reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

reklama
Mam takie samo zdanie. Fakt ze nie przechodziłam poronienia, tylko ciąże pozamaciczna ale to tez ogromna strata i do tej pory mam blizny które o tym przypominają 😢
Ale jestem zdania ze natura wie co robi... mieszkam w Danii, pierwsza wizytę u lekarza mam w poniedziałek i to tylko potwierdzenie ciazy testem ciążowym. Nie ma leków na podtrzymanie ciazy. Pierwsze usg w 12-13 tyg i drugie w 20 tyg i to tyle. A ciąże prowadzi lekarz rodzinny 🤪 Urodziłam dwójkę zdrowych, pięknych dzieciaczków ❤ Także uwazam ze natura wie co robi 😉
Tak z ciekawości, który to tydzień ? :)
 
A jak odróżnić upławy od śluzu ?
Oraz Brudzenie od plamienia?
Wymioty to akurat żadna wykładnia prawidłowo przebiegającej cięży [emoji846] Ja w pierwszej strasznie wymiotowałam, też schudłam. W dwóch kolejnych miałam tylko mdłości, a wszystkie przebiegały książkowo. Po prostu nie ma reguły jak organizm zareaguje na ciąże.

Za to śluz, dużo śluzu (nie mylić z upławami) to pozytywny objaw i wynika ze wzrostu poziomu progesteronu i ma zadanie chronić szyjkę macicy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.
 
Wymioty to akurat żadna wykładnia prawidłowo przebiegającej cięży 🙂 Ja w pierwszej strasznie wymiotowałam, też schudłam. W dwóch kolejnych miałam tylko mdłości, a wszystkie przebiegały książkowo. Po prostu nie ma reguły jak organizm zareaguje na ciąże.

Za to śluz, dużo śluzu (nie mylić z upławami) to pozytywny objaw i wynika ze wzrostu poziomu progesteronu i ma zadanie chronić szyjkę macicy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.
Tez o tym czytalam, akurat nie zestresowalo mnie to jakos zbytnio, powiem szczerze ze po wczesniejszych przygotowywaniach na ciaze czytalam duzo o sluzie i kolorze i calej tej otoczce. Wydaje mi sie ze tu rzadzi akurat chyba estrogen ale moge sie mylic😉
 
A jak odróżnić upławy od śluzu ?
Oraz Brudzenie od plamienia?
wydaje mi sie ze uplawy to podczas stanu zapalnego, gdzie dodatkowo zapewne wystapuje swiad, pieczenie i nieladny zapach, a sluz czyli naturalnie wytwarzana wydzielina w jakims danym celu przez nasz organizm bez dodatkowycb objawow nieposiadajacy zapachu. Powiem szczerze ze chyba nigdy nie mialam stanu zapalnego 🤣
 
reklama
Do góry