reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy

reklama
hmm... mi sie wydaje ze te papmersy sa i tak juz wystarczajaco szerokie.... ja Tymcia nie rozstawialam i GAbi pewnie tez nie bede, Tymul rozwija sie prawidlowo i nie ma problemow z nozkami i chyba balabym sie jeszcze szerzej rozstawiac nozki
o kurcze juz zglupialam hm... nie... no nie bede chyba sama eksperymentowac z bioderkami  maluszka
 
Witajcie! Pytalyscie o szerokie pieluchowanie, wiec moge Wam doradzic troszke. To bardzo, bardzo wazna sprawa!! Dzidzia w brzuszku ma zgiete nozki w stawach biodrowych i dlatego wiezadla utrzymujace kosc udowa w stawie sa krotkie. Beda sie one stopniowo rozciagac po urodzeniu, ale na poczatku trzeba zwrracac szczegolna uwage na szerokie pieluszkowanie, nie prostowaniu nozek przy przewijaniu i na sposob noszenia dzidzi (najlepiej z rozszerzonymi troszke nozkami lub pozniej nozki moga opasywac nasz pas. Jesli nie przestrzega sie tego zdarza sie, ze kosc udowa moze wypadac z panewki stawu i powoduje to dysplazje stawow biodrowych z czym jest potem wiele problemow. Pamietajcie o tym mamusie ;)
Dlugo tu nie zagladalam, a teraz to juz trudno nadazyc wiec czesto czytam Was, ale niestety nie dam rady byc na biezaco!!!!!!
Pozdrawiam Was wszystkie i Wasze dzidzie!!!!!!
 
fiuuuuuuu.... no to sie porobilo!!! chyba musze poszukac innego pediatry

milego wieczoru KObietki no i weekendu!!!!
 
Witam ponownie wieczorkiem.

Ja ostatnio zadałam pytanie na szkole rodzenia o podwójne pieluszkowanie i położna powiedziała mi że jeżeli dziecko przy wypisie nie ma nic napisane na temat bioderek i jak wszystko jest w porządku to nie trzeba pieluszkować bo to krępuje ruchy dziecka i nie jest wskazane ze wzgledu na rozwój ruchowy ale jeżeli jest jakakolwiek wzmianka lub tylko podejrzenie że coś jest nie tak to bezwzględnie dwie pieluszki należy zakładać.

 
reklama
A mi dzisiaj nawalilo babyboom i dopiero teraz sie odblokowalo !!
Obejrzalam trzy odcinki "sex & the city" i padam !! Dlatego opisze potem o parciu !!
A moj mezunio ma dzisiaj wychodne z kolegami !!
Spijcie dobrze brzuchatki (o ile dacie rade) !!
 
Do góry