reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Byłam ostatnio na wizycie kontrolnej i zaskoczyło mnie to, że mój gin preferuje w 14 tygodniu USG dopochwowe. Niby normalnie, ale jakoś tak nastawiłam się, że już przez brzuch będziemy się podglądać 🙂 Zapytałam też o płeć co umknęło mi na prenatalnych, ale nasza mysza była tak ruchliwa, że nie dała sobie zrobić ladnego zdjęcia a co dopiero zobaczyć co ma między nóżkami 😃 Fikała jak koziołek, ale dobrze, że wszystko w porządku. Czekam teraz na kolejną wizytę i połówkowe, żeby potwierdzić swoje przypuszczenia co do płci 🙂

Witam wszystkie nowe lipcowe mamusie 🙂

Ja byłam dzis 13+3 i też dopochowo ale to ze względu na to, że gin chciała pooglądać jeszcze szyjke, oprócz tego mialam badanie ginekologiczne, jak pani doktor powiedziała po to żeby też zbadać szyjke, zobaczyć śluz, bo może być jakaś infekcja której nie czuję.
 
reklama
Przy jakich wartościach gin skierował was na krzywa cukrową? Jestem w 12 tyg. I mam za tydzień robić krzywą bo dwa razy (w 7 i 9 tyg) wyszła mi na czczo glukoza 92 i 97. W ciągu dnia mam 85 glukozy 2 godziny po posiłku. Wcześniej przed ciążą miałam takie same wartości glukozy i nikt nie kierował mnie na krzywą czy kierował do diabetologa. Jak u Was to wygląda?
Mi z krwi na czczo wyszło 95 i dał skierowanie na krzywą i na niej na czczo wyszło 99. W ciąży są dużo bardziej restrykcyjne wartości niestety

Mi po obciążeniu glukoza wyniki wychodzą idealne, tylko na czczo są problemy.
 
Mi z krwi na czczo wyszło 95 i dał skierowanie na krzywą i na niej na czczo wyszło 99. W ciąży są dużo bardziej restrykcyjne wartości niestety

Mi po obciążeniu glukoza wyniki wychodzą idealne, tylko na czczo są problemy.
Czy masz jakąś dietę? Przyjmujesz jakieś leki? Co Tobie doradził gin?
 
Przy jakich wartościach gin skierował was na krzywa cukrową? Jestem w 12 tyg. I mam za tydzień robić krzywą bo dwa razy (w 7 i 9 tyg) wyszła mi na czczo glukoza 92 i 97. W ciągu dnia mam 85 glukozy 2 godziny po posiłku. Wcześniej przed ciążą miałam takie same wartości glukozy i nikt nie kierował mnie na krzywą czy kierował do diabetologa. Jak u Was to wygląda?
Ja jestem w 13 tyg . Glukozę na czczo miałam robiona w 9 tyg i miałam 90 i narazie gin nigdzie mnie nie kierował. Powiedział że jeszcze się zmieściłam w normach.
 
Ja byłam dzis 13+3 i też dopochowo ale to ze względu na to, że gin chciała pooglądać jeszcze szyjke, oprócz tego mialam badanie ginekologiczne, jak pani doktor powiedziała po to żeby też zbadać szyjke, zobaczyć śluz, bo może być jakaś infekcja której nie czuję.
Ja jestem badana ginekologicznie na każdej wizycie tak jak mówisz. Lepiej dmuchać na zimne i niech sprawdzi czy wszystko okej 🙂. Miesiąc wcześniej USG miałam dopochwowe jak i przez brzuch, teraz tylko dopochwowo. Nie wiem jak Wy, ale ja na początku czułam sie trochę niekomfortowo ma wizycie. Kiedyś wizyta raz na jakiś czas, poszłam, przeżyłam i zapomniałam. A jak zaszłam w ciążę to wizyta na początku co 2 tygodnie i zawsze zawstydzona byłam tym bardziej, że zmieniłam swoją panią ginekolog na nowego, nieznanego mi pana ginekologa. Mąż się śmieje, ale jak mówię, że zapiszę go do urologa i będzie musiał się rozebrać to już nie cwaniakuje 😃
 
Przy jakich wartościach gin skierował was na krzywa cukrową? Jestem w 12 tyg. I mam za tydzień robić krzywą bo dwa razy (w 7 i 9 tyg) wyszła mi na czczo glukoza 92 i 97. W ciągu dnia mam 85 glukozy 2 godziny po posiłku. Wcześniej przed ciążą miałam takie same wartości glukozy i nikt nie kierował mnie na krzywą czy kierował do diabetologa. Jak u Was to wygląda?
W ciąży trzeba mierzyć godzinę po posiłku. Norma jest do 140.
 
reklama
Ja dostałam skierowanie przy wartości 96 w 9 tygodniu [emoji2372]
Przy jakich wartościach gin skierował was na krzywa cukrową? Jestem w 12 tyg. I mam za tydzień robić krzywą bo dwa razy (w 7 i 9 tyg) wyszła mi na czczo glukoza 92 i 97. W ciągu dnia mam 85 glukozy 2 godziny po posiłku. Wcześniej przed ciążą miałam takie same wartości glukozy i nikt nie kierował mnie na krzywą czy kierował do diabetologa. Jak u Was to wygląda?
 
Do góry