reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy

Baby, gdzie jesteście????
U mnie ostatni dzień wakacji :baffled: Ale w sumie to się cieszę, bo już mi się nudzi to siedzenie w domu :-)
Posprzątałam dzisiaj szafę w przedpokoju i jestem przeszczęśliwa. Niewiele mi do szczęścia trzeba, nie? Przewietrzyłam wszystkie kurtki i płaszcze zimowe, zaimpregnowałam buty, kozaki i takie tam. No i przy okazji wyrzuciłam dwie pary butów :-) Popsikałam sprayem lawendowym i pachnie świeżością :-) Jezu, jestem świrnięta :sorry2:

No i najlepsze jest to, że na obiad... knedelki ze śliwkami. Życie jest piękne.

Dolgliwości ciążowe ustąpiły. Został tylko mega, wielki ból piersi (też coraz większych ;-)).
 
reklama
Pytanie techniczne: Jak podpisać papcie i piżamę Maćka do przedszkola? Kazali nam to zrobić, a ja nie mam pojęcia, gdzie i jak.
 
Pytanie techniczne: Jak podpisać papcie i piżamę Maćka do przedszkola? Kazali nam to zrobić, a ja nie mam pojęcia, gdzie i jak.
Są takie pisaki do materiałow w sklepach papierniczych. Ja podpisuje pizamke od środka na tych zawinieciach a papućki od środka na jezyczku.
 
A ja na kapciach na podeszwie narysowałam taki znaczek i mam pewnośc że mała to pozna a co do piżamki to w sklepie kupiłam takie kawałeczki materiału które się przyprasowuje żelazkiem od środka i podpisuje takim specjalnym pisakiem
 
a w naszym przedszkolu ponoc dzieci nie przebierają się w piżamki tylko lezą sobie na dywanie nie materacykach nie wiem jak ze szczoteczkami ? czy u nas maluchy myją czy nie ? a jak u was ? i co myślicie o tym myciu zębów w przedszkolu ?? my z siostrą myślałyśmy że to trochę lipa, wystarczy ja umyje się dziecku zęby rano i wieczorem ewentualnie jeszcze po powrocie z przedszkola, bo tak wiadomo że jedna czy tam nawet 2 panie nie upilnuja dwudziestuparu przedszkolaczków żeby każydy umył dokładnie zęby i SWOJĄ ! szczoteczką a wiadomo jak dzieci i że nie ma każde innej
 
Piżamka i pantofelki podpisane. Piżamka na metce, a pantofelki na języku :-) Pytam się Maćka, jaki znaczek mu narysować, żeby mógł odróżnić swoje pantofelki od innych dzieci. Myślałam, że mi powie "słoneczko", albo "serduszko", a on "Narysuj mi literkę M jak Maciuś" :-)

U nas nic nie mówili o szczoteczkach do zębów. Z tą piżamką to też moim zdaniem przesada. Nic by się nie stało, jakby dzieci poleżały w swoich ciuszkach. Maciek jak śpi w domu w dzien, to w tym w czym chodzi, tyle, że spodnie mu ściągam i zostaje w majtasach.
 
Przed chwilą ktoś puka do drzwi :szok::szok: Jest 22.30. Wiecie kto? Mój sąsiad przyszedł mi powiedzieć, że zostawiłam okno w aucie otwarte. :-) Są jeszcze poczciwi ludzie na tym świecie :-)
 
reklama
cześc lipcówki,
masz racje Klaudi a zdarzaja sie poczciwi ludzie, ja mam sasiada który przynajmniej raz w tygodniu , a czasami nawet częściej przychodzi do mnie i mówi, że zapomniałam zamknąć okna w samochodzie, albo drzwi, albo jeszcze lepiej zostawiłam klucze w drzwiach od mieszkania............ on mnie tak regularnie pilnuje. i chyba dobrze, bo pewnie by mnie juz z 50 razy okradli, taka jestem roztargniona.....
Widze, że o przedszkolu piszecie...... moje dziecię też od poniedziałku do przedszkola idzie... cieszę sie , bo będe miała spokój w domu chociaż pół dnia,9 bo jestem na zwolnieniu lekarskim i w domku siedzę) ale z drugiej strony serce mi sie kraje na myśl o tym ,że zostawie tam moje wyjące dziecko........ ale jestem nienormalna....
I my dzisiaj kapcie kupowałyśmy , nawet nieźle nam poszło.....
A co do mycia zębów to tez jestem tego zdania co Kredka - zbędna czynność, bo rzeczywiście te dzieci napewno dokładnie tych swoich zębisków nie umyją, ale juz mniejsza o to, ważniejsze to czy napewno każde użyje swoją szczoteczkę......
czy wasze dzieci przez pierwsze dni też będą tylko do południa w przedszkolu.....???
 
Do góry