reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Byłam na wizycie (32+0) mała wazy 1970g ale jeszcze się nie odwróciła. Jak nie odwróci się do następnej wizyty 25.06 to lekarz będzie ustalał termin cc 😔 i jeszcze ten cukier mi skoczył i mam iść do diabetologa a jak nie dostane się w przeciągu tygodnia to położy mnie do szpitala i tam to sprawdza. Teraz mam dola i będę się tym martwić 😭
jeszcze wyszły jakieś bakterie w moczu i mam powtórzyć za tydzień i wysłać lekarzowi
Spokojnie z tym odwracaniem koło 36 tygodnia określa się ostateczne położenie. Jak słyszę to co druga kobieta w ciąży dostaje cukrzycy więc jak to mówi moja położna ani źle ani dobrze. Ale wtedy w większości przypadków decydują się na cc. Co do bakterii w moczu to zdążają się. Ja miałam infekcje w piczi i to paskudna bakteri@. Antybiotyk i po 5 dniach wszystko w normie. Nie latamy tylko na spokojnie. Będzie dobrze. Położna moją mówi że na obniżenie cukru bardzo dobrze wpływa napar że świeżej mięty. Nie taki susz z torebki tylko taka świeża z ogródka lub z doniczki w sklepie na bank dostaniesz. Ponoć testuje na swoich podopiecznych i daje super rezultaty. Pij szczególnie na noc bo w nocy najczęściej cukier podbija do góry.
 
reklama
Witam,

u nas dziś pod chmurką :( więc zamulamy w domu :(

Dziewczyny, a miałyście/macie ten słynny "syndrom wicia gniazda"? Ja nic a nic, codziennie się obijam i mówię sobie, że jutro posprzątam, poprasuję to co zostało i spakuję torbę do szpitala 🤦🏼‍♀️

w żadnej ciąży nie miałam , w tej też :( wszystko leży odłogiem :( nawet nie mam ubrań do szpitala dla dziecka zakupionych :( codziennie sobie obiecuje, że to zrobię ale nie mogę się zdecydować na nic :(

Dziewczyny, czy Wy już kupowałyście kocyki/otulacze do fotelika samochodowego?
Moja położna środowiskowa powiedziała, że warto je kupić, ponieważ nie można zapinać pasów jeżeli dziecko będzie ubrane w kurtkę i t.d., ono ma być zapięte w kaftaniku na przykład, a my już przewijamy kocykiem z fotelika żeby mu ciepło było.
Teraz oglądam opcje na lato - taki wafelek, i coś cieplejszego na jesień - bawełna + plusz.

Czy Wy mogłybyście coś polecić z tych kocyków do fotelika?
Tu chyba chodzi o kurtki typowo zimowe :) dzieci ( nawet te duże) nie powinny jeździć w kurtkach :) Jeżeli chodzi o niemowlaki to ja miałam na jesień i zimę grubsze materiałowe kombinezony (np.z wełny) i dodatkowo otulałam kocykiem:) Oczywiście jest mnóstwo otulaczy (ponczo) do fotelików i zdecydowanie najlepsze są wełniane :) teraz na lato planuje lekki bambusowy kocyk lub muślinowy :)


Nieśmiała - sciskaj nogi jak najdłużej :) &&&&&
 
Martitta88 ale to jest twarde twarde, a jednak kilka miesięcy w nim będzie. 🤔
To może niech go obada ta Twoja położna i niech Ci doradzi czy może być?
Witam,

u nas dziś pod chmurką :( więc zamulamy w domu :(



w żadnej ciąży nie miałam , w tej też :( wszystko leży odłogiem :( nawet nie mam ubrań do szpitala dla dziecka zakupionych :( codziennie sobie obiecuje, że to zrobię ale nie mogę się zdecydować na nic :(


Tu chyba chodzi o kurtki typowo zimowe :) dzieci ( nawet te duże) nie powinny jeździć w kurtkach :) Jeżeli chodzi o niemowlaki to ja miałam na jesień i zimę grubsze materiałowe kombinezony (np.z wełny) i dodatkowo otulałam kocykiem:) Oczywiście jest mnóstwo otulaczy (ponczo) do fotelików i zdecydowanie najlepsze są wełniane :) teraz na lato planuje lekki bambusowy kocyk lub muślinowy :)


Nieśmiała - sciskaj nogi jak najdłużej :) &&&&&
Nie miałaś syndromu, ale skoro przy poprzednich ciążach dałaś radę to wszystko ogarnąć to teraz też na pewno dasz radę :)
 
Witam,

u nas dziś pod chmurką :( więc zamulamy w domu :(



w żadnej ciąży nie miałam , w tej też :( wszystko leży odłogiem :( nawet nie mam ubrań do szpitala dla dziecka zakupionych :( codziennie sobie obiecuje, że to zrobię ale nie mogę się zdecydować na nic :(


Tu chyba chodzi o kurtki typowo zimowe :) dzieci ( nawet te duże) nie powinny jeździć w kurtkach :) Jeżeli chodzi o niemowlaki to ja miałam na jesień i zimę grubsze materiałowe kombinezony (np.z wełny) i dodatkowo otulałam kocykiem:) Oczywiście jest mnóstwo otulaczy (ponczo) do fotelików i zdecydowanie najlepsze są wełniane :) teraz na lato planuje lekki bambusowy kocyk lub muślinowy :)


Nieśmiała - sciskaj nogi jak najdłużej :) &&&&&
No to wejdźcie sobie na patulove. Kupiłam kiedyś mojej siostrzenicy zajączka 😉 Genialne rozwiązania kurteczek do fotelika
 
Nie wiem jak wyglądają otulacze i kocyki do fotelika mają jakiś inny kształt? . Jeśli chodzi Ci o normalne to na lato mogę polecić
Memi azurkowy z bambusa
Jamiks super jest i tańszy niż Memi
Mam też z texpolu fajną taka wieeelki pieluszkowy otulacz z bamboo-line no i z bolo otulacz taki w listki - mega w dotyku. Na chłodniejsze dni mam kocyki utkane przez mamę no i kołderkę w mniejszym rozmiarze.
Hej Hania,
Dzięki za polecenie!
Tak, te kocyki i otulacze do fotelika mają być pod pasami, jakoś tak to wygląda:
 

Załączniki

  • F43CA4D4-BF85-45A6-A536-0E11783C12A9.jpeg
    F43CA4D4-BF85-45A6-A536-0E11783C12A9.jpeg
    119 KB · Wyświetleń: 82
reklama
Do góry