reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Dziewczyny, a nie zamartwiacie się rozwojem Waszych dzieci? Ja cały czas się martwię i nie mogę przestać... Mikelek nadal śpi głównie na lewej stronie, nie ma prawidłowego odruchu ATOS jak ma główkę zwróconą w prawo, często próbuje się przekręcać ale tylko w prawo i to nie jest rolowanie... No i więcej takich rzeczy, każde odstępstwo od normy mnie martwi. Wy nie macie takich problemów? 🙈
Hej Martitta,
Raczej nie 🙂
Wiele rzeczy u niemowląt powinno samodzielnie przejść do 4 miesiąca, nawet jak rodzice nie będą robić nic 🙂

Ja jak miałam wątpliwośći jakiś czas temu, po prostu poszłam do fizjoterapeuty i byłam zadowolona. I się nie martwię już 🙂
Robimy kilka ćwiczeń w domu, które wspomagają rozwoju naszego malucha, ale myślę, że nawet nic nie robiąc dziecko i tak się rozwinie w prawidłowy sposób. 🙂
Wcześniej przecież nikt nie chodził do fizjoterapeutów i wszelkie możliwe „asymetrie” nam przeszły, i zaczęliśmy się obracać, siedzieć i chodzić bez ich pomocy ☺️
Ja byłam bardzo zadowolona po naszych wizytach i uważam, że można pójść do specjalisty jak masz pytania lub coś Cię niepokoi.

A tak to ja już od któregoś momentu wyluzowałam na temat snu, rozwoju i „idealnego rodzica/dziecka” 🙂 doceniam każdą chwilę z synkiem i jestem dumna ze wszystkiego co on robi ❤️ A ćwiczenia traktujemy jak wspólną zabawę i Miruś się śmieje i piszczy jak je z nim robię 😍
 
reklama
Dziewczyny, a w czym spia Wasze dzieci? W sensie, czy mają już normalne pościele z poduszką i kołdrą, czy jeszcze inaczej? Olek spi w spiworku i jak jest chlodno to jeszcze kocyk. I tak sie zastanawiam, czy to juz czas na posciel, czy jeszcze?
 
Dziewczyny, a w czym spia Wasze dzieci? W sensie, czy mają już normalne pościele z poduszką i kołdrą, czy jeszcze inaczej? Olek spi w spiworku i jak jest chlodno to jeszcze kocyk. I tak sie zastanawiam, czy to juz czas na posciel, czy jeszcze?
Mikel śpi w pokoju w którym jest 19 stopni i śpi w krótkim body, na to długi pajac i na to śpiworek średniej grubości, chyba Tog 1,0 ale nie jestem pewna. I jest mu ok. Już żadnego kocyka nie dodaję. W pościeli nie będzie spał dopóki nie skończy roczku bo wtedy już chyba dzieci mają naturalną zdolność ochronienia się przed uduszeniem co wcześniej nie występuje.
 
Dziewczyny, a w czym spia Wasze dzieci? W sensie, czy mają już normalne pościele z poduszką i kołdrą, czy jeszcze inaczej? Olek spi w spiworku i jak jest chlodno to jeszcze kocyk. I tak sie zastanawiam, czy to juz czas na posciel, czy jeszcze?
Hej Karola,
Poduszek do roku używać nie można, niemowlęta śpią na płaskiej powierzchni.
My kołdry nie mamy, tylko kocyki.
Jeszcze śpimy bez ciepłego śpiworku, ale pewnie później dostaniemy🙂
Teraz synek śpi w body + spodenki lub w pajacyku + kocyk.
 
