reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Daj spokój, są rzeczy na które nie mamy wpływu chociaz bardzo byśmy chcieli i to nie jest nikogo wina🙂 ja bardzo się cieszę z tego co teraz mam. Rośnie we mnie mały człowiek, usłyszałam jak bije jego małe, kruche serduszko. Nigdy nie zapomnę tego momentu. Oby teraz było wszystko dobrze ❤ kolejna wizyta 20 grudnia.
 
reklama
Dziewczyny mam wyniki krwi i moczu mocz ok ale zobaczcie na to. Może któraś wie. Dodam zdj badań który wyszły nie bardzo
 

Załączniki

  • Screenshot_20211130_162305_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20211130_162305_com.android.chrome.jpg
    116,8 KB · Wyświetleń: 68
  • Screenshot_20211130_162315_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20211130_162315_com.android.chrome.jpg
    115,4 KB · Wyświetleń: 74
  • Screenshot_20211130_162322_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20211130_162322_com.android.chrome.jpg
    111,8 KB · Wyświetleń: 64
Matko, dzisiejszy dzień to jakaś farsa. W pracy mam armagedon, a jedyne o czym myślę to żebym w końcu mogła się zdrzemnąć. Ale trochę mi lepiej, jak przeczytałam, że też jest Wam dzisiaj ciężko 😂
 
Dziewczyny a ja mam takie pytanie, czy któraś z Was miała badanie piersi podczas wizyty w ciąży?
Moja ostatnia ginekolog mówiła że takowe się w ciąży robi, natomiast mój aktualny lekarz o tym póki co nie wspominał
Mi kazał na następną wizytę przyjść z badaniem usg piersi i kontrolą stomatologiczną
 
Mój ostatni gin mówił, że w ciąży nie robi, bo gruczoły tak sie zmieniają, że i tak nie wylapie drobnych zmian i jak wcześniej badałam się regularnie to nie widzi takiej potrzeby, robił mi dopiero po porodzie, po zakończeniu karmienia. Teraz zmieniłam gina, to ten aktualny też nic nie mówił o badaniu piersi, ale o cytologię np pytał. Chyba zależy też od tego kiedy było ostatnie badanie. Sama jestem ciekawa co inni ginekolodzy mówią na ten temat.
Z tymi gruczołami ma racje, moja gin przy badaniu mówiła, że nie widzi nic niepokojącego, ale powiększone gruczoly mogą mylić, dlatego zaleca usg.
 
Dziewczyny a powiedzcie mi czy na początku 9 tyg na usg lekarz może sprawdzić już wstępnie czy z dzidziulem wszystko ok? W poprzednich ciążach miałam usg ok 7 tyg a potem dopiero prenatalne. Jutro idę do luxmedu na samo usg na jakims dobrym sprzęcie i do dobrego lekarza, więc moze jeat szansa ze juz powie cos więcej niż ze jest dzidziul?
 
Dziewczyny a powiedzcie mi czy na początku 9 tyg na usg lekarz może sprawdzić już wstępnie czy z dzidziulem wszystko ok? W poprzednich ciążach miałam usg ok 7 tyg a potem dopiero prenatalne. Jutro idę do luxmedu na samo usg na jakims dobrym sprzęcie i do dobrego lekarza, więc moze jeat szansa ze juz powie cos więcej niż ze jest dzidziul?
Też właśnie się zastanawiam bo ja w piątek 9+4 i już mnie korci dziecią powiedzieć
 
Dziewczyny mam wyniki krwi i moczu mocz ok ale zobaczcie na to. Może któraś wie. Dodam zdj badań który wyszły nie bardzo
Hemoglobina ok? To raczej nie ma czym się martwić. Takie odchyly zdarzają się często. Możesz zbadać sobie wit z gr B, szczególnie b12 I kwas foliowy. Niektórzy mają takie wyniki od zawsze, ale czasami niedobory witamin można wylapac przez te parametry. Wpisz sobie w neta dokładnie te skróty to dowiesz się z jakimi witaminami to połączyć, jakiś czas temu interesowała mnie wit b12, ale już dokładnie nie pamiętam który parametr wskazuje na niedobór.
 
reklama
Dziewczyny ja dzisiaj już po drugiej wizycie. ❤️ bije, fasolka ładnie rośnie wcześniej było 3,6 mm w 6t1d, a dzisiaj już jest 13mm 7t5d. Termin porodu mam na 14.07. Mam macice dwurożna wiec mam nadzieje, ze wszystko prawidłowo będzie się rozwijać i ze doniosę ciąże do końca 😉.
Mam termin na badania prenatalne Nifty (Sanco) + USG na 21.12, do tego czasu muszę zrobić wszystkie badania krwi.

Po dzisiejszej wizycie jestem spokojniejsza, aczkolwiek nie stresowałam się już wielce jak przed pierwsza wizyta. Teraz tylko lekki stres pojawi się przed badaniami prenatalnym 🤔😉
 
Do góry