reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
Nie dawać wody, to już rozszerzanie diety, a to wg zaleceń należy robić po 6mcu życia. Podanie wody tak małemu dziecku może skończyć się niezłym przeczyszczeniem. Czytałam, że podanie ŁYŻKI wody pomaga jeśli dziecko ma problem z wypróżnieniem sie. To ja sobie nie wyobrażam jakich boleści może dostać maluch jak zostanie "przepity" woda...

Sprawdzałaś gdzie na siatkach centylowych jest Twoje dziecko? Moje też tyle przybiera (a nawet 1,7) a jesteśmy głównie kp i dalej mieścimy się w siatce. Mój syn już podwoił swoją wagę urodzeniową, a powinien dopiero w 4 lub 5mcu. Nosi już rozmiar 68, a ma tylko 10 tygodni. I wszyscy mówią, że to też ok. Po prostu teraz dużo urośnie i przytyje, a jak zacznie być mobilny to schudnie i spowolni się przybieranie.
idź do dobrego pediatry, na razie nie słuchaj położnej, która nie zapoznała się z nowymi wytycznymi...
Tak tak wodę dawałam jak cierpiał na zaparcia. Po dwóch dniach nie było żadnych problemów a wypił naprawdę mało wody. Były wtedy upały a i tak nie chciał pić wody.

Jest małym glodomorkiem ale z drugiej lepiej że więcej przytył niż jakby za mało miał wagi
 
Cześć mamusie 🥰 jak tam u was? Jak dzieciaczki??
U mnie jakis kryzys z jedzeniem, nie wiem czy to jakis skok rozwojowy czy co bo wlasnie skonczyla 3 miesiace. Mala sie kreci przy jedzeniu ze ciezko ja nakarmic, jedynie jak juz przysypia to spokojnie zje. Poza tym zaczela byc coraz bardziej komunikatywna, duzo sie usmiecha. Jak wczesniej wozek parzyl tak teraz zasypia tylko w wozku. Nocki tez coraz gorsze, niby spi a kreci sie strasznie,potem przebudza szuka smoczka... Mam nadzieje ze sie to uspokoi ;-)
 
A poza katarkiem to bawimy się super, mały jest bardzo spokojny, sami nie wiemy po kim 😁😁 godzina 18 idziemy się myć jeść i spać. Godzina 19 mama ma czas dla siebie. Taka rutyna nam się ułożyła praktycznie sama. Jedyne z czym się męczymy jeszcze to brzuszek ale jest już lepiej .
 
reklama
A wlasnie tez macie taki wilczy apetyt po porodzie? Bo ja jem duzo wiecej niz w ciazy i troche mnie to przeraża. Musze sie troche ogarnac :-)
a co to jest apetyt ?🤔
Ale nie no, serio, ja ostatnio mogłabym w ogóld nie jeść i pić tylko kawę 🤭🙈
U nas mały od ... 🙄 +/- 10 tygodnia spał po 2h- max 3h .
Po 12tyg myśleliśmy że jest przełom bo spał bite 5h, potem 3 i nad ranem 2h.
A od 14tygodnia ( jutro kończymy 16t )
mały idzie spać o 19 ( to już jest takie max jego wytrzymałości ) a ja o tej porze za chiny nie zasnę 🙈, potem pobudka około 23, o 2 i o 4 mamy już koniec ze spaniem.
A ja w dzień nie odsypiam bo nie potrafię 😄😭
Jeść mi się ostatnio w ogóle nie chce. Jem ... no bo muszę 🙈
 
Do góry