reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Widzę, że nie tylko ja jestem fanką tutis uno. :p chodzi za mną kolor miętowy lub nugatowy, ale chciałabym najpierw zobaczyć wózek na żywo. Oprócz Tutisa podoba mi się jeszcze bebetto luca i tako laret imperial. Planowałam zakup maj/czerwiec - oby już spokojniej można było wychodzić z domu, to wtedy sobie pooglądam. Ale co będzie to będzie.
Na żywo widziałam tylko miętowy. Jest piękny 😍
 
reklama
@Hania jak masz już umowę na cz.nieokreślony to nawet sie nie zastanawiaj i bierz l4. Na "ciazowym" zwolnieniu płacone jest 100% wynagrodzenia. A liczona jest średnia z ostatnich 12 mscy.
Ja właśnie czekam na wypłatę z ZUS, bo już jestem na zwolnieniu drugi miesiac.
No tak, ale czy jeśli pracuje od października w wcześniej miałam 4 mce przerwy zawodowej to masz pojęcie czy to będzie uśrednione?
 
No tak, ale czy jeśli pracuje od października w wcześniej miałam 4 mce przerwy zawodowej to masz pojęcie czy to będzie uśrednione?
Nie jestem pewna ale wydaje mi się, że pod uwagę będzie brana pensja jaką otrzymywałaś na umowie na czas nieokreślony i z tego będzie wyliczana średnia adekwatna do przepracowanych na tej umowie miesięcy czyli np. pensja za styczeń+pensja za luty +pensja za marzec podzielona na ilość miesięcy przepracowanych na tej umowie czyli 3. Wiadomo jak wynagrodzenie było co miesiąc identyczne to dostaniesz poprostu 100% swojej pensji ale jak pensja była ruchoma bo np. była premia to wynik da suma tych pensji podzielona przez ilość miesięcy kiedy były wypłacane.
 
Nie jestem pewna ale wydaje mi się, że pod uwagę będzie brana pensja jaką otrzymywałaś na umowie na czas nieokreślony i z tego będzie wyliczana średnia adekwatna do przepracowanych na tej umowie miesięcy czyli np. pensja za styczeń+pensja za luty +pensja za marzec podzielona na ilość miesięcy przepracowanych na tej umowie czyli 3. Wiadomo jak wynagrodzenie było co miesiąc identyczne to dostaniesz poprostu 100% swojej pensji ale jak pensja była ruchoma bo np. była premia to wynik da suma tych pensji podzielona przez ilość miesięcy kiedy były wypłacane.
Dzięki, @Madziulka1988 byłoby rewelacyjnie 😉
 
No i moja wizyta kontrolna dzisiaj odbyła się przez telefon...
Mam się stawić do diabetologa z tym wynikiem glukozy...
Bez sensu. Gin mnie nie przyjął, a przyjmie mnie diabetolog...
Do tego wszystkiego dr mówił ze system.ZUS nie działa i jestem bez zwolnienia póki co, bo nie wiadomo kiedy się naprawi...
A i zaczęłam się zastanawiać czy nasz ślub zaplanowany na pazdziernik się odbędzie, już mi chyba na głowę siada :( smutno 🙁
 
No i moja wizyta kontrolna dzisiaj odbyła się przez telefon...
Mam się stawić do diabetologa z tym wynikiem glukozy...
Bez sensu. Gin mnie nie przyjął, a przyjmie mnie diabetolog...
Do tego wszystkiego dr mówił ze system.ZUS nie działa i jestem bez zwolnienia póki co, bo nie wiadomo kiedy się naprawi...
A i zaczęłam się zastanawiać czy nasz ślub zaplanowany na pazdziernik się odbędzie, już mi chyba na głowę siada :( smutno 🙁
Hej ja też miałam telefoniczna wizytę dobra taka niż żadna. A wizytę u diabetologa tym bardziej możesz telefoniczne przeprowadzić jeśli już chodzisz do jakiegoś. A co z cukrami masz coś nie tak ? Mierzysz glukometrem ? Czy miałaś obciążenie glukoza ? Który TC ? Ja mam cukrzycę ciążowa mierze glukometrem cukry 6 x dziennie ale cukry mam dobre ale zero słodyczy owoce też ograniczone i nie jem białego pieczywa i wszystkie wyrobi z białej mąki ograniczam do minimum😣 nie martw się wszystkie jesteśmy zestresowane tym co się dzieje ale myślę że do października minie ta epidemia głowa do góry będzie dobrze 👍
 
