reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

reklama
Zależy czy ktoś będzie chciał z jego rodziny przejąć przedsiębiorstwo w spadku. U nas biurze przedsiębiorca zmarł na początku listopada i póki co prowadzeniem przedsiębiorstwa zajęła się jego żona i prowadzi jako przedsiębiorstwo w spadku. Pracownicy dalej pracują, sprzedaż w dalszym ciągu jest prowadzona.
Niby córka ma tym się zająć, ale ona ma 20 lat więc ciekawe czy będzie chciała. Jutro rano zadzwonię do Inspekcji Pracy najwyżej polecę do mojej gin, żeby wypisała L4 z datą sobotnią.
 
No to będzie ją czekało na już mnóstwo formalnej papierologii. Spotkania z notariuszem itp, bo do tego czasu przedsiębiorstwo trochę będzie w niepewnej sytuacji. W przypadku naszego klienta żona to ogarnęła w około 3 tygodnie, przez ten czas niewiele było wiadomo. Ciągle zmienia zdanie co do przyszłości firmy, ewidentnie ja to przerasta...
Niby córka ma tym się zająć, ale ona ma 20 lat więc ciekawe czy będzie chciała. Jutro rano zadzwonię do Inspekcji Pracy najwyżej polecę do mojej gin, żeby wypisała L4 z datą sobotnią.
 
No to będzie ją czekało na już mnóstwo formalnej papierologii. Spotkania z notariuszem itp, bo do tego czasu przedsiębiorstwo trochę będzie w niepewnej sytuacji. W przypadku naszego klienta żona to ogarnęła w około 3 tygodnie, przez ten czas niewiele było wiadomo. Ciągle zmienia zdanie co do przyszłości firmy, ewidentnie ja to przerasta...
Domyślam się właśnie, że będzie sporo do ogarnięcia i nie jestem pewna czy tak młodej dziewczynie będzie chciało się. Wiadomo narazie to rodzina jest pewnie w szoku, tak jak i my bo szef to młody dobrze zbudowany facet 44 lata a koronowirus go zabrał 😞
 
O matko, u nas chorował dłuższy czas ale też facet koło 50 [emoji20] ale póki co, probuj z tym l4, ale uważaj z tymi datami wstecznymi, bo zus lubi takie podważać [emoji2372] jeżeli macie dalej pracowac tzn ze należą Wam się wynagrodzenia a co za tym idzie będą musiały być odprowadzone zusy więc należy Ci się zwolnienie. Z tym że pierwsze 33 dni wypłaca pracodawca, więc nie wiem jak to się u Ciebie skończy [emoji20] ciężko cokolwiek przewidzieć, bo sytuacja ciężka
Domyślam się właśnie, że będzie sporo do ogarnięcia i nie jestem pewna czy tak młodej dziewczynie będzie chciało się. Wiadomo narazie to rodzina jest pewnie w szoku, tak jak i my bo szef to młody dobrze zbudowany facet 44 lata a koronowirus go zabrał [emoji20]
 
O matko, u nas chorował dłuższy czas ale też facet koło 50 [emoji20] ale póki co, probuj z tym l4, ale uważaj z tymi datami wstecznymi, bo zus lubi takie podważać [emoji2372] jeżeli macie dalej pracowac tzn ze należą Wam się wynagrodzenia a co za tym idzie będą musiały być odprowadzone zusy więc należy Ci się zwolnienie. Z tym że pierwsze 33 dni wypłaca pracodawca, więc nie wiem jak to się u Ciebie skończy [emoji20] ciężko cokolwiek przewidzieć, bo sytuacja ciężka
Wlasnie tu cokolwiek jest ciężko wyczytac a jeszcze teraz weekend to ani nigdzie zadzwonić ani pójść. Muszę spokojnie poczekac do jutra.
 
