reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Apetyt mi się poprawił trochę od jakiegoś czasu, wiec jem już więcej.
Więcej miałam mdłości już wymiotów bi pierwsze 2 miesiące to codziennie prawie cały dzień mdłości, a wymioty jeśli już to zazwyczaj duża ilością śliny albo tego co się akurat napiłam. Wczoraj pierwszy raz mi się zdarzyło zwymiotować tak konkretnie, zjadłam dwie małe kromki z serkiem śmietankowym, po 5 min zwróciłam :(
Lekarz mówił, ze jak nadal coś mi dokucza to mogę zacząć tabletki, które mi przepisał (Xonvea) bo mówił ze może się to nasilić skoro jeszcze nie zniknęło… i mam dylemat czy czekać czy spróbować tych tabletek 🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️
A czy one mają jakiś efekt uboczny ze zastanawiasz się? Z tego co opisujesz to męczy Cię to bardzo mocno i realnie wpływa na wagę. Chyba bym wzięła na Twoim miejscu.
 
reklama
Odnośnie wchodzenia bez kolejki gdziekolwiek, to póki się czuje dobrze nie czuję potrzeby wpychać się przed strasze i chore osoby. Spokojnie zawsze czekam. Później, jak już będzie wielki bęben i sił coraz mniej to moooże..
Takie moje skromne zdanie 😁
We wchodzeniu bez kolejki nie liczy się tylko to, że nie jest ciężko z brzuchem, ale dla mnie to co najważniejsze: minimalizuje czas spedzony wśród potencjalnie chorych ludzi, a poza tym jak jestem na czczo to jestem albo bliska omdlenia albo porzygu.... Stąd ja zawsze prę do przodu...
 
A czy one mają jakiś efekt uboczny ze zastanawiasz się? Z tego co opisujesz to męczy Cię to bardzo mocno i realnie wpływa na wagę. Chyba bym wzięła na Twoim miejscu.

Niby są bezpieczne na dzidzi, bo są rekomendowane wlasnie głównie dla kobiet w ciąży. Ze skutków to czytałam, ze niby senność zwiekszona.
I czytałam tez, ze ciężko odstawić je. A jak powiedziałam to lekarzowi to powiedział, ze nie ma maksymalnego okresu stosowania wiec najwyżej stosowalabym je do końca czy tak długo jak będę potrzebować
 
Niby są bezpieczne na dzidzi, bo są rekomendowane wlasnie głównie dla kobiet w ciąży. Ze skutków to czytałam, ze niby senność zwiekszona.
I czytałam tez, ze ciężko odstawić je. A jak powiedziałam to lekarzowi to powiedział, ze nie ma maksymalnego okresu stosowania wiec najwyżej stosowalabym je do końca czy tak długo jak będę potrzebować
To też myślę że warto...wiesz też miałam miesiąc mdłości i jadłam realnie dużo mniej ale teraz wszystko się unormowalo...jeśli dalej źle się czujesz, może warto pomóc sobie tabletkami, ile można się tak męczyc
 
We wchodzeniu bez kolejki nie liczy się tylko to, że nie jest ciężko z brzuchem, ale dla mnie to co najważniejsze: minimalizuje czas spedzony wśród potencjalnie chorych ludzi, a poza tym jak jestem na czczo to jestem albo bliska omdlenia albo porzygu.... Stąd ja zawsze prę do przodu...
Czyli czujesz się źle- ok to zrozumiałe :) dlatego też napisalam, że póki czuje się dobrze" :)
O potencjalnie chorych ludziach nie pomyślałam, masz racje 🙂
Po prostu wyobraziłam sobie "jestem teraz uprzywilejowana, mam takie prawo i G mnie wszystko obchodzi" 😀
 
We wchodzeniu bez kolejki nie liczy się tylko to, że nie jest ciężko z brzuchem, ale dla mnie to co najważniejsze: minimalizuje czas spedzony wśród potencjalnie chorych ludzi, a poza tym jak jestem na czczo to jestem albo bliska omdlenia albo porzygu.... Stąd ja zawsze prę do przodu...
W sumie racja. Raz się zawstydziłam jakoś, pomyślałam, że są wokół mnie starsi i w sumie czuję się dobrze, mogę zaczekać...zaczęłam czekać i szybko pożałowałam jak wszyscy zaczęli w kolejce kaszleć🫡🫡musimy o siebie i te dzidziusie jednak zawalczyć
 
reklama
W sumie racja. Raz się zawstydziłam jakoś, pomyślałam, że są wokół mnie starsi i w sumie czuję się dobrze, mogę zaczekać...zaczęłam czekać i szybko pożałowałam jak wszyscy zaczęli w kolejce kaszleć🫡🫡musimy o siebie i te dzidziusie jednak zawalczyć
Oj, też tak miałam. Nie pobrałam numerka z pierwszeństwem, a potem biegały koło mnie kaszlące i kichające dzieci - wiadomo, że bez maseczki. 🤷🏻‍♀️ A kolejka wcale nie parła super szybko do przodu.

Myślałam, że wymioty mam za sobą. 🥺 A tu godzinę temu zawisłam nad muszlą przy śniadaniu. Dzwoniłam do męża i się śmiał ze mnie, bo zaraz po 🤮 zrobiłam sobie drugie śniadanie, bo znowu zgłodniałam. Ciąża jest czasem taka śmieszna.. 😂😂
 
Do góry