reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

@Pralinka2020 a nie zrobiłaś przypadkiem jakiegoś zdjęcia, zwłaszcza chodzi mi o ten miętowy kolor?
Właśnie pytałam w sklepie i facet mówił, że max. 5 tygodni bo do 3 tygodni produkcja + dostawa do Hiszpanii max. 2 tygodnie. Przemyśle to jeszcze, dzięki :) trochę sie obawiam, bo my nie widzieliśmy tego wózka na żywo i byśmy musieli jechać 100km, żeby go zobaczyć, a teraz i tak tutaj wszystko pozamykane... Dlatego chciałam nawet zamawiać bez oglądania na żywo. A takie pytanie: zwróciłyście uwagę, czy da rade go złożyć i rozłożyć jedną ręką? Jak rodzic jest sam i w jednej ręce ma dziecko, a drugą ogarnia wózek? Wcześniej o tym nie pomyślałam, ale mi mąż wczoraj na to zwrócił uwagę i w sumie to jest dosyć ważne...

Ja nie ogarniam za bardzo tego wózek+ fotelik... Po co te kompaktory są? I po co w ogóle krzesełko samochodowe montować w wózku zamiast bezpośrednio w aucie? Możecie mi to wytłumaczyć? Bo mnie to przerasta :D
Wpięcie krzesełka do wózka ważna rzecz. Jedziesz np na szybkie, zakupy z dzieckiem albo do lekarza więc nie targasz gondoli ani krzesełka w ręce tylko krzesełko pyk na wózek i jedziesz. Pamiętaj że krzesełko +dzidzia waży i jest co targać. Jedna ręka - np podchodzisz do auta, jest nagrzane dzidzia w krześle w jednej ręce a druga ręka potrzeba otworzyć bagażnik i złożyć wózek. Dlatego nieskoplikowane składanie i lekkość to cechy porzadane
 
reklama
@Pralinka2020 a nie zrobiłaś przypadkiem jakiegoś zdjęcia, zwłaszcza chodzi mi o ten miętowy kolor?
Właśnie pytałam w sklepie i facet mówił, że max. 5 tygodni bo do 3 tygodni produkcja + dostawa do Hiszpanii max. 2 tygodnie. Przemyśle to jeszcze, dzięki :) trochę sie obawiam, bo my nie widzieliśmy tego wózka na żywo i byśmy musieli jechać 100km, żeby go zobaczyć, a teraz i tak tutaj wszystko pozamykane... Dlatego chciałam nawet zamawiać bez oglądania na żywo. A takie pytanie: zwróciłyście uwagę, czy da rade go złożyć i rozłożyć jedną ręką? Jak rodzic jest sam i w jednej ręce ma dziecko, a drugą ogarnia wózek? Wcześniej o tym nie pomyślałam, ale mi mąż wczoraj na to zwrócił uwagę i w sumie to jest dosyć ważne...

Ja nie ogarniam za bardzo tego wózek+ fotelik... Po co te kompaktory są? I po co w ogóle krzesełko samochodowe montować w wózku zamiast bezpośrednio w aucie? Możecie mi to wytłumaczyć? Bo mnie to przerasta :D

miętowy kolor jest piękny, troszkę bardziej wpada w zielony, ja wolę taką pastelowa miętę, ale ogólnie szalenie mi się podobał, niestety zdjęć nie zrobiłam :(
jeśli chodzi o produkcję to wiesz jaka teraz jest sytuacja w Hiszpanii...transport też pozostawia wiele do życzenia, ale masz jeszcze czas, ja już zamówiłam wózek dlatego, że chciałam jechać do sklepu zanim się ta epidemia zaogni, teraz już wcale w zasadzie nie wychodzę z domu;
absolutnie nie dasz rady go złożyć ani rozłożyć jedną ręką, choćby gondola.. to są dwa niezależne elementy, spacerówka składa się razem ze stelażem, ale i tak sobie nie wyobrażam wyciągania wózka np z bagażnika z dzieckiem na ręku; są spacerówki składane jedną ręką (przy wersji z gondolą to jest oczywiście niemożliwe) ale musisz się zastanowić co jest dla Ciebie w wózku ważne, jeśli się będzie składał jedną ręką to na pewno nie będzie posiadał innej cechy w zamian) dla mnie ważne było: kolor- wiem, ze tutisy mają termoregulację, ale słońce jednak wózek nagrzewa dodatkowo ze względu na kolor i nie chciałam ciemnego, filtry uv w budzie, nieprzemakalność materiału (na mały deszcz nie chcę folii zakładać), termoregulacja w gondoli która jest mega, robią je z materiału z których się kaski produkuje, dzięki czemu wózek jest bardzo lekki, a ja mam problem z kręgosłupem więc się zabezpieczam od razu, kolejny aspekt to spacerówka rozkładana na płasko i tu są dwa tematy, jeden to nie ka zde dziecko chce długo w gondoli jeździć bo np wcześniej zaczyna siadać, więc wtedy płaska pacerówka jest niezbędna i druga rzecz, te gondole są dość małe, kiedy nasze maluchy będą kończyć z nich korzystać (zazwyczaj ok pół roku) to mogą się już do gondoli nie mieścić w tych wszystckich zimowych ciuszkach i wtedy też można już je przeładować do spacerówki na leżąco, ważne dla mnie było też rozkładanie spacerówki razem z siedziskiem o czym już wspominałam
 
