reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

ehh ja dzisiaj miałam to samo, może 2h łącznie przespałam.

dziewczyny powiedzcie mi, jeśli przy następnej wizycie u ginekologa wezmę L4 to w pracy już wszyscy będą wiedzieć, że to ciąża? czy musieliby specjalnie jakoś 'rozpracowywać' to L4?
Myślę że raczej będą wiedzieć, bo l4 ciążowy jest płatny 100%. Ale jak w moim przypadku wiedzą tylko kadry i tej info nie rozgłaszają, za co im bardzo wdzięczna 😀
 
reklama
Myślę że raczej będą wiedzieć, bo l4 ciążowy jest płatny 100%. Ale jak w moim przypadku wiedzą tylko kadry i tej info nie rozgłaszają, za co im bardzo wdzięczna 😀
dzięki!
tak się składa, że pracuję z teściem i nie chcę im jeszcze mówić nic.
no i w ogóle jakby coś się złego stało to nie chciałabym, żeby w pracy ludzie wiedzieli...
 
Cześć dziewczyny dopiero udało mi się przebrnąć przez ostatnie posty, dużo tego😅
Wczoraj miałam mieć zrobioną pappa ale niestety nie zrobiłam. Lekarz wystawił mi skierowanie że względu na wiek, w dniu porodu będę mieć już 35 lat. Okazało się jednak, że rocznikowo nie mam 35 lat i zrobić na NFZ mi nie mogą...uff jaka ja byłam zdenerwowana, ponad godzinę przebijałam się przez miasto i odesłano mnie z kwitkiem. Za tydzień miałam mieć również USG prenatalne na to skierowania, a teraz zostanę bez badania. Na szczęście 22.12 mam wizytę u mojej ginekolog i może wtedy uda się zrobić USG. Pappa już chyba odpuszczę bo i tak nie byłam pewna czy chcę ją robić. Dziewczyny doradcie, a może któraś miała podobną sytuację z tym skierowaniem?
 
ehh ja dzisiaj miałam to samo, może 2h łącznie przespałam.

dziewczyny powiedzcie mi, jeśli przy następnej wizycie u ginekologa wezmę L4 to w pracy już wszyscy będą wiedzieć, że to ciąża? czy musieliby specjalnie jakoś 'rozpracowywać' to L4?
Kadry dostaną info że jesteś na L4 od ZUSu z kodem B. Ogólnie jest tak, że to są prywatne informacje i nie powinni tego rozgłaszać innym pracownikóm. Moja szefowa np zadzwoniła do mnie z pytaniem czy ciążę chcę utrzymać w tajemnicy czy może powiedzieć innym i puścić to w obieg.
Miłego dnia [emoji3526]
Ktoś jeszcze dziś ze mną wizytuje ?
Ja dziś mam o 17:45 .
 
Cześć dziewczyny dopiero udało mi się przebrnąć przez ostatnie posty, dużo tego😅
Wczoraj miałam mieć zrobioną pappa ale niestety nie zrobiłam. Lekarz wystawił mi skierowanie że względu na wiek, w dniu porodu będę mieć już 35 lat. Okazało się jednak, że rocznikowo nie mam 35 lat i zrobić na NFZ mi nie mogą...uff jaka ja byłam zdenerwowana, ponad godzinę przebijałam się przez miasto i odesłano mnie z kwitkiem. Za tydzień miałam mieć również USG prenatalne na to skierowania, a teraz zostanę bez badania. Na szczęście 22.12 mam wizytę u mojej ginekolog i może wtedy uda się zrobić USG. Pappa już chyba odpuszczę bo i tak nie byłam pewna czy chcę ją robić. Dziewczyny doradcie, a może któraś miała podobną sytuację z tym skierowaniem?
Ja mam 35 lat skończone i lekarz dał mi skierowanie na same prenatalne USG. Dziś akurat chcę go zapytać czy tę Pappe będą mi robuć automatycznid czy to osobna wizyta itd.
 
Cześć dziewczyny dopiero udało mi się przebrnąć przez ostatnie posty, dużo tego😅
Wczoraj miałam mieć zrobioną pappa ale niestety nie zrobiłam. Lekarz wystawił mi skierowanie że względu na wiek, w dniu porodu będę mieć już 35 lat. Okazało się jednak, że rocznikowo nie mam 35 lat i zrobić na NFZ mi nie mogą...uff jaka ja byłam zdenerwowana, ponad godzinę przebijałam się przez miasto i odesłano mnie z kwitkiem. Za tydzień miałam mieć również USG prenatalne na to skierowania, a teraz zostanę bez badania. Na szczęście 22.12 mam wizytę u mojej ginekolog i może wtedy uda się zrobić USG. Pappa już chyba odpuszczę bo i tak nie byłam pewna czy chcę ją robić. Dziewczyny doradcie, a może któraś miała podobną sytuację z tym skierowaniem?
Tak faktycznie jest. Aby PAPPa była na nfz to musisz mieć teraz ukonczone 35 lat. No chyba że masz inne wskazania do tego badania np. choroby genetyczne w rodzinie. Wtedy lekarz może dać skierowanie na nfz.
 
reklama
Osoba, która dostanie Twoje L4 będzie wiedziała, że jest to ciążowe, bo ma inny kod. Poza tym, musi wiedzieć, bo w ciąży masz platne 100% a nie 80% jak w przypadku chorobowego l4
ehh ja dzisiaj miałam to samo, może 2h łącznie przespałam.

dziewczyny powiedzcie mi, jeśli przy następnej wizycie u ginekologa wezmę L4 to w pracy już wszyscy będą wiedzieć, że to ciąża? czy musieliby specjalnie jakoś 'rozpracowywać' to L4?
 
Do góry