reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcówek sposoby na dzieciaczków choroby

e_mama

Lipcowe mamy '05 '09
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2005
Postów
10 084
To ja podaję sposób na walkę z katarem u dzieciaczka.

1. pokój, w którym przebywa dziecko powinien być przewietrzony i powinna tam być niska temperatura- max 19 stopni,
2. materac w łóżeczku powinien być ułożony pod kątem 30-40 stopni, najlepiej włożyc pod materac kilka kasiążek,
3. powietrze nawilżyć parą majerankową (zagotować wodę z majerankiem i parujący wywar postawić w pobliżu dziecka),
4. do noska zapuszczać Nasivin soft zgodnie z ulotką, oraz Euphorbium Compositum (aerozol homeopatyczny, do częstego stosowania),
5. można co pół godziny podawać Dagomet 3 (granulki homeopatyczne), rozgniatać granulkę i podawać z wodą lub mlekiem, zaczyna się podawać od jednej granulki co pół godziny a potem się zwiększa odstępy czasu  (sposób podawania podany jest na opakowanu),
6 odciągać nadmiar wydzieliny z noska najpiej Fridą ( u nas się rewelacyjnie spisywała) najlepiej przed planowanym karmieniem, żeby łatwiej się dzidzi oddychało,
7 no i w czasie kiedy się nie zapuszcza kropelek można zakrapiać nosek solą fizjologiczną.

Im jest chłodniej na dworze tym lepiej dziecku oddychać i dlatego powinno sie wychodzić na spacery.

Zdrówka !:)


Zapraszam do wymiany sprawdzonych sposobów na różne dolegliwości u naszych milusińskich :)
 
reklama
U nas bardzo pomógł syropek Pyrosal
Jest ziołowy i bezpieczny a gorączke zbił szybko i nawet katarek sie zmniejszył.
 
Krzysiek przeszedł trzydniówkę i na gorączkę sprawdził sie paracetamol (125) w czopkach, syropu moje dziecko nie wypije za nic
 
czopki i my stosowaliśmy a na różnego rodzaju syropki mamy taki sposób: do nystatyny dokładane są pipetki(jednorazowo 1 ml) i my taką pipetką dajemy Kubie syropki ...mówimy "am" a mały otwiera buzię i po sprawie
 
u nas z syropami jest katastrofa, ostatnio jak muciał cos wypic to mu tez wlewałam taką specjalną miarką w policzek jak radziły dziewczyny i faktycznie nie pluł bo łyżeczką wszystko wypluwał spowrotem
 
kate332 pisze:
u nas z syropami jest katastrofa, ostatnio jak muciał cos wypic to mu tez wlewałam taką specjalną miarką w policzek jak radziły dziewczyny i faktycznie nie pluł bo łyżeczką wszystko wypluwał spowrotem

Julia jak miała syrop i to dość dużą dawke bo 3,5 ml to dawałam jej małą szczykawką, pomalutku boczkiem po policzki i super się sprawdzało, a smak był okropny, i przez sen nawet jej tak dawałam i było ok
 
Ja dziś próbowałam podać Julci wapno z kieliszeczka, ale prawie wszystko wypluła, dobrze, że tu zajrzałam to jutro podam jej wapno strzykawką. Kurcze już o tym sposobie zapomniałam, a przecież tak właśnie jej podawałam przez miesiąc lacidofil kiedyś.

 
u nas podczas katarku sprawdziły się kropelki inhalacyjne OLBAS
kropi się poduszeczkę,lub piżamke i dzidzia sama sobie inhaluje nosek ;D
 
wspomagający walkę z aftami jest Bioaron C ...wzmacnia organizm a dodatkowo wytwarza w jamie ustnej kwaśne srodowisko nielubiane przez grzyby...
 
reklama
pisze tutaj nie na ogólnym bo moze prędzej dostane odpowiedź, słuchajcie nie wiem co sie dzieje, krzysiek od piątku (wieczorem) bierze antybiotyk, w niedziele juz nie miał gorączki, a dzisiaj tzn we wtorek, obudził sie z temperaturą 37,9 i strasznie marudny, teraz juz śpi od pół godz nie wiem co będzie jak sie obudzi, czy ktoś sie spotkał z takim obrotem sprawy? dodam jeszcze że nasila mu sie katar i kaszel, ale czasem tak bywa że to sie pojawia później ale co z tą temperaturą? jak mu niie przejdzie do popołudnia to chyba nas czeka wizyta u lekarza.......
 
Do góry