miętowy kolor jest piękny, troszkę bardziej wpada w zielony, ja wolę taką pastelowa miętę, ale ogólnie szalenie mi się podobał, niestety zdjęć nie zrobiłam :(
jeśli chodzi o produkcję to wiesz jaka teraz jest sytuacja w Hiszpanii...transport też pozostawia wiele do życzenia, ale masz jeszcze czas, ja już zamówiłam wózek dlatego, że chciałam jechać do sklepu zanim się ta epidemia zaogni, teraz już wcale w zasadzie nie wychodzę z domu;
absolutnie nie dasz rady go złożyć ani rozłożyć jedną ręką, choćby gondola.. to są dwa niezależne elementy, spacerówka składa się razem ze stelażem, ale i tak sobie nie wyobrażam wyciągania wózka np z bagażnika z dzieckiem na ręku; są spacerówki składane jedną ręką (przy wersji z gondolą to jest oczywiście niemożliwe) ale musisz się zastanowić co jest dla Ciebie w wózku ważne, jeśli się będzie składał jedną ręką to na pewno nie będzie posiadał innej cechy w zamian) dla mnie ważne było: kolor- wiem, ze tutisy mają termoregulację, ale słońce jednak wózek nagrzewa dodatkowo ze względu na kolor i nie chciałam ciemnego, filtry uv w budzie, nieprzemakalność materiału (na mały deszcz nie chcę folii zakładać), termoregulacja w gondoli która jest mega, robią je z materiału z których się kaski produkuje, dzięki czemu wózek jest bardzo lekki, a ja mam problem z kręgosłupem więc się zabezpieczam od razu, kolejny aspekt to spacerówka rozkładana na płasko i tu są dwa tematy, jeden to nie ka zde dziecko chce długo w gondoli jeździć bo np wcześniej zaczyna siadać, więc wtedy płaska pacerówka jest niezbędna i druga rzecz, te gondole są dość małe, kiedy nasze maluchy będą kończyć z nich korzystać (zazwyczaj ok pół roku) to mogą się już do gondoli nie mieścić w tych wszystckich zimowych ciuszkach i wtedy też można już je przeładować do spacerówki na leżąco, ważne dla mnie było też rozkładanie spacerówki razem z siedziskiem o czym już wspominałam
okno zamknęłam niechcący :)
i ostatni temat rozwinę fotelik: fotelik w tutisach niestety nie cieszy się najlepszą opinią, dlatego my wybraliśmy niezależny, adaptery służą temu żebyś mogła inny rynkowy foteli zamontować na swoim stelażu, jest to wygodne o tyle, że możesz tak jak w komentarzu powyżej wyskoczyć na szybkie zakupy i wtedy jedną ręką wyjmiesz fotelik z dzieckiem i nie masz problemu z wózkiem, fotelik możesz montować na pasy, ale możesz też dokupić bazę i tylko wpinasz fotelik, to jest bardzo wygodne, sprawdż tylko czy foteliki mają dobre wyniki testów z bazą jeśli się na nią zdecydujesz, bo to wklikiwanie w bazę często osłabia wyniki zderzeniowe, ufff ale się rozpisałam :)
 
Dziewczyny, a odwiedzają Was położne? My chcieliśmy iść do szkoły rodzenia, ale w obeznej sytuacji-wiadomo. Moja położna środowiskowa powiedziała że z nami wszystko przerobi. Bardzo kochana kobieta mi się trafiła. A jak u Was? Położne może Wam pomogą?
Do mnie położna ma dzwonić raz w tygodniu i omawiać różne tematy. Mam zadawać pytania jak chce coś wiedzieć.
 
