reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Kobietki rodzimy w lipcu wiec raczej już ciepło będzie , jakie ubranka kupujecie dla dziewczynki i w jakich rozmiarach i w jakich ilościach, i coś cieplejszego tez? , bo już tyle czasu minęło od pierwszego porodu (6 lat) i całkiem zapomniałam co i jak..
 
reklama
@Holle, ja mam sporo bodziaków i pajaców po wcześniejszej dwójce dzieci, ale wg mnie minimum to 4 sztuki, choć osobiście wolę więcej, żeby nie prać codziennie.
Rozmiar, głównie 56, choć mam tez 1-2 sztuki 50.
Pampersy 1, tylko do odpadnięcia pępka, potem od razu 2. To zalecenie ortopedy, wtedy bioderka są szeroko rozmieszczone i mniejsze ryzyko wad.
 
@Holle, ja mam sporo bodziaków i pajaców po wcześniejszej dwójce dzieci, ale wg mnie minimum to 4 sztuki, choć osobiście wolę więcej, żeby nie prać codziennie.
Rozmiar, głównie 56, choć mam tez 1-2 sztuki 50.
Pampersy 1, tylko do odpadnięcia pępka, potem od razu 2. To zalecenie ortopedy, wtedy bioderka są szeroko rozmieszczone i mniejsze ryzyko wad.
Rozumiem że te pampersy 1 i 2 różnią się wysokością czy szerokością tak? OMG ja nic nie wiem o niemowlakach 🥺
 
Jutro idę na wizytę, to dopytam i coś na te zaparcia i wzdęcia. My wybraliśmy wózek Bebetto Flavio 2020, też się kompletnie nie znaliśmy, ale poszliśmy do salonu wózków i tam nam więcej wytłumaczyli. Jest w dość dobrej cenie bo kosztuje około 1900 zł, ma bardzo lekką gondole i bardzo łatwo odpinana co było dla mnie ważne i ogólnie jest dość lekki :) a fotelik chcemy Avionaut Pixel też że względu na to, że jest super lekki i bardzo bezpieczny, ma fajne wkładki dla noworodków.
Hej. Spróbuj podjechać do jakiegoś salonu gdzie dopasowują foteliki zanim kupisz avionaut. Tez go chciałam, albo coral- nawet lżejszy, ale stanowczo nam odradzono do naszych aut. Z tego co wiem to one nie pasują do wiekszosci - nie wiem dlaczego ktoś to tak zaprojektował. Dziecko podobno się zapada i jak kanapa ma katy to nie da się tego baza zniwelować i dziecko się poddusza w czasie drogi. Tez zależy czy bedziesz jeździć tylko w krótkie trasy (10min) czy jednak gdzieś dalej.
 
Hej. Spróbuj podjechać do jakiegoś salonu gdzie dopasowują foteliki zanim kupisz avionaut. Tez go chciałam, albo coral- nawet lżejszy, ale stanowczo nam odradzono do naszych aut. Z tego co wiem to one nie pasują do wiekszosci - nie wiem dlaczego ktoś to tak zaprojektował. Dziecko podobno się zapada i jak kanapa ma katy to nie da się tego baza zniwelować i dziecko się poddusza w czasie drogi. Tez zależy czy bedziesz jeździć tylko w krótkie trasy (10min) czy jednak gdzieś dalej.
Kurcze, to muszę się rozejrzeć za czymś innym... Pan w salonie chwalił ten fotelik :(
 
Kurcze, to muszę się rozejrzeć za czymś innym... Pan w salonie chwalił ten fotelik :(
Ale może do Twojego auta pasuje. Najlepiej poprosic o poradę w firmach co się tym zajmują. Ja wysyłałam zapytanie do 8 gwiazdek, bo niestety nie moge podjechać osobiście. Ale jest więcej takich specjalistycznych doborow fotelików. Moze znajdziesz cos w swojej okolicy.
 
@Matylda126 , akurat pampersy rozmiar 1 i 2 niedużo się różnią wielkoscią. 1 sa 2-5 kg, a 2 to 3-6 kg. Więc teoretycznie przy większym dziecku np. 4 kg można od razu zacząć od rozmiaru 2.
Ja korzystam z 1 tylko do czasu odpadniecia kikuta pępowiny, bo 1 są krótsze jeśli chodzi o wysokość, a kikuta nie należy zasłaniać pampersem, więc jest łatwiej.
Ale od ortopedy wiem, żeby przy malutkich dzieciach raczej szybko zmieniać rozmiary pampersow na większe, z uwagi na ułożenie bioderek (nie czekać do 5 kg, żeby przestać nosić rozmiar 1, ale jeśli po odpadnieciu kikuta dziecko waży ok 4 kg, to spokojnie juz można zakładać rozmiar 2). Po prostu w większym rozmiarze bioderka są szerzej rozmieszczone, a to bardzo ważne u noworodków i niemowląt. Tak samo jak tzw. pozycja na żabę do ok 3 miesiąca życia dziecka.
 
Kobietki rodzimy w lipcu wiec raczej już ciepło będzie , jakie ubranka kupujecie dla dziewczynki i w jakich rozmiarach i w jakich ilościach, i coś cieplejszego tez? , bo już tyle czasu minęło od pierwszego porodu (6 lat) i całkiem zapomniałam co i jak..
Ja kupiłam jak narazie takie ciuszki :
5x body na krótki rękaw r. 56
5x body na długi rękaw r. 62
5x legginsy r. 56
5x spodenki r. 62 (takie długie)
4x kaftanik r 56
1x pajacyk r 56
1x półśpiochy r. 56
Kilka par skarpetek
Z takich podstawowych ciuszków na początek na pewno jeszcze trzeba dokupić czapeczki, niedrapki , pewnie śpiochy, półśpiochy i pajace, bluzę, sweterek i może ze dwie pary ocieplanych pajaców (??)
A w razie czego na bieżąco można będzie dokupić :).

Poza tym dostałam jeszcze parę ciuszków od znajomej też jakoś w rozmiarach 56-68.
 
reklama
Ja jak na razie mam
3x body na krótki rekawek 50-56
1x półśpiochy 50-56
5x body na krótki rękaw rozmiar 56
5x body 3/4 rozmiar 56
5x body na dlugi rękawek również rozmiar 56
4x spodenki 56
1x półśpiochy 56
2x pajac 56
2x pajac 62
3 czapeczki
2 pary niedrapek
Skarpetki
Bluze 62
Bluzeczkę na długi rękawek 62
Muszę przestać robić zakupy, bo K nie zdąży wszystkiego wynosić 😁
 
Do góry