Do dziewczyn, ktore biora progesteron, bo plamia. Jak sie go dawkuje??? Znajoma mi wyslala, lekarz powierzyl mnie naturze, opowiadalam. Myslalam, ze juz mniej plamie i bedzie tylko lepiej. /zaczelo sie we wt wieczorem/. Dzis boli mnie brzuch jak na okres, dziwnie i plecy. Rano znow bylo plamienie, ale duzo intensywniejsze niz to co od poczatku. Koloru ciemny braz, to juz nie byl pomieszany sluz, tylko ten mocny braz.
Potrzeba mi sil, chce nadal wierzyc ze bedzie dobrze. W glebi serca strasznie sie boje. Dzis jest 7+4 w szafie mam progesteron 200mg, niemiecki jak go dawkowac? Do lekarza w pl moge zadzwonic dopiero jutro.
Juz nie potrzebuje dawek zadzwonila do mnie lekarka z Polski, ktora prowadzila mi ciaze z corka-zaufana pani doktor. Nie wytrzymalam napisalam do niej na whatssap. Opisalam co mi jest i jak tu mnie potraktowano, oraz ze mam tabletki w domu. Ona po kilku minutach do mnie zadzwonila, rozmawiala ze mna jak psycholog, ten jej glos tak mnie ukoil ze na koniec poplakalam sie ze wzruszenia. Hormony buzuja. Ona powiedziala, ze wie ze "na zachodzie" nie ratuja ciaz do 12 tyg. Pytala dokladnie jaki mam progesteren, mowila ze czesto cialko zolte produkuje go zbyt malo i trzeba je wesprzec. Zalecila mi jak go dawkowac.....

Nadal jestem wzruszona, lekarz...pisze do niego jakis pacjen, ktory juz nie mieszka w Pl i to w niedziele popoludniu, a ona zaraz oddzwania...tak mi brak tego poczucia bezpieczenstwa w czasie ciazy tu w De.
Teraz juz bede wiedziec ze zrobilam wszystko co moglam biorac ten progesteron.
 
reklama
To chleb na zakwasie także musiałabyś najpierw wychodować zakwas. A potem to już tylko mąka żytnia i trochę pszennej, woda sól i cukier. My juz od ok 2 lat robimy swój chleb, przynajmniej wiem co jem 😅
Ja też już od jakiegoś czasu sama piekę. Dostałam zakwas 13letni i tylko go dokarmiam. Przynajmniej wiem, co jem😊

Do dziewczyn, ktore biora progesteron, bo plamia. Jak sie go dawkuje??? Znajoma mi wyslala, lekarz powierzyl mnie naturze, opowiadalam. Myslalam, ze juz mniej plamie i bedzie tylko lepiej. /zaczelo sie we wt wieczorem/. Dzis boli mnie brzuch jak na okres, dziwnie i plecy. Rano znow bylo plamienie, ale duzo intensywniejsze niz to co od poczatku. Koloru ciemny braz, to juz nie byl pomieszany sluz, tylko ten mocny braz.
Potrzeba mi sil, chce nadal wierzyc ze bedzie dobrze. W glebi serca strasznie sie boje. Dzis jest 7+4 w szafie mam progesteron 200mg, niemiecki jak go dawkowac? Do lekarza w pl moge zadzwonic dopiero jutro.
Hej. Ja mam globulki dopochwowe, dawka prog 200mg. Biorę 2x1 globulke. Ale ja jestem po in vitro, więc muszę mieć zwiększoną dawkę. U Ciebie pewnie wystarczy raz dziennie. 200mg to bardzo duża dawka. Jeśli będziesz miała okazję to na pewno dopytaj jeszcze lekarza. U mnie jeden z lekarzy stwierdził, że w ciąży lepiej mieć za dużo progesteronu niż za mało😉

Hej
Ja tak szybko
Ślub się udał wesele też, bylo głośno, tańce i uff policji nie było. Nadrobię was w tygodniu 😘
GRATULACJE!!! Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia😘
A tak myślałam wczoraj o Tobie😊
 
Do góry