reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Ja też już jestem po wszystkim. Termin na 10.07. Serduszko bije 171x/min, cale1,74cm człowieka. Następna wizyta 22.12, prenatalne 28.12. I co ten ramzi mowi, dalej dziewczynka? :D
 

Załączniki

  • IMG-20211130-WA0002.jpeg
    IMG-20211130-WA0002.jpeg
    1,7 MB · Wyświetleń: 94
  • IMG-20211130-WA0000.jpeg
    IMG-20211130-WA0000.jpeg
    1,7 MB · Wyświetleń: 92
reklama
Dziewczyny ja dzisiaj już po drugiej wizycie. ❤️ bije, fasolka ładnie rośnie wcześniej było 3,6 mm w 6t1d, a dzisiaj już jest 13mm 7t5d. Termin porodu mam na 14.07. Mam macice dwurożna wiec mam nadzieje, ze wszystko prawidłowo będzie się rozwijać i ze doniosę ciąże do końca 😉.
Mam termin na badania prenatalne Nifty (Sanco) + USG na 21.12, do tego czasu muszę zrobić wszystkie badania krwi.

Po dzisiejszej wizycie jestem spokojniejsza, aczkolwiek nie stresowałam się już wielce jak przed pierwsza wizyta. Teraz tylko lekki stres pojawi się przed badaniami prenatalnym 🤔😉
Ile płacisz za nifty?
 
Przeczytałam że taki wynik często przy odwodnieniu a właśnie przez wymioty mało pije bo zaraz mnie dźwiga, i że przy niedoczynności tarczycy a ja mam. Ale dziewczyny brałyście eutyrox przed badaniem? Ja teraz biorę w nocy jak siku wstaje, dziś jakoś o 3 bo często rano wymioty są. Ale chyva mogłam przed badaniem.
 
2100 zł .. niestety badanie nie należy do najtańszych, ale całe szczęście wystarczy je wykonać tylko jednorazowo w trakcie trwania całej ciąży.
No właśnie będę z gin rozmawiać o tym w piątek bo też o tym myślę, i szukam w int jakiś promo bo często piszą dziewczyny że są ale nic w okolicy nie widzę
 
Dziewczyny mam wyniki krwi i moczu mocz ok ale zobaczcie na to. Może któraś wie. Dodam zdj badań który wyszły nie bardzo
Doczytałam, obydwa parametry mcv i mchc podwyższone mogą świadczyć o niedoborach wit b12 I kwasu foliowego (stawiałabym raczej na b12, sama 2 miesiące temu badałam i jedno i drugie i b12 mam na nędznym pograniczu objawów klinicznych, a kw foliowy mam w normie). Ten Twój odchyl jest b. lekki więc myślę, że możesz mieć tak jak ja, pogranicze witaminy, organizm już oszczędza, ale jeszcze nie ma dużych niedoborów. Jak nie wiedziałam, ze jestem w ciąży zapodałam sobie końska dawkę wit b12 😬 20 000 % zapotrzebowania dziennego przez 2 tygodnie i z 196 urósł mi do 349 😁 parametry mcv czy mpv wrocily do normy. Jak dowiedziałam się że ciaza to odstawiłam ta końska dawkę b12, bo w xiazy trzeba z nia uważać. Możesz zrobić sobie badania koszt ok 40 zł b12 I będziesz wiedziała czy masz zapas, ewentualnie pokażesz ginów wynik, powinien doradzić czy suplementowac czy nie.

Edit. Przy chorobach autoimmunologicznych (np tarczycy) wskazują, że częściej zdarzają się niedobory.

Ps. Jestem ostatnio zafiksowana witaminami 😆
 
Ostatnia edycja:
Ja też już jestem po wszystkim. Termin na 10.07. Serduszko bije 171x/min, cale1,74cm człowieka. Następna wizyta 22.12, prenatalne 28.12. I co ten ramzi mowi, dalej dziewczynka? :D
Tak mówi Ramzi ktoś kiedys pisał mi że po moim zdj widzi chłopca a ja tu dziewczynkę widze
 

Załączniki

  • Screenshot_20211130-165449_Chrome.jpg
    Screenshot_20211130-165449_Chrome.jpg
    198,8 KB · Wyświetleń: 81
Dziewczyny a ja mam takie pytanie, czy któraś z Was miała badanie piersi podczas wizyty w ciąży?
Moja ostatnia ginekolog mówiła że takowe się w ciąży robi, natomiast mój aktualny lekarz o tym póki co nie wspominał
Ja miałam w sobotę usg piersi tarczycy i cytologię ;)
 
reklama
Do góry