reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcówki na zakupach (bez ogłoszeń i reklam)

Patili, dla mnie bujaczek to super sprawa, od jakiegoś 3 mies do 7 chyba używałam, super do pierwszych karmień łyżeczką (czyli ok 6 mies), a przede wszystkim : dziecko stawiałam w kuchni, w łazience, spokojnie robiłąm swoje rzeczy i gadałam do niej :)

Na pewno kupimy bujaczek i teraz, stary poszedł do ludzi :) Tu nawet nie o górną wagę chodzi, ale już o ruchliwość dziecka. 7mies. nie usiedzi już raczej.

Moja córa jest z końca września, jeździła w głębokim wóżku do wiosny.
 
reklama
w ogóle proponuję doświadczonym mamom listę, czego zupelnie nie trzeba kupować :)

u mnie listę zbędnych rzeczy otwiera:

mata edukacyjna
różne wymysły do wanienki, typu jakieś wkładki/delfinki itd
drogie wymyślne krzesełko do karmienia, spokojnie kupię teraz takie z Ikei za 60 zł

chodzik to już w ogóle jest zakazany przez ortopedów, polecam za to pchacze :)

a z naszych ulubionych rzeczy to:

leżaczek-bujaczek
komoda z przewijakiem (super wygoda)
 
Moje zakupy jak na razie ograniczaja sie do zakupu kremu na rozstepy :-)
z reszta zakupow - ciazowymi ciuchami czekam az bedzie cos widac na razie normalnie chodze w jeansach az sie sama dziwie ;-)
na gwiazdke zazyczylam sobie ksiazke o ciazy i o aktywnosci w ciazy pora zaczac sie edukowac i dbac o soebie ;-)
 
Ja teraz nastawiam się bardziej na matę niż leżaczek. Moje dziecko miało asymetrię i leżaczek ją tylko pogłębił. Teraz będzie więcej leżeć na płasko, żeby wzmacniać kręgosłup.

Ale leżaczek polecam, bo dobrze jest mieć dziecko na oku. Ja na początek kupię taki mniejszy do 9kg bo wtedy idealnie mieści się na blacie kuchennym.

Kąpaliśmy w sypialni na łóżku, a jak zaczęła chlapać (bo na początku to była histeria) przenieśliśmy się do wanny z wanienką.

Pchacz - fajna sprawa ;-)

Polecam przewijaki na łóżeczko, dla tych Mam, które mają mało miejsca.

Krzesełko do karmienia - ja miałam najtańsze, ale polecam z siatką na dole, przynajmniej łapała jedzenie, nie walało się po podłodze.

Dla mnie zbędna jest karuzela nad łóżeczko. Miałam fajną z Tiny Love, ale teraz nie będę kupować. Na początku Niny nie interesowała, a jak już zaczęła, to bardziej w celach destrukcyjnych.
 
dopisuję termometr do ucha jako super rzecz, w użyciu do dzisiaj

nożyczki do paznokci za grosze firmy Baby ONO (mam nadzieję, że istnieje nadal :) i jednocześnie odradzam nożyczki Canpol

sprawdziły się butelki aventu, kubek niekapek

karuzelki chyba nie mieliśmy i też nie było potrzeby. Łóżeczko mieliśmy z funkcją bujania--bez sensu, teraz kupimy zwykłe pewnie w Ikei


a i hit nr 1 to dla mnie śpiworek do spania :)
 
o tak śpiworek jest super ;-)

termometr do ucha i czoła też, zwłaszcza przy tak ruchliwych szkrabach - często pojawia się w lidlu i ja tam kupiłam.

my butelki tylko tommee tippee, smoczek mam z nuka bo jest większy. Miałam też tt ale mała nie umiała go zassać.

Laktator miałam ręczny z aventu - super, elektryczny z madeli - trochę głośny. Ale to lepiej poczekać z zakupem, bo nie wiadomo, czy będziemy karmić piersią.

Kubek niekapek mam zwykły i lovi 360 - tego drugiego Nina jeszcze nie czai.

Nie sprawdziły się bluzy z kapturem - niewygodne
kaftaniki - bo się podwijały

Polecam na początek body kopertowe, pajace
 
hejj :)

Tak wogóle to pasowałaoby wyczaić gdzieś na necie całą liste wyprawkową. DLa pierworódek super sprawa.... ja z taką listą robiłam wyprawkę i było mi dużo łatwiej:tak::tak:

Gondola, to zależy od tego jak długie urodziło się dziecko. Igor miał 56 cm w gondoli jeździł tylko 5m, potem przenieliśmy sie do spacerówki, ale mam całkowicie rozkładaną na płasko i było lato jak zaczęliśmy używać, wiec spoko:tak::tak:

Leżaczek- bujaczek i mata eduk, to byli moi najlepsi przyjaciele:-D:-D:-D Leżaczek super, bo wszędzie zabierałam go ze sobą i miałąm dziecko na oku, a na macie Igor potrafił bardzoooooooo długo zajać sie sam sobą. Z tych dwóch zakupów byłam bardzo zadowolona;-);-)

Krzesełko do karmienia miałam zwykłe najzwyklejsze i za długo mi nie posłużyło, bo Igor to wiercipięta i usiedzić w jednym miejscu graniczy z cudem:szok::szok:

Kaftaników nie używałam wogóle. Królowały body, śpioszki i pajace:tak::-)

nie miałam śpiworka do spania, ale teraz chyba kupię, bo dużo osób sobie chwali

Karuzele też mieliśmy i też nie żałowałąm jej zakupu, potrafiła zająć Igora na chwilę

Na butelkach się nie znam, bo Igor do 16m był na cycu.. jak zaczęłam wprowadzać wodę do przepica to od razu w ruch poszedł niekapek.

Wanienkę mieliśmy najprostszą bez żadnych udziwnień

Komoda z przewijakiem rewelacyjna sprawa;-)
 
To i ja dorzucę coś od siebie

Zazdroszczę kupna wózka, ja mam dobry po Zuzi i nie będę kupować.

W wózku najważniejsza dla mnie była wielkość gondoli, chciałam jak największą by jak najdłużej Zuzia była w niej wożona, urodziła się na koniec kwietnia i do końca lutego była wożona, 10 miesięcy, tyle, że gondola miała funkcję podnoszonego siedzenia i w niej siedziała, zima wtedy była dość sroga, a że mała się mieściła to i ja zadowolona byłam, a mój wózek to Implast Bolder 3 polecam z czystym sumieniem, teraz już są nowsze wersje i kolorystyka IMPLAST BOLDER SD 2012 ECOLINE FULL ZESTAW GRATIS (2003816165) - Aukcje internetowe Allegro

Leżaczek bujaczek super sprawa, długo nam służył i Zuzia zadowolona ja miałam taki tylko wzór się zmienił i cena MOCNO podskoczyła FISHER PRICE LEZACZEK BUJACZEK 3W1 0-18 KG T4145 (1981705298) - Aukcje internetowe Allegro

Karuzela rewelacja mega zadowolona byłam Zuzia gugała do niej, usypiała i ją uwielbiała FISHER PRICE KARUZELA RAINFOREST KARUZELKA (1998551973) - Aukcje internetowe Allegro

Mata u nas niekoniecznie aż taka rewelacja, może dlatego że mała była, no w każdym razie jak dla mnie może być może nie być

Chodzika absolutnie nie używaliśmy, a pchacz nie zdał egzaminu

Śpiworki do spania bomba!

Ubranka najlepsze bodziaki, śpiochy, pajace, bluzy z kapturem/kaftaniki/sukienki nie zdały egzaminy

Butelki avent polecam miałam z tomme tippee i nie odpowiadały mi i wymieniłam właśnie na avent

Ręczny laktator z baby one porażka na maksa, za to niania elektroniczna super działa nam do teraz

Mega POLECAM dla wrażliwych osób osłonki na sutki do kramienia TOMMEE TIPPEE Osłona piersi silikonowa x2szt 2732 (1992187656) - Aukcje internetowe Allegro miałam z baby one, dla mnie ułatwiło to karmienia bardzo Zuzia nie miała problemu z załapaniem o co chodzi, a i przejście na butelkę było proste, oraz muszelki Muszle laktacyjne AVENT ISIS 6szt Super Cena MK (1994446705) - Aukcje internetowe Allegro jak karmiłam Zuzię to z drugiej piersi leciał pokarm też i to w dość sporych ilościach, więc nic się nie marnowało, zwłaszcza, że musiałam jeszcze kilka razy jechać do szkoły więc zapas pokarmu był

Wanienkę miałam najprostszą z Ikei super mała i poręczna, później w wannie kąpałam ją na gąbce, tylko bardzo często trzeba je wymieniać Mata do wanienki, materacyk do kąpieli 4 kolory (1982922211) - Aukcje internetowe Allegro

Ja osobiście nie polecam baldachimów bo jak dla mnie to zbiorowisko kurzu, a jednak nie pierze się tego codziennie

I jeszcze super sprawą jak dla mnie był klin do spania http://allegro.pl/podusza-klin-bezpieczny-sen-i1984121991.html nawet jak dziecku się ulało to się nie zachłysnęło, na bank będę kupować ponownie

Ale i tak wszystko zależy od rodziców co im się podoba, a co nie i od dzieci, ale to wyjdzie w ,,praniu" :)

I na koniec zdjęcie prawie 10 miesięcznej Zuzi
 

Załączniki

  • 02 (63).jpg
    02 (63).jpg
    33,7 KB · Wyświetleń: 67
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry