reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Tylko paracetamol i sztyft na czoło - mega polecam, ja mialam mega migreny i mnie ratował. W boots jest!
A masz zdjęcie jak to wyglada?
Paracetamol. A taka ciekawostka koleżanki lekarz powiedział, że jak czujemy ze zaczyna nas boleć głowa to wypić trzeba 2 szklanki wody. Mi podziałało kilka razy i obyło się bez lekarstw. Oczywiście nie mówię tu o migrenie

Też kiedyś czytałam o tych wszystkich historiach ale tylko się zestresowalqm bardziej
Ja mam stwierdzone już wiele lat temu napięciowe bóle głowy. Jak zaczyna bolec, to boli przez kilka dni. Po wzięciu tabletki mam spokój na pare godzin i znów boli. W nocy jak nie wezmę tabletki to spie na siedząco bo na leżąco to jest taki bol że nie jestem w stanie wytrzymać 😔 coś strasznego.
 
reklama
Hej dziewczyny. Mam dziś teleporadę u internisty w medicover. Myślicie, że da mi L4 do czasu wizyty u ginekolog (następny piątek)? Nie czuję się na siłach jechać do biura i pracować z klientami 8 h...
 
Hej dziewczyny. Jestem juz po badaniach krwi i niestety wyszło ze mam cukrzyce ciążową na czczo cukier 109 a po godzinie 184 wiec obie wartości przekroczone. Juz myslalam że udaje mi się dietą wyregulować no zobaczymy bo dziś na czczo cukier 88 czyli w normie. Po posiłkach jest w normie więc chociaż ten początek uda się może dietą uregulować.
Silence85 bardzo się cieszę że już po krwiaku będziesz w końcu mogła odetchnąć.
Mi udało się zapisać na prenatalne na 30 grudnia ale jak liczę to juz moze być za późno bo wg miesiączki jestem już w 9t5d a wg usg z poniedziałku juz 9t4d wiec za 26 dni to juz może być za późno. Zresztą robię nifty pro i jeśli będzie coś nie tak od razu zrobię amnio już bez zabawy w pappa bo dla mnie to mało wiarygodna statystyka. Wiem że nifty to tez statystyka ale dokładniejsza. Dodałam się na fb do grupy Badania prenatalne w ciąży: USG prenatalne, genetyczne, amniopunkcja, pappa, terminacja i wczoraj sobie poczytałam te historie i oczywiście nocka z głowy. A chciałam tylko się dowiedzieć trochę o tych testach sanco, nifty itp.
Trzeba być dobrej myśli i już. Pozdrawiam Was dziewczyny[emoji846]
Nie wyobrażam sobie nie zrobić porządnego usg genetycznego w ciąży. To dla mnie tak naprawde moment być albo nie być danej ciąży. Pappa teraz już nie będę robić, bo mam zaufanie do genetyka. A gdyby coś było nie tak, to też leciałabym na amnio.
 
A masz zdjęcie jak to wyglada?

Ja mam stwierdzone już wiele lat temu napięciowe bóle głowy. Jak zaczyna bolec, to boli przez kilka dni. Po wzięciu tabletki mam spokój na pare godzin i znów boli. W nocy jak nie wezmę tabletki to spie na siedząco bo na leżąco to jest taki bol że nie jestem w stanie wytrzymać 😔 coś strasznego.
 

Załączniki

  • Screenshot_20201204-112108_Google.jpg
    Screenshot_20201204-112108_Google.jpg
    263,8 KB · Wyświetleń: 46
A zostawić ci badanie krwi 21.12?
@kolor nadzieji dopisz mi 21.12 wizyta z usg u lekarza prowadzącego. A 30.12 zmień usg na usg prenatalne. Z góry dziękuję[emoji8]

Byłam dzisiaj na badaniach. Niestety wyniki odbiorę dopiero za półtorej tygodnia. Najbardziej boję się o cukier, bo przed ciążą robiłam i wystzedł mi podwyższony, chociaż od kilku miesięcy ograniczam węglowodany i ogólnie zmieniłam dietę na zdrowszą. Poprzednie wyniki pokazały też początki anemii, więc trochę się denerwuje, no ale zobaczę, co mi teraz wyjdzie.
Od dwóch dni mdłości jakoś tak ucichły, brzuch pobolewa trochę, nie mam żadnych plamień, choć wcześniej miałam takie delikatne brązowe (zapewne od krwiaka)
Aktualnie u mnie 8+4tc.
 
