reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

hej u nas jest konflikt. trzeba monitorować poziom przeciwciał. ja zamierzam to robić co miesiąc bo już byłam w ciąży. Ale w pierwszej ciąży podobno nie ma to znaczenia. I tak w 28tc powinni oznaczyć przeciwciala.
Dzięki za odpowiedź, zastanawiałam się właśnie jak często trzeba to sprawdzać 🙂 Wszyscy mi mówią, że w pierwszej ciąży wszystko powinno być okej a ja jednak trochę się martwię. Ale ten strach to już pewnie zostanie, bo ja za każdym razem wyobrażam sobie najgorsze 😔 Dostałaś zastrzyk po porodzie w pierwszej ciąży i czy badali po urodzeniu grupę krwi dziecka?
 
reklama
Dzięki za odpowiedź, zastanawiałam się właśnie jak często trzeba to sprawdzać 🙂 Wszyscy mi mówią, że w pierwszej ciąży wszystko powinno być okej a ja jednak trochę się martwię. Ale ten strach to już pewnie zostanie, bo ja za każdym razem wyobrażam sobie najgorsze 😔 Dostałaś zastrzyk po porodzie w pierwszej ciąży i czy badali po urodzeniu grupę krwi dziecka?
ja niestety po poronieniach, ale za każdym razem dostawalam zastrzyk z immunoglobuliną, to jest standardowe dzialanie. Pogadaj z lekarzem, może wcześniej zrobi Tobie badanie, ale w pierwszej ciąży to nie powinno się nic dziać.
 
ja niestety po poronieniach, ale za każdym razem dostawalam zastrzyk z immunoglobuliną, to jest standardowe dzialanie. Pogadaj z lekarzem, może wcześniej zrobi Tobie badanie, ale w pierwszej ciąży to nie powinno się nic dziać.
Bardzo mi przykro, ale teraz będzie już tylko lepiej 🙂 Nie będę jakoś wychylać się przed szereg, mam jutro wizytę u mojego gin, porozmawiam z nim jak planuje postępować. Myślę tylko, że zaraz po porodzie zdecyduję się na oznaczenie grupy krwi dziecka, może akurat odziedziczy tego minusa po mnie 😃
 
U mnie lekarka spytała czy chce wiedzieć. Mi na badaniach bardzo brakowało partnera, szkoda ze przez obecna sytuacje ze nie można byc z osoba towarzysząca.
Z obecnością partnera jest różnie. U mojego ginekologa prowadzącego nie ma mowy, żeby ktoś ze mną był na USG. Jak zapytałam w gabinecie gdzie robiliśmy prenatalne to pan ginekolog z uśmiechem otworzył drzwi i zaprosił męża do środka. Ten mój chłop był tak zestresowany, gorzej niż na ślubie, ale jak zobaczył dziecko na monitorze i usłyszał serduszko to widziałam jak mu się oczy świeca. Tak się potem chwalił wszystkim, że był i widział 😃 Jestem wdzięczna, że ktoś pozwolił Nam być razem, mąż choć trochę poczuł, że to się dzieje faktycznie. A co do płci to też zapomnieliśmy zapytać, podpytam teraz na wizycie mojego gina co tam typuje, chociaż ja jestem przekonana, że to dziewczynka 😊
 
Dziewczyny czy może którejś z was wyszła już niestety cukrzyca ciążowa na tak wczesnym etapie? Ja obecnie 12tc, jestem już po krzywej cukrowej i po obciążeniu wyniki idealne, ale na czczo znowu ok 100... Mam już skierowanie do diabetologa [emoji45]
 
Dziewczyny czy może którejś z was wyszła już niestety cukrzyca ciążowa na tak wczesnym etapie? Ja obecnie 12tc, jestem już po krzywej cukrowej i po obciążeniu wyniki idealne, ale na czczo znowu ok 100... Mam już skierowanie do diabetologa [emoji45]
U mnie tak samo. Też tylko na czczo wynik podwyższony
 
Byłaś już u diabetologa? Strasznie się obawiam insuliny na noc i całego zamieszania z dietą...
Idę w czwartek. Szczerze Ci powiem,że jeśli nie będę przekraczać strasznie cukru na czczo to nie zgodzę się na insulinę, zwłaszcza jeśli po jedzeniu będzie ok. Zresztą tak od razu nie dają insuliny, najpierw dieta.
W poprzedniej ciąży też miałam cukrzycę na takiej zasadzie jak teraz- czasami na czczo cukier przekroczony, diety specjalnie nie pilnowałam (wiadomo,że nie objadałam się, ale jak miałam ochotę na czekoladę to sobie nie odmówiłam) i było ok.
 
Idę w czwartek. Szczerze Ci powiem,że jeśli nie będę przekraczać strasznie cukru na czczo to nie zgodzę się na insulinę, zwłaszcza jeśli po jedzeniu będzie ok. Zresztą tak od razu nie dają insuliny, najpierw dieta.
W poprzedniej ciąży też miałam cukrzycę na takiej zasadzie jak teraz- czasami na czczo cukier przekroczony, diety specjalnie nie pilnowałam (wiadomo,że nie objadałam się, ale jak miałam ochotę na czekoladę to sobie nie odmówiłam) i było ok.
To moja pierwsza ciąża więc się naczytałam już sporo niestety. Ja dopiero jutro będę próbowała się umówić, zobaczymy na kiedy jakiś termin będzie. Mam nadzieję że u mnie skończy się tak jak u Ciebie, póki co z ciekawości mierze co rano na czczo od kilku dni i mam zawsze 90-105 max. Przed ciążą zero problemów z cukrem
 
reklama
To moja pierwsza ciąża więc się naczytałam już sporo niestety. Ja dopiero jutro będę próbowała się umówić, zobaczymy na kiedy jakiś termin będzie. Mam nadzieję że u mnie skończy się tak jak u Ciebie, póki co z ciekawości mierze co rano na czczo od kilku dni i mam zawsze 90-105 max. Przed ciążą zero problemów z cukrem
Jak te poziomy będą wysokie to wiadomo, nie będzie wyjścia, ale przy takich nie ma co panikować.
Kwestia też podejścia diabetologa. Ja jak do jednego trafiłam i dostałam wytyczne co i jak to stwierdziłam,że zagłodzę siebie i dziecko. Najważniejsze to nie popadać w skrajności.
Jeśli idziesz na NFZ to jako ciężarna musisz dostać termin w przeciągu 7dni od zgłoszenia się do poradni.
 
Do góry