reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Dziewczyny czytam o waszych zachciankach, mandarynkach jedzonych na kg, ja chyba nie mam zadnych. Jem, bo musze...chociaz mialam wcz.chwilowo smaka na rosol i dzis smakowal, ale juz jutro go nie chce...ogladalam Master Chefa i zachcialo mi sie ziemniaka z ogniska z sola 🤣 to raczej wymysly niz zachcianki, bo ogolnie jem bardzo malo. Odrzucilo mnie natomiast diametralnie od czekolady, sam zapach doprowadza do mdlosci.
Ale staram sie cos wpychac na sile, bo jak dluzej nie jem to chce mi sie wymiotowac.
Tym samym nie mam pomyslow na obiady, bo wszytsko jest "be"
Mam to samo🙈 na wszystko co z czekolada reaguje mdłościami... w sumie miałam to samo w poprzednich ciążach 👍🏻 Mam chłopca i dziewczynkę także to nie jest żadna oznaka 🤪
 
reklama
Nie jestem lekarzem, ale trochę to sprzeczne, bo skoro wzrasta poziom dwutlenku węgla w organizmie, to skutki odczuwalne powinny być także dla kobiety (i wszystkich osób noszących maseczki), a zatrucie CO2 wiemy jaki ma finał.
Dziewczyny, każdy jest odpowiedzialny za siebie i ewentualnie za swoich bliskich. Ja noszę maseczkę, bo nawet jeśli chroni choćby w 50% to i tak uważam, że warto.
Dla przykładu podam mojego tatę, pracuje w straży pożarnej, ma cukrzycę i miał kontakt z osobą chorą. Miał maseczkę i rękawiczki w momencie kiedy przybili sobie żółwika, tamta kobieta nie miała żadnej ochrony. Myślę, że to go „uratowało”, bo w jego wieku i przy cukrzycy nie miałby najmniejszych szans...
Gdzieś słuchałam wypowiedź lekarza że najnowsze NIEZALEŻNE badania wykazały że noszenie maseczek zmniejsza szansę na zarazenie i rozprzestrzenianie się wirusa o 1% .... za to w szybkim tempie rozwija się grzybica płuc, jamy ustnej itp. Ja nie noszę jeśli nie muszę. Chirurg mówi że podczas operacji wymieniają maskę co ileś tam minut bo się nie nadaje ze względu na ilość zgromadzonych tam bakterii... a tak poza tym byłam u dwóch ginekolog i każdy z nich mówi że nosi bo przychodnia wymaga ale gdyby nie musiał nie robił by tego i nie zmusza swoich pacjentek...
 
Mam to samo, lubie swoja prace bardzo ja i same chlopy 😁 super mi sie pracowalo i zawsze humor poprawiali. a teraz sama w domu... smutno troche . Tez bylam pracoholiczka 😁 dziewczyny czy Wy tez macie takie parcie na cytrusy? Zawsze lubilam mandarynki, ale pomaranczy i kiwi nigdy a teraz nie moge sie opamietac ciagle o nich mysle 🤣🤣
Pomarańcze, mandarynki, kiwi i jabłka mogę jeść kilogramami. Od bananów mnie odrzucił, choć zawsze lubiłam. Wgl jaka ja naiwna jestem:huh: ostatnio już trochę lepiej się czułam, więc myślę, pewnie to koniec a dzisiaj tak mnie chwyciło, że większość dnia przelezalam, zapach to mi się tak wyostrzyl, że mięso, na które nie mogę nawet patrzeć prawie że przez drzwi lodówki wyczuwam. Właśnie kończę 8tc i do tej pory cieszyłam się, że tak dobrze znoszę ciążę a tu widzę, że cała "zabawa" dopiero się zaczyna🤦‍♀️
 
Mam to samo, lubie swoja prace bardzo ja i same chlopy 😁 super mi sie pracowalo i zawsze humor poprawiali. a teraz sama w domu... smutno troche . Tez bylam pracoholiczka 😁 dziewczyny czy Wy tez macie takie parcie na cytrusy? Zawsze lubilam mandarynki, ale pomaranczy i kiwi nigdy a teraz nie moge sie opamietac ciagle o nich mysle 🤣🤣
Ja miałam tak w ciąży z córkami 😉
Teraz nie
 
Mam to samo, lubie swoja prace bardzo ja i same chlopy 😁 super mi sie pracowalo i zawsze humor poprawiali. a teraz sama w domu... smutno troche . Tez bylam pracoholiczka 😁 dziewczyny czy Wy tez macie takie parcie na cytrusy? Zawsze lubilam mandarynki, ale pomaranczy i kiwi nigdy a teraz nie moge sie opamietac ciagle o nich mysle 🤣🤣
Tak kiwi znowu u mnir króluje ;)
 
Ja też mam ochotę na kwaśne, przed ciąża nie przepadalam za jabłkami, może że dwa zjadłam w ciągu roku, a teraz nawet mi się śnią ze jem i mam taką wielka ochotę na nie jak się obudzę. Do tego woda do picia z dużą ilością cytryny. A mi się przed chwilą zachciało rosołu na kostce, wiem, że niezdrowy ale wpierdzielilam całą michę i teraz mnie mdli🤢
 
Pomarańcze, mandarynki, kiwi i jabłka mogę jeść kilogramami. Od bananów mnie odrzucił, choć zawsze lubiłam. Wgl jaka ja naiwna jestem:huh: ostatnio już trochę lepiej się czułam, więc myślę, pewnie to koniec a dzisiaj tak mnie chwyciło, że większość dnia przelezalam, zapach to mi się tak wyostrzyl, że mięso, na które nie mogę nawet patrzeć prawie że przez drzwi lodówki wyczuwam. Właśnie kończę 8tc i do tej pory cieszyłam się, że tak dobrze znoszę ciążę a tu widzę, że cała "zabawa" dopiero się zaczyna🤦‍♀️
Ja dziś około 21.30 już miałam świętować że będzie dzień bez wymiotów. Nie udało się.. 🤪
 
reklama
Hej dziewczyny mam nadzieję że weekend udany i kolejne tygodnie za nami juz 👍 i mnie brzuszek już po malu się pokazuje ale zauważyłam że w 2 ciąży szybciej wychodzi... Może mięśnie już nie te..
U mnie tak pięknie Biało
received_228652888684416.jpeg

Moj trzylatek w raju... Ale widać dziś kazdy u nas na Śląsku szczęśliwy z tak pięknej aury.. ☺️
Życzę Wam udanego tygodnia.. i przesyłam wszystkim Wam tego śniegu bo u nas już za wiele 🙂
Udanych wizyt dziewczyny moja za tydzień 🙈
 
Do góry