reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Taaak, ja od wczoraj popołudniu czuję się o 180 stopni lepiej, już nie wymiotuję i mam tylko male mdlosci, mam większą ochotę na jedzenie i się zastanawiam czy wszystko ok skoro miałam wcześniej takie przeboje [emoji2360]
Ja dzisiaj patrze w kalendarz i minęło dopiero 2 tygodnie od pierwszej wizyty a myslalam ze juz miesiąc [emoji1787][emoji1787] nie wiem jak wytrzymam jeszcze dwa ;0
Swoją drogą czy wy tez tak panikujecie jak zanika jakis objaw ? [emoji2955]
 
reklama
Ja dzisiaj patrze w kalendarz i minęło dopiero 2 tygodnie od pierwszej wizyty a myslalam ze juz miesiąc 🤣🤣 nie wiem jak wytrzymam jeszcze dwa ;0
Swoją drogą czy wy tez tak panikujecie jak zanika jakis objaw ? 🤨
Oj kochana ja bym skakała z radości gdyby ta ciąża była taka sama jak 1,2 i 3.
W tamtych ciążach to tylko przy myciu zębów mi się dźwigało a teraz ciągle mam mdłości.
Najgorsze jest te zmęczenie, ciągle ziewam i teraz moim ulubionym miejscem jest szersza część rogówki. W poprzednich ciążach to byłam pełna energii, po górach chodziłam.W trzeciej ciąży w 8 tyg. to zwiedziłam doline Kościelisko i jeszcze wędrówkę przez jaskinię zaliczyłam i to z dwójką dzieciaczków których na prostej drodze nogi bolały a po stromych skałach skakały jak kozice.
 
Pewnie już pisałaś ale w którym tc już jesteś?
Ja 9tc (8+6) zaraz wchodzę w 10 tc [emoji847].
Też mam krótkie cykle, ale mi pani ginekolog powiedziała, że przy cyklach poniżej 28 dni, bierze się i tak 28.
Dlatego moja aplikacja pokazuje inny dzień porodu (7.07.21) a ginekolog obliczyła inny (12.07.21)[emoji846]. Trochę tego nie rozumiem ale ok. [emoji846]
Dziś mam skończone 7tyg, ostatni okres 7.10. Moja gin policzyła na jakimś kółeczku, wzięła pod uwagę tylko datę okresu i wyszło jej 14.07, natomiast aplikacja flo mi pokazuje 13.07, Preglife 11.07, nie przejmuje się tym bo i tak będę mieć cesarkę pewnie 9tego albo i wcześniej.
Jak myslicie, bez testow genetycznych kiedy mozna rozpoznac plec dziecka? Tak sie zastanawiam :)
W poprzedniej ciąży ginekolog na prenatalnych w 12+3 już mi powiedział że dziewczynka, ja na to że to raczej jeszcze nie pewne a on że on się nie myli no i nie pomylił :) ale to ten co mówiłam że do niego chciałabym i tym razem bo jest guru, niestety na razie nadal nic się nie zwolniło.
 
Ja miesiączkę miałam 18. 09 😂 a cykle mam regularne 28 dni. Tylko coś się w tym przesunelo 🤷‍♀️
No to ja zwykle mam 32-34, a wtedy mialam 28 dni 🤣

Co do zanikania objawow - swiadomie sie nie stresuje, gdzies tam moze podswiadomie mam takie wahania czy na pewno wszystko jest ok. Na poczatku mialam takie mdlosci, ze dramat, teraz mam tylko popoludniami/wieczorami. Zdecydowanie mam tez wiecej energii. I na poczatku troche mnie to zestresowalo, ale w sumie staram sie byc dobrej mysli. Zwlaszcza, ze teraz chodze do lekarza na nfz i nie bede miec juz co wizyte usg (w poradni na usg skierowanie daje lekarz) wiec najpewniej kolejny raz zobacze maluszka 22.12 na prenatalnych :)
 
Według usg 9t5d [emoji6]
Ja z aplikacji teraz 9tc (8+6) , 16.11 byłam na drugim USG i pani ginekolog określiła,
wtedy 6 tydzień (różnica między wyliczaniem z aplikacji ok.1 tydz),
za dwa tyg będę na 3 USG i będzie to 10-11 tydz i tak sobie myślę czy usłyszę serduszko i zobaczę już coś więcej.... Nie mogę się doczekać [emoji846]
 
Dziewczyny, a jak to jest ze zdjęciami z usg na NFZ? Wybaczcie to pierwsza ciąża i się nie orientuje, ale nic nie dostałam a chciałbym mieć :( mam fajnego lekarza przyjmuje bez kolejek w ten sam dzień , ale jak jestem na wizycie to zapominam języka w gębie . Czy coś dostanę i czy warto tez iść do kogoś prywatnie coś ogarnąć ?

Ja chodzę na nfz od początku i dostaję zdjęcia, nawet jak jeszcze serduszka nie było to dostałam. Też mam fajną ginekolog, ale ona z kolei mało mówi i o wszystko wypytuje [emoji3] To może też zapytaj [emoji3]

A co do ćwiczeń, też byłam aktywna i bieganie, szosa, pływanie..a teraz zapał i siły odpadły [emoji85]
 
Czy któraś z Was bierze duphaston? Ja dostałam z względu na torbiel i krwiak lekarz mówił że jak się opakowania skończy to więcej nie brać a coś kolezanka mówiła mi że duphaston należy powoli zmniejszać dawkę żeby nagle nie przerwać. Macie jakies doswiadczenie?
Ja biorę 2x1, mi lekarz póki co każe brać ale ja biorę na podtrzymanie. Kole
Ja dzisiaj patrze w kalendarz i minęło dopiero 2 tygodnie od pierwszej wizyty a myslalam ze juz miesiąc 🤣🤣 nie wiem jak wytrzymam jeszcze dwa ;0
Swoją drogą czy wy tez tak panikujecie jak zanika jakis objaw ? 🤨
Oj tak, od razu nerwy. Ja z natury jestem panikarą a teraz, w tym stanie to jakieś apogeum 😱
 
Ja dzisiaj patrze w kalendarz i minęło dopiero 2 tygodnie od pierwszej wizyty a myslalam ze juz miesiąc 🤣🤣 nie wiem jak wytrzymam jeszcze dwa ;0
Swoją drogą czy wy tez tak panikujecie jak zanika jakis objaw ? 🤨
Ja spanikowałam ostatniej nocy. Dzisiaj próbowałam dostać się do lekarza, ale u pierwszego się okazało, że mnie rejestratorka nie wpisała na wizytę, a u drugiego nie było usg.
Ale już odetchnęłam, bo wysłuchałam detektorem tętno :) I teraz popijam Okocima biały radler z cytryną - gorąco polecam.
 
reklama
Ja dzisiaj patrze w kalendarz i minęło dopiero 2 tygodnie od pierwszej wizyty a myslalam ze juz miesiąc 🤣🤣 nie wiem jak wytrzymam jeszcze dwa ;0
Swoją drogą czy wy tez tak panikujecie jak zanika jakis objaw ? 🤨
Taaak... Ja mam wizytę za tydzień i już się doczekać nie mogę bo znowu mnie na chwilę uspokoi
 
Do góry