Dziewczyny, bo ja wczoraj po wizycie od razu zapisywalam się na to usg pierwszego trymestru, to badanie jest obowiązkowe czy to jest to samo co usg genetyczne? Bo zgłupiałam w rejestracji. W gabinecie moja pani dr mówiła, że właśnie na tym usg sprawdza się czy dzidzia nie ma wad genetycznych a do tego mogę dokupić test pappa. A w rejestracji usłyszałam że koszt usg i pappa to 620zl i że mój pakiet allianz nie obejmuje tego usg pierwszego trymestru co dla mnie jest dziwne bo to obowiązkowe i powinien obejmować.
bardzo możliwe że nie obejmuje, ja teraz w PZU nie mam, w poprzednich ciążach jak miałam Lux med też nie było. Na NFZ też jest bezpłatne tylko ze wskazaniami...
@kolor nadzieji zebrałam się przymierzyłam spodnie i wg mnie ok, u mnie tak gumka na górze narazie jeszcze odstaje od ciała. Dobry mam rozmiar, który noszę normalnie. Większych już mi się nie chciało zakładać, ale może wieczorem zarzucę 🙈 dopisz mi proszę USG prenatalne 22.12 i wizytę 18.12
 
Dziewczyny, bo ja wczoraj po wizycie od razu zapisywalam się na to usg pierwszego trymestru, to badanie jest obowiązkowe czy to jest to samo co usg genetyczne? Bo zgłupiałam w rejestracji. W gabinecie moja pani dr mówiła, że właśnie na tym usg sprawdza się czy dzidzia nie ma wad genetycznych a do tego mogę dokupić test pappa. A w rejestracji usłyszałam że koszt usg i pappa to 620zl i że mój pakiet allianz nie obejmuje tego usg pierwszego trymestru co dla mnie jest dziwne bo to obowiązkowe i powinien obejmować.
To są właśnie badania prenatalne I trymestru.
Może ich nie być w pakiecie. Niestety nie są one obowiązkowe, dlatego często trzeba za nie płacić.
Ja na szczęście mam je w pakiecie z Medicover.
Jak mogę coś doradzić to sprawdź tylko czy lekarz, do którego się zapisałaś ma odpowiedni certyfikat. Z ciekawości wrzuciłam w google badania prenatalne w moim mieście i szok... Cześć lekarzy, nie na na liście. Nie mówię,że się nie znają czy są złymi lekarzami. U jednego nawet dziewczyny polecały (plus też, że sporo taniej), ale jak już mamy płacić to chociaż dobrze wiedzieć komu i mieć chociaż trochę zaufania do lekarza.
 
Już się dowiedziałam. Moja placówka nie ma umowy z allianz na wykonywanie usg 1 trymestru. Generalnie mam to w pakiecie i mogę np zrobić w enel med. Ale jako że chce też pappa to muszę zapłacić i za usg i za pappa.
bardzo możliwe że nie obejmuje, ja teraz w PZU nie mam, w poprzednich ciążach jak miałam Lux med też nie było. Na NFZ też jest bezpłatne tylko ze wskazaniami...
@kolor nadzieji zebrałam się przymierzyłam spodnie i wg mnie ok, u mnie tak gumka na górze narazie jeszcze odstaje od ciała. Dobry mam rozmiar, który noszę normalnie. Większych już mi się nie chciało zakładać, ale może wieczorem zarzucę 🙈 dopisz mi proszę USG prenatalne 22.12 i wizytę 18.12
To są właśnie badania prenatalne I trymestru.
Może ich nie być w pakiecie. Niestety nie są one obowiązkowe, dlatego często trzeba za nie płacić.
Ja na szczęście mam je w pakiecie z Medicover.
Jak mogę coś doradzić to sprawdź tylko czy lekarz, do którego się zapisałaś ma odpowiedni certyfikat. Z ciekawości wrzuciłam w google badania prenatalne w moim mieście i szok... Cześć lekarzy, nie na na liście. Nie mówię,że się nie znają czy są złymi lekarzami. U jednego nawet dziewczyny polecały (plus też, że sporo taniej), ale jak już mamy płacić to chociaż dobrze wiedzieć komu i mieć chociaż trochę zaufania do lekarza.
 
reklama
Do góry