reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcówki na zakupach (bez ogłoszeń i reklam)

reklama
Dziewczyny!!! jesteście prawdziwą skarbnicą wiedzy! wielkie dzięki za włożony wysiłek w sporządzaniu takich list! Szczególnie dla nas, pierwiastek, będą bardzo pomocne!

Kangurek spoko, ja się bardziej zastanawiam co to jest kaftanik :D:D
 
ann-87 kaftanik to jak kaftan bezpieczeństwa :-D
kaftanik.JPG

Też miałam z tym problem ;-)

Ja jestem fanką rampersów na lato sa idealne:
body-rampers-szerokie-ramiaczka-laczka-topolino-86-92.jpg
 
Ostatnia edycja:
witajcie lipcóweczki:)

bardzo fajny wątek,proponuję zrobić listę rzeczy niezbędnych dla maluszka,np. w wersji do wydruku albo załączniku,
ja też na razie nie kupuję rzeczy dla dziecka,ostatnio na allegro znalazłam fajny zestaw ubrań ciążowych za nieduże pieniądze-40 zł,sa tam 3 pary spodni ciążowych,dwie bluzeczki-jedna z długim rękawkiem,druga bez i jeszcze wiązany sweterek,zakupiłam go nie zastanawiając się za wiele,zwłaszcza,że ciuchy pochodzą z Anglii i są bardzo dobrej jakości. Gratis do zakupów była butelka avent-także mam pierwszą rzecz dla dziecka:)
Myślałam,żeby po większe zakupy wybrać się na wiosnę,może do jakiejś hurtowni z art.dziecięcymi....albo na Allegro.
Kilka rzeczy będę miała od koleżanki,która z końcem roku likwiduje sklep m.in. z dziecięcymi ciuszkami,ale z zakupieniem się jeszcze wstrzymuję.
Poza tym od nowego roku wzrasta vat na art.dziecięce z 8 na 23%,więc automatycznie wszystko pójdzie do góry niestety...
 
Ja póki co tez nic nie kupuję dla Kropka, ale parę ciuszków wyhaczyłam sobie na allegro :tak: znalazłam sprzedawce co sprzedaje nowe ciuszki od 1 zł i do tego też duże rozmiary :happy:
 
tak, rampersy są świetne:-):-):-) Igor też w nich "śmigał" latem:-D:-D za to kaftaników nie używałam wogóle:no::no:

Bąbelek, masz rację z taką lista do wydruku. ja miałam przy Igorze i była mi bardzooooooo pomocna:tak:
 
reklama
A ja właśnie odnalazłam listę z mojego szpitala co musiałam mieć ze sobą, wiele szpitali posiada swe wymogi:p
Czasu sporo ale wkleje

Torba do szpitala

Dla mamusi:
- koszula do porodu
- kapcie (najlepiej gumowe klapki)
- maszynka do golenia
- woda do picia niegazowana w małych butelkach z Dziubkiem
- dokumenty: akt urodzenia, karta ciąży, karta chipowa, dowód osobisty
- koszula do karmienia x2
- skarpetki x3
- podkłady ginekologiczne
- majtki jednorazowe z siateczki
- szlafrok
- klapki pod prysznic
- ręcznik mały i duży
- sztućce
- kubek
- papier toaletowy
- chusteczki higieniczne
- kosmetyki (Tantum Rosa, Biały Jeleń, szczoteczka do zębów, pasta, szampon, mydło, krem, balsam, grzebień)
- jasiek
- ubranie na wyjście

Dla dzidziusia:
- becik – rożek
- kaftaniki x3
- śpioszki x3
- pieluchy jednorazowe paczka
- pieluchy tetrowe x5
- spirytus czysty (rozcieńczony z wodą 4:3)
- oliwka
- krem na odparzenia
- chusteczki nawilżane
- gaziki jałowe
- płyn do mycia noworodka
- ubranko na wyjście
- nosidełko – fotelik samochodowy

I jeszcze link co dla dzidziusia przed ciążą, ciąża, poród, dziecko - Lista zakupów niemowlaka. Wyprawka.

I odradzam kupowanie dużo ubranek w rozmiarze 56, bo często bywa że są na kilka razy, a jak dzidzia większa to się nie mieści i od razu 62 nosi :)


I warto sobie rozplanować zakupy na kilka razy, bo naprawdę mega kasy na to wszytko idzie.
 
Do góry