reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcówki na zakupach (bez ogłoszeń i reklam)

dziewczyny rampersy to jest taki pajacyk tylko bez rękawów i nogawek? i pod to tylko pielucha i starczy? jakoś najbardziej boje się że nie będę wiedziała jak ubrać dziecko w lecie:)
 
reklama
Wika8 a czym sie rozni pajacyk od spiochow? Bo po tych zdjeciach nie dostrzegam za bardzo roznic :zawstydzona/y: chodzi o sposob zapięcia?


I czym w takim razie roznia sie rampersy od body? :confused:
 
Pajac PAJACYK/PAJAC Z APLIKACJĄ / PASKI r.74 MIX KOLORÓW (1984335140) - Aukcje internetowe Allegro śpiochy BAWEŁNIANE ŚPIOCHY ŚPIOSZKI + KAFTANIK 74 NADRUKI (1987311192) - Aukcje internetowe Allegro różnią się tym że pajac ma długi rękaw, a śpioszki są na ramiączkach... w super ciepłe noce sam pajac wystarczy

body 2 pak Body z długim rękawem Disney Minnie 74 80 (1984738354) - Aukcje internetowe Allegro rampers BABALUNO Pajacyk RAMPERS FARM + śliniak 50 - 56cm (1958650702) - Aukcje internetowe Allegro body są bardziej wycięte w kroku niż rampers, body są super pod spiochy, pajaca itd, a jak cieplutko sam rampers, który ma jakby spodenkowe któtkie nogawki jest super do spania i na spacery

Mam nadzieję, że choć troszkę wytłumaczyłam
 
też właśnie czasami zastanawiam się nad tym jak ubrac takiego niemowlaka latem .... i czy można po kilku dniach już z nim wyjść na dwór (skoro będzie lato - oby było piękne ;D ) no bo też właśnie myślałam sobie nad tym że pielucha i coś na góre , bo dziecku tez ciepło będzie na pewno , a na główkę żadnej czapeczki - przynajmniej tak sobie myśle ,a czy to dobre myślenie to już proszę o komentarz doświadczone mamuśki :tak:
 
Mońcia- ja też miałam pełno obaw,,, to normalne, ale uwierz mi, że jest coś takiego jak instynkt macierzyński i będziesz wiedziała... nie wiem skąd się to bierze, ale matka dziecka nie skrzywdzi ;-) Taka sprytna jest natura....
Co do lata... Czapeczka na dworze jest podstawą... Cieniutka, ale jednak powinna być. Jak ja rodziłam w lipcu, to były mega upały... Dziecko też to czuję. Ja wychodzę z założenia, że nie powinno się przegrzewać, dlatego Nina jeździła w samym bodziaku i czapeczce... Czasem nakrywałam ją pieluszką... Ale o było po 30 st... W domu leżała w pampku bez czapeczki...
Uwierz mi, że będziesz wiedziała, jak ubrać okruszka... w razie czego tu będzie można skonsultować...

A co do wychodzenia. Temperatura często w pomieszczeniach jest wyższa niż na dworze, więc odchodzi jakieś werandowanie. Ja wyszłam po tygodniu dopiero, bo macica się oczyszczała i musiałam wietrzyć krocze :-)

Dla mnie zbędne okazały się niedrapki. Położna w szpitalu powiedziała, żeby nie zakładać, niech dziecko poznaje swoje ciałko. Ale Nina nie miała tendencji to drapania... Paznokcie się wykruszały i dzięki temu nie musiałam tak szybko obcinać. :-)
 
Z zakupami to trudna sprawa, ja z niektórymi rzeczami radzę się wstrzymać. Matę edukacyjną kupiłam najpierw używaną i okazało się, że mały ją uwielbia, więc dostał matę Rainforest, na której się bawił do 6 miesiąca. Na chrzest mały dostał leżaczek-huśtawkę i tam była przymocowana karuzelka. Okazała się ona hitem dla mojego synka, więc kupiliśmy karuzelkę Rainforest, którą polecam. Używamy jej do tej pory, mały uwielbia przy niej zasypiać.
U nas hitem okazał się też monitor oddechu Angel Care. Słyszeliśmy małego jak spał i u nas 2 razy zdarzyło się, że mały miał bezdech. Do tej pory zresztą używamy monitora, ponieważ jak mały się przebudza, a my jesteśmy na dole to go słyszymy. Z ubranek hit to body, najbardziej praktyczne, kaftaników nie używaliśmy. Bluzy z kapturem się u nas sprawdziły, bo mały zsuwał czapeczki z głowy, więc zakładałam mu kaptur na główkę. No i oczywiście śpiworek do spania - świetna sprawa, kołderkę zaczęliśmy używać dopiero niedawno, jak zaczęły się chłodne dni.
 
reklama
Do góry