reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
Dziewczyny boję się... od wczorajszego wieczora czuje się źle, ból głowy, ciężko na żołądku... pol nocy nie spalam, wymiotowałam żółcią i kwasem. Rano to samo, wypilam wodę i zwrot, herbata miętowa i znowu do WC. Martwię się że coś się dzieje niedobrego. Wczoraj owszem, na obiad zjadlam trochę za dużo makaronu. Ale mogłoby mnie już puścić. Oczy mi się zamykają a nie mogę nawet zasnąć... miałam jechać dziś na badania ale nie dam rady. Czy któraś z Was tak miała?
 
Będą, bo jest na zwolnieniu kod, który mowi że to ciąża..

Jak byłam w poprzedniej ciazy w styczniu i po poronieniu poszłam do kierowniczki zeby mi urlop zaległy wyousala to mówiła, że nie wiedziała na co to l4 jest i dopiero dowiedziała sie jak jej powiedziałam po wszystkim (pracuję w Biedronce) Wiec to chyba różnie... zależy pewnie kto ma jakie uprawnienia itp.
 
Cześć dziewczyny dopiero udało mi się przebrnąć przez ostatnie posty, dużo tego😅
Wczoraj miałam mieć zrobioną pappa ale niestety nie zrobiłam. Lekarz wystawił mi skierowanie że względu na wiek, w dniu porodu będę mieć już 35 lat. Okazało się jednak, że rocznikowo nie mam 35 lat i zrobić na NFZ mi nie mogą...uff jaka ja byłam zdenerwowana, ponad godzinę przebijałam się przez miasto i odesłano mnie z kwitkiem. Za tydzień miałam mieć również USG prenatalne na to skierowania, a teraz zostanę bez badania. Na szczęście 22.12 mam wizytę u mojej ginekolog i może wtedy uda się zrobić USG. Pappa już chyba odpuszczę bo i tak nie byłam pewna czy chcę ją robić. Dziewczyny doradcie, a może któraś miała podobną sytuację z tym skierowaniem?
a to nie jest tak, ze rocznikowo musisz mieć skończone 35? Ja tak zrozumialam z tego co pisze na stronie pacjent.gov.pl
 

Załączniki

  • b0121f41-ffa9-4645-965e-55b01a2b4637.jpg
    b0121f41-ffa9-4645-965e-55b01a2b4637.jpg
    57,2 KB · Wyświetleń: 32
Właśnie mąż namówił mnie na pappa. Z synem robiliśmy bo ja urodziłam się z guzami na czaszce a córka szwagra bez jednej nerki. Po za tym mam zaraz 32 lata więc by wypadało.
 
Kochana codziennie i z tego co wiem to nie tylko ty i ja tutaj .
Przychodzi taka umowna godzina około 17:00 i się zaczyna codzienne wietrzenie 🤣
zaparcia też mam co jest dla mnie totalną nowością. Mam suszone śliwki pod ręką ale średnio mi to coś pomaga.
Dziewczyny na zaparcia spróbujcie Lact..ulosum, moja coreczka moewa zaparcia i to jej pomaga.
 
Cześć dziewczyny dopiero udało mi się przebrnąć przez ostatnie posty, dużo tego😅
Wczoraj miałam mieć zrobioną pappa ale niestety nie zrobiłam. Lekarz wystawił mi skierowanie że względu na wiek, w dniu porodu będę mieć już 35 lat. Okazało się jednak, że rocznikowo nie mam 35 lat i zrobić na NFZ mi nie mogą...uff jaka ja byłam zdenerwowana, ponad godzinę przebijałam się przez miasto i odesłano mnie z kwitkiem. Za tydzień miałam mieć również USG prenatalne na to skierowania, a teraz zostanę bez badania. Na szczęście 22.12 mam wizytę u mojej ginekolog i może wtedy uda się zrobić USG. Pappa już chyba odpuszczę bo i tak nie byłam pewna czy chcę ją robić. Dziewczyny doradcie, a może któraś miała podobną sytuację z tym skierowaniem?
A co masz na skierowaniu? Ja też mam 34 i dr mi dał na nfz ale napisał mi że podejrzenie wad, nic nie ma ale mówi że piszę żeby to przeszło No i poronienie w tamtym roku. Też nie wiem czy przejdzie. Jeżeli nie to zrobię tylko usg bo pappa mi nie zależy, robiłam nifty
 
reklama
Ja coś czuję, że wiele rzeczy będę robić zupełnie inaczej niż starsze pokolenie, ale nie tylko. Chcę iść w nauczenie Marii Montessori oraz dwujęzyczność ze względu na to, że jestem poliglotką. Myślę, że nie raz spotka się to z niezrozumieniem, ale to już nie mój problem 😉
A czemu masz się spotkać z niezrozumieniem? Myślę, że społeczeństwo robi się coraz bardziej świadome i otwarte, więc takie wychowywanie dzieci jest coraz bardziej popularne! 🙂
Ja sama jestem za Montessori 🙂
A dwujęzyczność to super start dla dziecka!
 
Do góry