Dziewczyny. Mam nieco intymne pytanie. Wiem, że lekarzami nie jesteście ale może któraś tak miała.
Byłam na wizycie kontrolnej u ginekologa po 6 tygodniach i wszystko ze mna było ok. Porod cc.
Podczas brania tabletem limetic dostałam takiego krwawienia że odstawiłam tabletki. Ale zaniepokoilo mnie to , że podczas aplikacji najmniejszego tampona czułam ból.
Co to może być? Oczywiście wiąże się to z tym że podczas zbliżenia też czuje ból w środku :(
 
Dziewczyny, a w czym spia Wasze dzieci? W sensie, czy mają już normalne pościele z poduszką i kołdrą, czy jeszcze inaczej? Olek spi w spiworku i jak jest chlodno to jeszcze kocyk. I tak sie zastanawiam, czy to juz czas na posciel, czy jeszcze?

moja śpi w spiworku. Jak ubiorę ja w same Body a Np spadnie temperatura w nocy to dla pewności później okrywam ja kocykiem ale takim ażurowym w razie w gdyby się nakryła ( chociaż ona jak ma coś na buzi to jest niemiłosierny płacz albo nawet i wrzask)
Tez są cieplejsze śpiworki. Kupiłam u mamy ginekolog ale chyba nie użyjemy bo raczej mamy za ciepło na niego
 
Dziewczyny. Mam nieco intymne pytanie. Wiem, że lekarzami nie jesteście ale może któraś tak miała.
Byłam na wizycie kontrolnej u ginekologa po 6 tygodniach i wszystko ze mna było ok. Porod cc.
Podczas brania tabletem limetic dostałam takiego krwawienia że odstawiłam tabletki. Ale zaniepokoilo mnie to , że podczas aplikacji najmniejszego tampona czułam ból.
Co to może być? Oczywiście wiąże się to z tym że podczas zbliżenia też czuje ból w środku :(

raczej powinnas pójść na wizytę żeby sprawdzić co się dzieje. Ja brałam tabletki symonette i nie mam okresu ale strasznie przytylam i wydaje mi się ze to po nich wiec dzisiaj oficjalnie nie wzielam i odstawiłam je. Mam nadzieje ze nie będzie żadnych skutków ubocznych odstawienia :/
Ja od ostatniego razu jeszcze w ciąży nawet nie baraszkowalam ze swoim wiec nie wiem co tam u mnie się dzieje 🙈 ale może nic nie zarosło 😂 wydaje mi się ze brak ochoty to tez skutek tabletek :/ jak ja żałuje ze wogole zaczęłam to brać 😡 teraz już wiem dlaczego nie zdecydowałam się na to przez 30 lat 🤬
 
Ja kiedyś brałam tabletki, przed ciążą, i byłam zadowolona, ale teraz się chyba nie zdecyduję tylko będziemy się ciągle zabezpieczać prezerwatywami. A już tym bardziej dlatego że jak Mały trochę podrośnie to chcemy starać się o drugie i potem odstawianie tabletek to też nie jest taka łatwa sprawa, bo lepiej kilka miesięcy poczekać po odstawieniu ze staraniem. A więc tabletkom mówię NIE!
 
Ja kiedyś brałam tabletki, przed ciążą, i byłam zadowolona, ale teraz się chyba nie zdecyduję tylko będziemy się ciągle zabezpieczać prezerwatywami. A już tym bardziej dlatego że jak Mały trochę podrośnie to chcemy starać się o drugie i potem odstawianie tabletek to też nie jest taka łatwa sprawa, bo lepiej kilka miesięcy poczekać po odstawieniu ze staraniem. A więc tabletkom mówię NIE!
Czemu lepiej odczekać po odstawieniu ?
 
reklama
Ja tam nic nie czekalam. Zaszlam a ciaze w drugim cyklu po odstawieniu ( w pierwszym niebylo mojego ksiecia) i wszystko bylo git. Tabletki bralam ciagiem przez 7 lat i nie mialam zadnych skutkow ubocznych. To te gowniane jednoskladnikowe sa takie do dupy. Do moich wroce na chwile po karmieniu, ale ogolnie to mysle nad spiralą, bo nie chce juz wiecej dzieci. No chyba, ze nie bedzie potrzeby sie zabezpieczac... zobaczymy
 
Do góry