reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

No właśnie też się zastanawiam jak to wygląda.. Bo skoro ja mam minus, narzeczony też załóżmy ze miałby -, ale w sumie dziecko nie wiadomo jaką grupę krwi ma, a sprawdzenie na tym etapie jest jwdnak kosztowne.
Jak ty masz minus i maz minus to dziecko tez musi mieć
Przy twoim minusie a męża plusie dziecko mzoe być albo plus albo minus
 
reklama
Kojarzycie czy ten zastrzyk może mieć jakieś skutki uboczne? W którym tygodniu musi być podany?
Z tego co się orientuje to nie ma skutków uboczych.
Podaję się po połowie ciazy jakoś 24-26 tydzien i przy porodzie ale jak kobieta ma np krwawienia lub upadnie w ciazy to też trzeba go podać bo mogło nastąpić wymiesznie krwii matki i dziecka.
 
oprócz błędnego badania prenetalnego które powtórzyłam u innego lekarza wszystko było ok do 30tyg wtedy też lekarz prywatnie zauważył nieprawidłowe przepływy w jednej żyle pępowiny ale lekarz prowadzący nie zezwolił na wcześniejsze rozwiązanie bo według niego dziecko przybierało na wadze więc nie było powodu do niepokoju... Po 2 tyg przestałam czuć ruchy 😢
Ja mialam ten problem w drugiej ciazy i na końcówce mialam robione ktg i usg na przemian co 2 dzien, jak mala była w 37tyg mialam cesarke. Lekarz nie chciał by była wczesniakiem ale kontrolował sprawę. Przykre co ciebie spotkało ☹️
 
Na start używałam dla synka i córki OILATUM do kąpieli, Linomag do pośladków i sudokrem jak sie dupsko odpażyło. Jak patrzę jaki jest wybór to oczopląsu dostaję więc na start kupiłam to samo, sprawdzone. NA azs uzywałam bepanthen krem miejscowo, krochmal w kąpieli, nadmanganian potasu zawsze w domu mialam saszetkę i w sumie tyle :) a co Twoją uwagę zwrócilo z kosmetyków?
To przy okazji polecam Sudocrem na opryszczkę. Działa super.
 
Ja mialam ten problem w drugiej ciazy i na końcówce mialam robione ktg i usg na przemian co 2 dzien, jak mala była w 37tyg mialam cesarke. Lekarz nie chciał by była wczesniakiem ale kontrolował sprawę. Przykre co ciebie spotkało ☹️
no niestety ja mam świadomość że zawinili lekarze 😢 tylko u mnie to też nie może być 100% pewności czy dziecko nie było obciążone genetynie 😢
 
Jak wyglądają Wasze karty ciąży? Mi na pierwszej wizycie lekarz dał taka jakby teczkę (a4) i po każdej wizycie dostaje nową kartkę z opisem i zdjęciem, tam są wszystkie dane odnośnie który tydzień, dane dzidziusia z usg, lekarz dopisuje wyniki ostatnich badań, jakie mu dostarczyłam, moja waga i ciśnienie, zalecenia itp.
W tej teczce tez trzymam wszystkie wydrukowane wyniki z laboratorium włącznie z grupa krwi (która potwierdziłam już, bo jakiś czas temu o to Was pytałam 😊)
Jak to wyglada u Was?
U mnie na NFZ nie dają ani teczki, ani wyników, nawet foto usg nie. Jest tylko ksiazeczka gdzie po wizycie uzupełnia położna: wyniki niektóre, waga moja i tydzień. A usg to telefonem foto robiłam bo bym nawet nie miała.
 
reklama
Do góry