wizyta ....
Endokrynologa i diabetologa mam odwołanego.
Następna wizyta 14.04 w szpitalu, ale jak się chciałam zarejestrować to mi powiedzieli, że w związku z sytuacją na razie nikogo nie rejestrują :/ no i tak jestem z lekarzami w czarnej d.... ;)
Dwa dni temu mój synuś miał 5 urodzinki. Bardzo mi go szkoda, bo miał zaplanowane urodziny w bawialni i musielismy przełożyć na inny termin (jak się wszystko uspokoi), a już zaprosił dzieci z przedszkola. Niby zrozumiał, ale na pewno też był zawiedziony...
A tak to siedzę z małym w domu, bo przedszkola zamknięte, ale się w sumie z tego cieszę, bo mogę z nim pobyć, nacieszyć się (zanim zaszłam w ciążę to miałam pracę na różne zmiany i ciągle się z Synem mijałam praktycznie), także jakoś do przodu.
Pewnie jeszcze coś chciałam napisać, ale zapomniałam!
Także pozdrawiam i życzę Wam wszystkiego, co najlepsze! ;*
 
reklama
Do góry