reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
To normalne, mam to samo i chyba każda z nas. Martwimy się czy z naszym maleństwem wszystko dobrze. Moja wizyta jest dopiero 14 lutego i również muszę porozmawiać z lekarzem ponieważ towarzysza mi okropne bóle podbrzusza przy wstawaniu, kichaniu czy gwałtownym ruchu. Czasem pojawiają się samoistnie tak jak na początku ciąży. Doktor przepisał mi magnez ale widzę że on nic nie daje i obawiam się czy z dzieciątkiem wszystko dobrze. Z drugiej strony już chciałabym znać płeć i chyba będę prosić o badanie z krwi jeśli w 100% nie potwierdzi mi tym razem. W którym jesteś tygodniu ?

Co do bólów mam podobnie, też się martwiłam bo powinno tylko ciągnąć, w poniedziałek miałam wizytę pani dr tłumaczyła że okres od 13 do 18 tygodnia dziecko rośnie najszybciej dlatego takie bóle, macica i więzadła pracują na pełnych obrotach. Kazała się nie martwić. Mnie dodatkowo łapie ból gdy mam pęcherz pełny (chodź moja ginekolog jest starej daty i nie jest na bieżąco z nowościami w ginekologii) pozostaje mi jej słuchać. Prenatalnych i NiFTY wszystko wyszło super chyba nie ma się czym martwić.
 
I jeszcze pytanie czy robicie prenatalne 2 trymestru?
U chyba to troszkę inaczej to wyglada ale muszę wszystko dopytać lekarza. Na ostatniej wizycie w 14 tygodniu miałam robione pierwsze USG przez brzuch. Bardzo dokładne, doktor wszystko sprawdzał i mierzył dzieciątko może to były te prenatalne. W książeczce ciąży na następnej wizycie mam również wpisane USG a później ze względów rodzinnych jestem umówiona w klinice na badania genetyczne wiec pewnie to będą te prenatalne ponieważ i doktor i w klinice mówili ze musza być wykonane miedzy 20 a 22 tygodniem ciąży
 
Co do bólów mam podobnie, też się martwiłam bo powinno tylko ciągnąć, w poniedziałek miałam wizytę pani dr tłumaczyła że okres od 13 do 18 tygodnia dziecko rośnie najszybciej dlatego takie bóle, macica i więzadła pracują na pełnych obrotach. Kazała się nie martwić. Mnie dodatkowo łapie ból gdy mam pęcherz pełny (chodź moja ginekolog jest starej daty i nie jest na bieżąco z nowościami w ginekologii) pozostaje mi jej słuchać. Prenatalnych i NiFTY wszystko wyszło super chyba nie ma się czym martwić.
Dziękuje, troszeczkę mnie uspokoiłaś w sumie mój doktor mówił podobnie że to pierwsza ciąża i macica z więzadłami się rozciągają ale mimo wszystko niepokój zostaje
 
Mamusie czy pijecie kawę w ciąży ? Mojej szwagierce lekarz powiedział że może wypić jedna filiżankę dziennie, sama zapomniałam się dopytać i może to nie mądre ale pije rozpuszczalna z bardzo malutkiej i płaskiej łyżeczki z duża ilością mleka mam nadzieje że to nie zaszkodzi dzidziusiowi. W herbacie tez jest kofeina a lekarz pozwoli mi ja pic jak spytałam czy nie pije za dużo. Robiłam cały dzbanek z cytryna ale później zgaga i jakoś się odzwyczaiłam.
Od okresu świątecznego zaczęłam pić małą filiżankę kawy, bo byłam taka słaba i miałam niskie ciśnienie.. Przed ciążą piłam bardzo dużo kawy, teraz wypiję jedną około południa i mi starczy. Ogólnie smak jest ok, ale zapach kawy mnie męczy do tego stopnia, że potrafię zwymiotować 😅 Lekarza nie pytałam czy mogę pić kawę ale rozpuszczalna z mlekiem moim zdaniem jest nieszkodliwa.
Hej dziewczyny! Ja mam dzisiaj wizytę (niestety dopiero wieczorem) i z jednej strony się cieszę a z drugiej stresuję- też tak macie przed wizytami?
Ja przed wizytą mam ataki paniki. I jest tak od czasu pierwszych problemów z ciążą, gdzie mój pierwszy gin mnie nastraszył, że ciąża jest zagrożona. A jak się stresuję to mnie mdli trzy razy bardziej...
Ja mam na 20 termin.
U mnie co usg się zmienia, ale oscylujemy między 26 a 28 lipca :)
I jeszcze pytanie czy robicie prenatalne 2 trymestru?
A na czym one polegają? Mi lekarz nic nie mówił, oprócz tego, że w połowie ciąży robi się drugie poważne badanie usg:) może o to chodzi:)

U mnie dziś 15tc... ale nie mam jeszcze odwagi kompletować wyprawki. Jestem przesądna, zdążymy wszystko kupić w maju/czerwcu. :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Od okresu świątecznego zaczęłam pić małą filiżankę kawy, bo byłam taka słaba i miałam niskie ciśnienie.. Przed ciążą piłam bardzo dużo kawy, teraz wypiję jedną około południa i mi starczy. Ogólnie smak jest ok, ale zapach kawy mnie męczy do tego stopnia, że potrafię zwymiotować 😅 Lekarza nie pytałam czy mogę pić kawę ale rozpuszczalna z mlekiem moim zdaniem jest nieszkodliwa.

Ja przed wizytą mam ataki paniki. I jest tak od czasu pierwszych problemów z ciążą, gdzie mój pierwszy gin mnie nastraszył, że ciąża jest zagrożona. A jak się stresuję to mnie mdli trzy razy bardziej...

U mnie co usg się zmienia, ale oscylujemy między 26 a 28 lipca :)

A na czym one polegają? Mi lekarz nic nie mówił, oprócz tego, że w połowie ciąży robi się drugie poważne badanie usg:) może o to chodzi:)
Tak to jest polówkowe USG ważne,wtedy sprawdza się dokładnie narządy serce nerki 🙂
 
Do góry