reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Ja niestety nie mieszkam w Polsce i nie tak latwo o zmiane lekarza w trakcie ciazy /musi minac kwartal/. Normalnie pewnie bylabym juz u innego.
Odpoczywaj. To wcale nie musiało być po zakupach. Najważniejsze byś jak najwięcej leżała. Ważne, że serduszko bije. Pewnie krwiak się zrobił. Wbrew pozorom to częste w ciąży. Ja już mam w drugiej tak. W pierwszej miałam plamienia a w 14 tyg silne krwawienie i krwiak wypadł. Syn ma prawie 13 lat. W tej ciąży miałam już dwa silniejsze krwawienia. Za drugim razem naprawdę silne i nadal wszystko ok. A plamie praktycznie od początku ciąży. Czyli już prawie 3 miesiące 🤷‍♀️
 
reklama
09.12 pierwsze usg
U mnie mdłości przychodzą falami. Ogólnie jest to dla mnie nowość. W żadnej ciąży nie miałam mdłości. Ale najgorsza jest senność. Super śpię w nocy a w dzień czuję się jak po balandze. Martwią mnie te bóle podbrzusza. Wydaje mi się że od siedzącej na twardych krzesłach pracy. Bo czuję I w pachwinie i w plecach. Tak jakby jajnik.
Przy drugim poronieniu miałam lekko brązowe upławy. Więc nie zawsze żywa krew.

Sent from my VOG-L29 using Forum BabyBoom mobile app
 
09.12 pierwsze usg
U mnie mdłości przychodzą falami. Ogólnie jest to dla mnie nowość. W żadnej ciąży nie miałam mdłości. Ale najgorsza jest senność. Super śpię w nocy a w dzień czuję się jak po balandze. Martwią mnie te bóle podbrzusza. Wydaje mi się że od siedzącej na twardych krzesłach pracy. Bo czuję I w pachwinie i w plecach. Tak jakby jajnik.
Przy drugim poronieniu miałam lekko brązowe upławy. Więc nie zawsze żywa krew.

Sent from my VOG-L29 using Forum BabyBoom mobile app
Jak mocno boli weź nospe. Bóle na początku się zdarzają, macica się rozciąga 😉 ja mam bóle jak na okres. A czasami są takie jakbym ten okres miała.
Ja w pierwszej ciąży dostałam brązowych plamien w 12 tyg. I niestety oznaczały poronienie zatrzymane. Serduszko przestało bić 5 tyg wcześniej. Teraz plamie cały czas a serduszko silne jest. Nie ma reguły.
 
Właśnie moja szwagierka tez rodziła przez cesarkę i tez ja musieli usypiać zwłaszcza , ze urodziła dwa miesiące wcześniej... do teraz rana ja boli i ciężko jej czasami a już 8 mc po... w dodatku rodziła w Niemczech i dla mnie tam maja lepsza opiekę niż u nas, wiec mam nadzieje ze nie bedzie przeciwskazan do naturalnego. Moj narzeczony tez jest bardzo kochany dlatego tak bardzo chciałabym żeby był przy mnie ❤️
Dla mnie najgorsze było to że ja nie wiedziałam że mnie uśpią, wszystko działo się tak szybko. Jak się wybudzałam to nie wiedziałam co się dzieje, gdzie jestem, czy moje dziecko żyje. Milion myśli i pytań a nie mogłam się ruszyć w żaden sposób, odezwać, nic, jak warzywo. Masakra. Później też długo się rana goiła i bolała a później swędziała.
 
Zapytałam lekarza o ćwiczenia w tym jogę w ciąży. Powiedział że ćwiczenia i spacer jak najbardziej tylko bardzo spokojnie i umiarkowanie. Jogę odradzał. Od 14 do 35tc mam brać acard. Ze względu na mój problem z kręgosłupem mam mieć konsultację i zaświadczenie od naurologa czy nie ma jakiś przeciwwskazań do PSN. Poprzednio męczyłam się ponad 14 godzin. Przez miesiąc przytyłam 2kg 🤦🏻‍♀️
 
Problem jest w tym że tu nie kupię nospy. Kiedyś można było ją dostać w Polskim sklepie. My już nie chcieliśmy mieć więcej dzieci. Na początku byliśmy załamani. A teraz przy tych bólach widzę że zaczyna mi zależeć.
Jak mocno boli weź nospe. Bóle na początku się zdarzają, macica się rozciąga [emoji6] ja mam bóle jak na okres. A czasami są takie jakbym ten okres miała.
Ja w pierwszej ciąży dostałam brązowych plamien w 12 tyg. I niestety oznaczały poronienie zatrzymane. Serduszko przestało bić 5 tyg wcześniej. Teraz plamie cały czas a serduszko silne jest. Nie ma reguły.

Sent from my VOG-L29 using Forum BabyBoom mobile app
 
Odpoczywaj. To wcale nie musiało być po zakupach. Najważniejsze byś jak najwięcej leżała. Ważne, że serduszko bije. Pewnie krwiak się zrobił. Wbrew pozorom to częste w ciąży. Ja już mam w drugiej tak. W pierwszej miałam plamienia a w 14 tyg silne krwawienie i krwiak wypadł. Syn ma prawie 13 lat. W tej ciąży miałam już dwa silniejsze krwawienia. Za drugim razem naprawdę silne i nadal wszystko ok. A plamie praktycznie od początku ciąży. Czyli już prawie 3 miesiące 🤷‍♀️
I jak funkcjonujesz? Lezysz duzo? Bo wiadomo obowiazki domowe, dziecko do ogarniecia
 
Rano znow mialam brazowe plamienia, doszedl dziwny bol plecow ktory ciagnie az do kolan. Pojechalam do lekarki, zbadala wygrzebala wacikiem brazowa krew, gadala do siebie "dobrze ze nie czerwona". Zrobila mi usg, ciaza sie rozwija serce bije. Pokazalo 6+4 a z okresu mam 7+0.

Zapisala mi magnez, powiedziala ze czasem tak sie dzieje, ze to natura ze ciaza albo bedzie albo nie. Pytalam o progresteron, wrecz prosilam. Mowilam, ze w Polsce zapisywali na podtrzymanie. A ona ze to nie ma sensu, ze ciaza albo sie rozwinie, albo nie a progresteron nic nie zmieni. Mam lezec i tyle...
Widzialam moja fasoleczke, pulsujace serduszko, ale slowa lekarki i brak leku na podtrzymanie nie daly mi spokoju, boje sie o moja kruszynke. Mowilam lekarce, ze przeciez poronilam wczensiej, ale to dla niej nie ma znaczenia...
Okropnie zimne podejscie :/ przytulam Cie bardzo mocno i trzymam kciuki, zeby wszystko bylo dobrze
 
reklama
Do góry