reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Właśnie jestem po połówkowym :) 21t1d. Malutka waży już 462g 🥰. Tez zawsze analizowałam wyniki ale z każdą wizytą coraz mniej mnie to zajmuje bo myślę, że dzieci rosną indywidualnie i tymi drobnymi odchyleniami nie ma co się martwić. Ginka nazwała to skokami rozwojowymi.
Co do ruchów to są one takie dość nagłe, inne od przelewania się w jelitach. Na początku takie dosłownie pukanie od środka a teraz to już bardziej czuję ruchy jej ciałka, jak się wierci, jakby przekręca i ociera o mnie, delikatnie mi się brzuch w tych miejscach uwypukla. Nie wiem jak to wytłumaczyć, no czuję jak tam pływa :).
dokładnie tak samo czuje, ale mąż jeszcze nie czuje jak trzyma rękę na brzuchu :(
 
reklama
U mnie 22+5 dni , czuje regularne pukanie raz nawet tatusiowi udało się poczuć 😊 A jak u was dziewczyny z ubraniami ? Macie jakieś fajne sklepy z sukienkami. Ja do tej pory zamawialam z h&m ale wkurza mnie że ich sklepy stacjonarne mają mały wybór , wolałabym jednak przymierzyć niz zamawiać na chybił trafił 🤔
Ja zamawiam przez neta. Kupiłam bardzo fajne dżinsy ciążowe z Lidla, polecam, fajnie wyglądają, leżą, bardzo dobra jakość i super cena ok 50 czy 60 zł z tego co pamiętam. Poza tym zamawiam z Reserved, darmowa dostawa i w większosci przypadków zostawiam bo dobrze ciuchy leżą. Kupiłam też sukienkę w moim normalnym rozmiarze ale się rozciąga więc na ciążę też będzie git :). A w razie czego to nie ma problemu ze zwrotem.
 
U mnie codziennie narzeczony czuje ruchy, mała potrafi mocno kopnąć i się wiercić aż czasem cały brzuch lata 🥰
 
Ja dzisiaj 22+2 tydzień ale mały kopie mnie od 18 tygodnia mniej więcej 😊 ja wyprawki narazie nie kompletuje ale to może dlatego że dwie poprzednie ciąże poroniłam... pewnie zostawię wszystko na ostatnią chwilę😅
 
Właśnie jestem po połówkowym :) 21t1d. Malutka waży już 462g 🥰. Tez zawsze analizowałam wyniki ale z każdą wizytą coraz mniej mnie to zajmuje bo myślę, że dzieci rosną indywidualnie i tymi drobnymi odchyleniami nie ma co się martwić. Ginka nazwała to skokami rozwojowymi.
Co do ruchów to są one takie dość nagłe, inne od przelewania się w jelitach. Na początku takie dosłownie pukanie od środka a teraz to już bardziej czuję ruchy jej ciałka, jak się wierci, jakby przekręca i ociera o mnie, delikatnie mi się brzuch w tych miejscach uwypukla. Nie wiem jak to wytłumaczyć, no czuję jak tam pływa :).
Duza dziewczyna! 😊😊 dziś w końcu poczułam ruchy, wcześniej chyba też byly, ale myślałam że to jelita i nie wpadłam na to, że przecież jelita są teraz przesunięte 😁😁 zaczyna mnie dogadać pierwsza zgaga, dzisiaj zjadłam makaron z twarogiem i było kiepsko :(
 
Duza dziewczyna! 😊😊 dziś w końcu poczułam ruchy, wcześniej chyba też byly, ale myślałam że to jelita i nie wpadłam na to, że przecież jelita są teraz przesunięte 😁😁 zaczyna mnie dogadać pierwsza zgaga, dzisiaj zjadłam makaron z twarogiem i było kiepsko :(
No właśnie wiem, że duża 😁. Zachodzę w głowę po kim to, ja średniego wzrostu i szczupła, tatuś też średniego wzrostu i normalnej budowy, ale cieszę się, niech rośnie zdrowo 🥰.
 
No właśnie wiem, że duża 😁. Zachodzę w głowę po kim to, ja średniego wzrostu i szczupła, tatuś też średniego wzrostu i normalnej budowy, ale cieszę się, niech rośnie zdrowo 🥰.
To najważniejsze ! Słyszałam, ze waga wg usg potrafi być mocno przeszacowana, moja koleżanka na ostatnim usg miała informacje, ze córka będzie ważyć 4000g a urodziła się 3200g 😊
 
reklama
Witam serdecznie i dołączam do grupy :-).
U mnie termin na sam początek lipca, jestem już po polówkowym (21+3) i dzidzia ważyla wtedy 465 g.
A co do ubrań - nigdy nie kupowałam specjalnych ciążowych, najbardziej podpasowaly mi zwykłe legginsy bambusowe PESAIL. Sa bardzo wygodne i kosztują 15 zł. Wiadomo, jakieś mega wytrzymałe nie są, ale u mnie przez nadwagę każde spodnie przecierają się w kroku, a tych przynajmniej nie szkoda.
 
Do góry