reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

dziewczyny a jakie objawy miałyście na początku? Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy mnie jednak coś bierze. Wczoraj wieczorem dostałam goraczki 38 stopni i doszedl lekki katar. Gorączkę zbiłam paracetamolem wczoraj i dzisiaj. Ogolnie czuje sie okej jak mi temperatura spadnie. Smak i węch mam
Mnie nagle ścięło z nóg tzn ból mięśni nóg jak silne zakwasy a potem już ból całego ciało aż skóra mnie bolała. I temp. Zrobiłam domowy test i wyszedł pozytyw wiec pojechałam na test normalny i potwierdził.
 
reklama
Cześć dziewczyny długo się zastanawiałam czy dołączyć ale może przyniesiecie mi szczęście. Jestem w 6t4d ciąży. Termin mam mniej więcej na 14-16 lipca różnie jakoś mi to liczy. O ta ciąże starałam się trzy lata i w końcu się udało. Mam już synka ma 4 latka i 10 mcy. Jestem po przejściach. Dwa tygodnie temu na usg ujrzałam piękny zarodek. Dzisiaj miałam mieć usg serduszkowe ale wczoraj załapałam covida i zaczęłam plamić. Na szczecie serduszko bije i dzidzia żyje ale zaczęła się odrywać kosmówka. Mam wiec zalecone leżenie. Dostałam tez leki. Poza tym jestem przez chorobę taka słaba ze i tak leze plackiem i staram się nic nie robić. Mam nadzieje se mimo problemów uda mi się szczęśliwie donosić ta ciąże. Jestem tutaj właśnie dlatego ze w to wierze. Gratuluje wam wszystkim ciąż serduszek i pięknych bet. Mam nadzieje ze będziemy się tutaj wspierały i przeżyjemy razem wiele pięknych chwil.
Ja też ma covid , ale jeszcze nie wiem co z ciążą. Dostałaś jakieś leki właśnie na wirusa?
 
Mnie nagle ścięło z nóg tzn ból mięśni nóg jak silne zakwasy a potem już ból całego ciało aż skóra mnie bolała. I temp. Zrobiłam domowy test i wyszedł pozytyw wiec pojechałam na test normalny i potwierdził.
ja czuję się bardziej przeziębiona 🤔. Moj stary jak miał covida w marcu to o ile dobrze pamietam to nie miał siły nawet wstać z łóżka no i smaku o węchu nie miał. Podpytam go jak wstanie o dokładne objawy. Ale już sie naczytałam, ze przy covidzie dziecko jest bezpieczne, wiec to mnie uspokaja
 
Dziewczyny, czy Wam też jest tak potwornie zimno na początku ciąży?🥶 Ubrałam dzisiaj do pracy 3 sweterkowe bluzki i i tak zmarzłam.. nie mogę się rozgrzać. Czytałam że wyższy poziom progesteronu powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych przez co krążenie spowalnia i chyba to jest powód.. Jestem ciekawa czy też tak macie🥺
Zauwazylam ze ciagle mi zimno w dłonie i stopy. W lozku normalnie nie mogę ich rozgrzać a zwykle spałam odkryta bo zawsze mi ciepło było.
Mam taką nadzieję. Naczytałam się na zapas czy covid wpływa na ciążę i na szczęście nie ma po nim powikłań.

Coś czuję, ze jeszcze chwila i mnie wymioty dopadną. Nigdy nie mam problemu z myciem tylnych zębów, a dzisiaj rano i wieczorem normalnie mnie cofało. Zrobiłam sobie zapobiegawczo 😂 mleko z miodem i czosnkiem i jak tylko poczułam ten zapach to zrobilo mi sie niedobrze. Łyżeczka kilka łyków wzięłam, ale wiecej nie dalam rady. A jak mi sie czosnek odbijał to od razu mnie mulilo 😂😂😂
to ja tak miałam w pierwszej ciąży… no nie mogłam być zębów bo od razu wymioty 😅 na szczęście po jakimś czasie przeszło…

@Ann91 @Lauantai @CiagleNiewyspana zazdroszczę Wam dziewczyny. Ja dopiero 6+1 dzisiaj. Czekam na pierwsza wizytę do 7 grudnia i może wtedy będę bardziej spokojna 😊 a jak dobije do 9-10 tygodnia to powoli będzie można całkiem wyluzować… chyba
 
Nie dostałam leków. Jedynie paracetamol na gorączkę. Mam badac się pilulsoksymetrem 8 razy dziennie jak spadnie poniżej 95 albo np zdarzy się 92 to dzwonić do szpitala. Dużo pic i jesc po troszku co dwie godziny i ćwiczyć oddech. Tyle z zaleceń. Jakie masz objawy? Twój ginekolog wie?
Tak dzwoniłam do niego jak tylko miałam pierwsze objawy. Też mam brać paracetamol na gorączkę . Ale mam cały czas 37.3. wczoraj straciłam węch i smak-dziwne uczucie . Mam katar, ból głowy. No i jeśli zacznie się gorączka to mam jeść antybiotyk . A po kwarantannie do ginekologa
 
Tak dzwoniłam do niego jak tylko miałam pierwsze objawy. Też mam brać paracetamol na gorączkę . Ale mam cały czas 37.3. wczoraj straciłam węch i smak-dziwne uczucie . Mam katar, ból głowy. No i jeśli zacznie się gorączka to mam jeść antybiotyk . A po kwarantannie do ginekologa
Antybiotyk? O a jaki? Ja miałam
Najwyższa temp
38 ale już mi dokuczała wiec wzięłam paracetamol przy niższej nie brałam. Który u ciebie tydzień?
 
Summamed . Ale jak dzwoniłam do na teleporade do rodzinnego to przepisał mi jakiś inny bo twierdził że to taki "summamed " dla ciężarnych . Więc nie kupiłam . Jeśli będę potrzebować to zadzwonię do ginekologa czy taki może byc.
 
Cześć dziewczynki 😉 tydzień się nie odzywałam ale czytam Was cały czas, starałam się wyluzować trochę ale średnio mi to wyszło 🤦‍♀️ U mnie dziś 6+1. Powiem Wam że cały tydzień czuje się dziwnie, to moja pierwsza ciąża i to bliźniacza z tego co było widać na 1 USG. Pocieszcie mnie że też tak macie i nie mam się czym martwić. Że Wam zimno to już przeczytałam więc to mnie uspokoiło, bo przez 2-3 dni myślałam że jakaś choroba mnie bierze, raz duszno, uderzenia gorąca, potem osłabienie i dreszcze. Nie mam gorączki, raz się zdarzyło 37 ale podobno w ciąży to normalna temperatura. Do tego mam mnóstwo śliny, masakra... no i popołudniami jak wrócę z pracy obowiązkowo drzemka. Od kawy czarnej mnie odrzuciło, póki co nie wymiotowałam ale często czuje że mnie muli. Najchętniej to bym leżała. Zastanawiam się czy nie isc już moze na l4. Uff to by było na tyle.
 
reklama
Do góry