@Hania będzie mamą @Pralinka2020 dziękuję Wam za odpowiedzi :) Jeszcze jedna kwestia nie jest dla mnie jasna: baza a adaptery. Czy jeżeli dokupiłabym do wózka adaptery, to już będę w stanie wpiąć inny fotelik, np. Maxi Cosi Rock czy ta baza jest niezbędnie potrzebna? Same adaptery są tanie, ale już bazy to koszt kilkuset złotych 😱

@Pralinka2020 wózek wyprodukowaliby w Polsce, a nie w Hiszpanii :) kupiłabym go w polskim sklepie internetowym z wysyłką do Hiszpanii , ale fakt, lepiej za długo z tym nie zwlekać, bo sytuacja jest bardzo niepewna .
 
hej widzę że wszyscy kompletują już wyprawki a ja nie mam nic :( myślałam że na spokojnie pojadę do sklepu pooglądam i będę kupować a tu niestety taka sytuacja :( zostaje tylko internet więc zabieram się za zakupy ale nie wiem co i ile czego mam kupić macie jakieś listy. ile np. body, pajaców, pieluch tetrowych muślinowych, otulaczy, rożek, kocyk itp. i wszystkich innych rzeczy butelki, smoczki elektryczne rzeczy itp. potrzebnych na początek wiem wiem na internecie znajdę masę takich list ale wolałabym już sprawdzone może wy na jakiś się wzorowałyście? No i gdzie kupujecie jakie sklepy polecacie dobre jakościowo?
 
@Hania będzie mamą @Pralinka2020 dziękuję Wam za odpowiedzi :) Jeszcze jedna kwestia nie jest dla mnie jasna: baza a adaptery. Czy jeżeli dokupiłabym do wózka adaptery, to już będę w stanie wpiąć inny fotelik, np. Maxi Cosi Rock czy ta baza jest niezbędnie potrzebna? Same adaptery są tanie, ale już bazy to koszt kilkuset złotych 😱

@Pralinka2020 wózek wyprodukowaliby w Polsce, a nie w Hiszpanii :) kupiłabym go w polskim sklepie internetowym z wysyłką do Hiszpanii , ale fakt, lepiej za długo z tym nie zwlekać, bo sytuacja jest bardzo niepewna .
@Martitta88 ale mi ćwieka zabiłaś tym osobno kupowanym fotelikiem do auta. Kurde ten riko ful wypas wszystko w komplecie a teraz myślę jednak nad 2 w 1 tutis aero i do tego fotelik osobno. 😂🤔
 
@kasiaa2020 ja jeszcze też nie mam wszystkiego ;) ale fakt, ciuszki już mam np. i wanienkę, ale bardzo wielu rzeczy jeszcze mi brakuje typu wózek, łóżeczko, kocyki, pieluchy itd. Ja jeszcze tak bardzo się nie stresuję tym. Najważniejsze to moim zdaniem ubranka, wanienka, kocyki, ręczniki i krzesełko do auta, a bez reszty to się można nawet przez jakiś czas obejść, np. maluszek może na początku spać z Wami, pampersy można kupić w ostatniej chwili w supermarkecie, to samo płyn do kąpieli i ogólnie chemia... Nawet bez wózka można się obejść przez kilka pierwszych dni, tak sądzę...
Ja nie pomogę z tą wyprawką, bo ja się wzoruje mniej więcej na takiej z internetu, w dodatku mam ją napisaną po hiszpańsku 🙈

@Hania będzie mamą a Ty dlaczego wybrałaś Tutis Aero? Bardziej Ci się podoba niż Tutis Uno czy jest jakiś inny powód? Wiem, że taniej wychodzi 3w1, ale moim zdaniem tutaj warto zadbać o bezpieczeństwo i wydać kilka stówek więcej na porządniejszy i bezpieczniejszy fotelik.
 
reklama
Dziewczyny, a ma któraś z Was informację, jaka jest pojemność kosza zakupowego w Tutis Uno? Wygląda na duży, ale napisali mi z firmy Tutis, że nie polecają ładować się więcej niż 3-4 kilo, a mi się wydaje, że to dość mało :(
 
Do góry