reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Ja robiłam tylko USG, bez PAPP-A. Nikt mi nawet PAPP-A nie proponował. Bardzo dużo czytałam na jego temat negatywnych opinii, że niby zbyt mało wiarygodne badanie i niepotrzebnie stresujące.
Dziś dostałam wyniki NIFTY. Wszystko super, wszystkie ryzyka niskie :)
I brak chromosomu Y :)
Super że wyniki dobre i rozumiem że będzie dziewczynka? :D
Ja dzisiaj mam usg i pappa ale właśnie zaczęłam się już nakręcać że pappa w większości wychodzi źle mimo że dziecko jest zdrowe i od samego rana już mam stres że na co mi to było.
Tydzień temu miałam samo usg prenatalne u swojego gina z tym że on nie ma certyfikatu fmf no i wszystko jest okej, też mi wyliczył ryzyka na podstawie samego usg i były niskie. Pozostaje mi liczyć że będę tym przypadkiem gdzie jednak biochemia wyjdzie dobrze 🙁
 
reklama
Właśnie z tego powodu nie zrobiłam testu podwójnego. NIFTY drogie jak pieron, ale uznałam, że skoro nie płacę dodatkowo za lekarza i inne badania (pakiet LuxMed), to na to się szarpnęłam.
Dało mi dużo spokoju.

chociaż prawda jest taka, że już po USG prenatalnym czułam, że wyjdzie dobrze.

no i tak, tak, dziewczynka się urodzi :)
 
Super że wyniki dobre i rozumiem że będzie dziewczynka? :D
Ja dzisiaj mam usg i pappa ale właśnie zaczęłam się już nakręcać że pappa w większości wychodzi źle mimo że dziecko jest zdrowe i od samego rana już mam stres że na co mi to było.
Tydzień temu miałam samo usg prenatalne u swojego gina z tym że on nie ma certyfikatu fmf no i wszystko jest okej, też mi wyliczył ryzyka na podstawie samego usg i były niskie. Pozostaje mi liczyć że będę tym przypadkiem gdzie jednak biochemia wyjdzie dobrze 🙁
Ja robiłam pappa i u mnie wyszło wszystko ok. Więc to też nie jest reguła
 
I chyba ten brak reguły tez jest niepokojący. Jednak za mało wiem na temat tej metody, więc już się na ten temat nie wypowiadam ;)
Do mnie USG mega przemawia. Jak zobaczyłam, że jest kość, że przeziernosc dobra, to kamień spadł mi z serca.
 
Super że wyniki dobre i rozumiem że będzie dziewczynka? :D
Ja dzisiaj mam usg i pappa ale właśnie zaczęłam się już nakręcać że pappa w większości wychodzi źle mimo że dziecko jest zdrowe i od samego rana już mam stres że na co mi to było.
Tydzień temu miałam samo usg prenatalne u swojego gina z tym że on nie ma certyfikatu fmf no i wszystko jest okej, też mi wyliczył ryzyka na podstawie samego usg i były niskie. Pozostaje mi liczyć że będę tym przypadkiem gdzie jednak biochemia wyjdzie dobrze 🙁

Właśnie z tego powodu nie zrobiłam testu podwójnego. NIFTY drogie jak pieron, ale uznałam, że skoro nie płacę dodatkowo za lekarza i inne badania (pakiet LuxMed), to na to się szarpnęłam.
Dało mi dużo spokoju.

chociaż prawda jest taka, że już po USG prenatalnym czułam, że wyjdzie dobrze.

no i tak, tak, dziewczynka się urodzi :)
Robiłam Pappa i Nifty, różnice u mnie bardzo duże. Cieszę się,że zrobiłam Nifty,bo niepotrzebnie bym się denerwowała
 
Czytałam u mamyginekolog, że te badania są refundowane w Niemczech. Super byłoby, gdyby Chińczycy sprzedali tę technologię/licencję komuś bliżej i żeby też w Polsce kiedyś było refundowane, czyli „darmowe”. Chociaż w tych przypadkach, w których teraz kieruje się na aminopunkcję. I żeby była tańsza „dla chętnych”.

Bo nie dziwi mnie, że dla wielu osób to cena naprawdę zaporowa :/
 
Czytałam u mamyginekolog, że te badania są refundowane w Niemczech. Super byłoby, gdyby Chińczycy sprzedali tę technologię/licencję komuś bliżej i żeby też w Polsce kiedyś było refundowane, czyli „darmowe”. Chociaż w tych przypadkach, w których teraz kieruje się na aminopunkcję. I żeby była tańsza „dla chętnych”.

Bo nie dziwi mnie, że dla wielu osób to cena naprawdę zaporowa :/
badania z wolnego dna nie jest w stanie zastąpić amniopunkcji. przynajmniej nie na tym etapie zaawansowania. Nadal te badania wyliczają ryzyko, a amnio daje diagnozę.
 
Czytałam u mamyginekolog, że te badania są refundowane w Niemczech. Super byłoby, gdyby Chińczycy sprzedali tę technologię/licencję komuś bliżej i żeby też w Polsce kiedyś było refundowane, czyli „darmowe”. Chociaż w tych przypadkach, w których teraz kieruje się na aminopunkcję. I żeby była tańsza „dla chętnych”.

Bo nie dziwi mnie, że dla wielu osób to cena naprawdę zaporowa :/
Wszystkie badania prenatalne powinny być refundowane. Pappa ogólnie dla mnie to statystyka, więc ją mogliby odpuścić, ale USG pierwszego trymestru, połówkowe i Nifty powinny być dostępne dla każdego.
Zgadzam się,że cena jest strasznie wysoka i jak na nasze realia dla wielu osób to cena zaporowa, zwłaszcza,że badanie robi się w zasadzie na początku ciąży,więc nawet nie ma czasu odłożyć pieniędzy.
 
reklama
Czytałam u mamyginekolog, że te badania są refundowane w Niemczech. Super byłoby, gdyby Chińczycy sprzedali tę technologię/licencję komuś bliżej i żeby też w Polsce kiedyś było refundowane, czyli „darmowe”. Chociaż w tych przypadkach, w których teraz kieruje się na aminopunkcję. I żeby była tańsza „dla chętnych”.

Bo nie dziwi mnie, że dla wielu osób to cena naprawdę zaporowa :/
Jest kilka badan wolnego dna płodu. Nie wszystkie sa robione w Chinach. Na pewno jedno z rodzajów nifty jest robione w Chorwacji, a harmony ma laboratorium w Niemczech.
 
Do góry