Myślę, że niestety powoli już każdemu siada na głowę :( Ja mam nadzieję, że moja kolejna wizyta się odbędzie bo poprzednią miałam telefoniczną. Jeżeli się nie odbędzie to trudno, na szybko będę szukała lekarza który jednak badanie wykona bo nie wytrzymam 2 miesięcy bez USG, mimo wszystko że nic złego się nie dzieje to zawsze wolałabym sprawdzić. Przestałam czytać i oglądać wiadomości bo już ten natłok informacji mnie przerastał
 
A z zusem to racja bo coś im system szwankuje nie przejmuj się napewno dobrze ci wystawi lekarz może 3 dni do tylu
Myślę, że niestety powoli już każdemu siada na głowę :( Ja mam nadzieję, że moja kolejna wizyta się odbędzie bo poprzednią miałam telefoniczną. Jeżeli się nie odbędzie to trudno, na szybko będę szukała lekarza który jednak badanie wykona bo nie wytrzymam 2 miesięcy bez USG, mimo wszystko że nic złego się nie dzieje to zawsze wolałabym sprawdzić. Przestałam czytać i oglądać wiadomości bo już ten natłok informacji mnie przerastał
No ja tak samo zrobię bo jednak 2 mc bez USG i bez badania to nie bardzo a przez tel to nie da się zbadać da się ogarnąć wyniki samopoczucie itp ale do brzucha się nie zajrzy. Chociaż czuje się świetnie. Bobas rusza się w brzuchu już wyraźnie go czuje jak się nie rusza to się zaczynam stresować że czego czy coś się stało? Panikara że mnie. Też ograniczam wiadomości do minimum i zajmuje się szukaniem wyprawki na mojego bobasa 🤩🤩🤩
 
Hej ja też miałam telefoniczna wizytę dobra taka niż żadna. A wizytę u diabetologa tym bardziej możesz telefoniczne przeprowadzić jeśli już chodzisz do jakiegoś. A co z cukrami masz coś nie tak ? Mierzysz glukometrem ? Czy miałaś obciążenie glukoza ? Który TC ? Ja mam cukrzycę ciążowa mierze glukometrem cukry 6 x dziennie ale cukry mam dobre ale zero słodyczy owoce też ograniczone i nie jem białego pieczywa i wszystkie wyrobi z białej mąki ograniczam do minimum😣 nie martw się wszystkie jesteśmy zestresowane tym co się dzieje ale myślę że do października minie ta epidemia głowa do góry będzie dobrze 👍
Krzywa cukrowa robiłam dokładnie 4 tyg temu i wyniki dzisiaj lekarz skomentował właśnie tym ze mam się stawić do diabetologa, na czczo jest ok ale po 1 godz.mam ponad 200. Wiec to będzie 1 wizyta. Złapałam jeszcze na dzisiaj zobaczymy co to będzie. Dziś mam 27 tc plus 4 dni.
 
reklama
Mi się wydaje, że z tymi wizytami przez telefon to też nie jest takie złe, bo przynajmniej się nie narażacie.

Ja jeszcze nie miałam badań drugiego trymestru, bo tutaj się robi tylko raz na trymestr badanie krwi i moczu i teraz mi dochodzi krzywa cukrowa. No i muszę iść... Bo to jednak jest ważne, żeby wiedzieć czy nie mam jakiejś anemii, zapalenia albo cukrzycy, choć czuję się dobrze, ale nigdy nic nie wiadomo.

A na USG to tak, warto iść na to w ostatnim trymestrze, ale ja np. robiłam tylko raz na trymestr, no może trochę więcej, bo na początku ciąży nie wytrzymałam i zrobiłam wcześniej prywatnie, a teraz będę czekać spokojnie do końca maja, żeby zrobić ostatnie USG, bo nie mam powodów do obaw.

@niunia2324 nie martw się na zapas tym ślubem, do października jest jeszcze naprawdę dużo czasu, nie ma co się nakręcać na zapas :)

Z jednej strony sytuacja jest ciężka, ale ja myślę, że bardzo nas wszystkie wzmocni i staniemy się psychicznie silniejsze.
 
Do góry